Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Współczuje ślimakom i wszelkim stworzeniom, które dźwigają swoje domy na własnych plecach." Frodo, Władca Pierścieni

Temat: Czy chcial(a)bys przeniesc sie do Sródziemia? (Strona 9 z 9)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy chcial(a)bys przeniesc sie w czasie i przestrzeni do Srodziemia? (Przed udzieleniem odpowiedzi przeczytaj ponizszy post):
Bez zadnych watpliwosci, jasne, ze tak!
44%
 44%  [ 93 ]
Po zastanowieniu: jednak tak...
19%
 19%  [ 41 ]
Kurcze, mial(a)bym niezly problem... :-?
12%
 12%  [ 27 ]
Po przemysleniu sprawy - chyba nie :-(
12%
 12%  [ 27 ]
Nie. :nono:
9%
 9%  [ 20 ]
Oddano głosów : 208

Autor Wiadomość
Leadriga
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 297
Nieobecny(a): jak północny wiatr, przelatuję i znikam ;)

Wysłany: 22-06-2011 15:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zaznaczyłam odpowiedź "nie". Pomimo mej wysokiej opinii o książkach Tolkiena i wykreowanym przez niego świecie nie odczuwam potrzeby, by w nim żyć. Zawsze mogę się wybrać do Śródziemia- w wyobraźni Z przymrużeniem oka , a jeśli najdzie mnie ochota na odwiedzenie jakichś pięknych, "śródziemnych" miejsc, to wystarczy wskoczyć w auto lub na rower- takie miejsca wbrew pozorom wcale nie są daleko Uśmiech . I można odwiedzić je z rodziną lub znajomymi, co czyni takie wycieczki o wiele przyjemniejszymi Spox .
ludziom ani wiekom.

Historio, historio,
jaka w tobie siła,
żeś ty całe światy
z mapy poznosiła."

-Agnieszka Osiecka "Orszaki, dworaki"
Powrót do góry

Miriviel
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 10

Wysłany: 27-06-2011 10:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Bez żadnych wątpliwości wybrałam pierwszą odpowiedź.
A dlaczego? Otóż pomimo tych wielu (a może nawet nielicznych? Nie wiem, nie liczyłam ich Uśmiech) wad, z których najbardziej przeszkadzało by mi to brak bieżącej wody (chyba, że się nie doczytałam i posiadają taki luksus Uśmiech ). Cóż... Internetu, czy prądu by mi nie brakowało. To tylko przeszkadza w codzienności. Zamiast czytać książki czy chodzić na spacery, oglądam idiotyczne filmy lub wchodzę co pięć minut na facebooka, lub tutaj, żeby zobaczyć co inni wypisują w sieci Z przymrużeniem oka .
Powiadacie, że bez możliwości powrotu... hmm... długo się nad tym nie zastanawiałam... Z przymrużeniem oka Ogólnie rzecz biorąc ludzie biorą mnie za cichego, odważnego dużo czytającego wariata nie z tego świata, a znajomych dzięki tej opinii nie mam zbyt wielu (no niestety, zamiast poznać człowieka bliżej, sugerujemy się tym co mówią inni Skrzywienie ) A i z rodziną nie mam zbyt dobrych kontaktów, więc nie mam co zbytnio zostawiać.
Bez wyboru miejsca?
-Jedyne co mnie zmartwiło to to, że mogłabym trafić na jakieś straszne mokradła, głęboko w kopalnię (a właściwie grobowiec) Morii, czy w Mroczną Puszczę (gdzie na pewno bym zginęła, nie ważne czy z własnej głupoty, czy coś by mnie zjadło Z przymrużeniem oka ), ale założyłam optymistyczną wersję, że trafie gdzieś na pola uprawne, skąd będę mogła trafić do pobliskiej osady Uśmiech
Bez wyboru kim będę?
Zastanawiałam się nad tym mocno, aczkolwiek nie doczytałam do końca
Firiel napisał(a) (zobacz wpis):

- BEZ mozliwosci wyboru dokladnego miejsca, czasu ani osoby w ktora sie wcielisz (czyli rownie dobrze mozesz zostac jakims bohaterskim elfem z Dawnych Dni, krasnoludem z Morii, hobbitem albo gondorskim wiesniakiem wieeeeeeeeeelgachny uśmiech) - no dobra, moze z wyjatkiem zlych złościć się, pokazywać kły (zadnych Sauronow Jestem rozwalony , orkow, trolli i innych balrogow Język).

I tutaj już wszystko było jasne- jakbym zamieniła się w jakiegoś trolla, goblina i w tam takie, nie uzyskałabym żadnej pomocy, i tak czy owak zginęłabym pewnie Język Ale gondorskim wieśniakiem też jest być dobrze (przynajmniej by mnie do osady przyjęli wieeeeeeeeeelgachny uśmiech) Tak czy owak, będzie dobrze Uśmiech
Decyzja była dość szybka, a zalety są bardziej kuszące niż znikome wady, bądź nawet małe niedogodności Z przymrużeniem oka, a w mojej okolicy, jedynie brudna rzeka, pola uprawne wyglądające jak wysypisko śmieci i miasteczko w którym też nic szczególnego nie ma hę? więc mieszkanie w Śrudziemiu dałoby mi niezwykłą satysfakcję Z przymrużeniem oka
Powrót do góry

Annael

Wpisy: 426

Wysłany: 28-09-2011 08:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie przeczytałam wszystkich wpisów ani wszystkich ostrzeżeń. Po namyśle na d samą ankietą zagłosowałam, że tak. Otóż rozumiem tych, którzy z ukochaną osobą rozstać się nie mogą - mnie to teraz nie dotyczy - może tam spotkam? Z przymrużeniem oka Druga sprawa jest taka, że jeśli w opowieściach występuje taki moment przeniesienia następuje w jakimś celu np uratowania czegoś, ale może akurat tu z woli samej czarodziejki?założycielki tematu - nie dotyczy, to jednak logicznie wyciągając wnioski z faktu, że zachowuję swoją wewnętrzną tożsamość i pamięć ( na zasadzie tego kapelusza z Hogwardu ) skierują mnie na podstawie wewnętrznych predyspozycji - każdy z nas jest wewnętrznie kimś z Śródziemia (charakter, różne wybory, sądy miłości i radości, uzdolnienia itd.) Zostałabym przydzielona do rasy, która już we mnie, może w podświadomości, jest. Mówi ktoś, że widoki - ale Śródziemie to nie widoki tylko, to jeszcze życie, bardziej klarowne - miałam napisać bez polityki ale gdybym została królową Gondoru ot problem hmmmm... ale biorąc pod uwagę wewnętrzne predyspozycje to odpada. We mnie rośnie las a jeśli miasto to tylko Kortirion, bo nic o nim nie wiem tylko, że często tam ( w tym wierszu ) było o drzewach. Era? nie istotne, która era by mnie potrzebowała? Nie wiem może lasy Beleriandu?
Jakkolwiek by nie spojrzeć im dłużej się zastanawiam to chętnie Jestem za Hej czarodziejko i gdzie jesteś?

Dopisek po chwili dla tych co ( mając rację ) sądzą, że Śródziemie można znaleźć obok siebie - oczywiście jeśli tylko pojadę rowerem pooglądam, pomarzę a potem wracam do swej wygodnej norki - to mało - zawsze coś.
http://wd8.photoblog.pl/p2/52/08/32211287.jpg

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

To jest stąd
http://www.photoblog.pl/aldaron/32211287/zeby-pamietac.html

Nie żebym chciała promować jakiś fotoblog - nie znam go tylko tak się zdarzyło, że po przeczytaniu wiersza Nifrodel pt Aldaron ze wstydem stwierdziłam, że ja nie wiem kto to Aldaron oops, zawstydzenie i wpisałam do Googla znalazłam co wyżej i bardzo spodobały mi się szczególnie dwie fotki druga jest taka ( oczywiście wpis do niej ) Jestem za
http://www.photoblog.pl/aldaron/33249881/hippievan-jeroena.html

A potem gdy wpisałam Aldaron do wyszukiwarki Forum znalazłam co następuje Super śmiech
http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?t=1636&highlight=Aldaron

Powrót do góry

Nadia

Wpisy: 293
Nieobecny(a): Nie leczę swojej adsięwłombaktrii NN.

Wysłany: 28-09-2011 14:32    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No właśnie nie wiem. Ratujcie bo go pobiję
Chociaż moje wątpliwości nie wynikają bynajmniej z problemów, które tu wyłożyli niektórzy: że nie mogą się z miejsca ruszyć bez jakiejś osoby. Oczywiście bez obrazy dla nikogo. Elfik Co złego to nie ja ;D
O nie, ja jestem wolnym człowiekiem, chodzę, gdzie chcę, i robię, co mi się podoba, i nikomu nic do tego. A niech tylko ktoś spróbuje stanąć mi na drodze, to... Jestem rozwalony Złośliwy uśmiech Ale to taka mała dygresyjka.

Nie wiem, czy chciałabym się przenieść do Śródziemia na stałe...
Może najpierw plusy:
+ cudowne krajobrazy Love
+ zniewalające dzikie lasy, po których można hasać i hasać... Love
+ Mroczna Puszcza Love
+ wspaniali ludzie, hobbici, elfowie, majarowie, krasnoludy, orkowie...
+ można by tyle ciekawych rzeczy robić... i nigdy się nie znudzić Uśmiech

A teraz minusiki:
- nie mogłabym już podróżować po naszej Ziemi, czyli nie pojechałabym już nigdy do Nowej Zelandii, Amazonii, na Madagaskar, Wyspy Galapagos... Płacz
- myślę, że w naszym świecie więcej jest ciekawych ludzi, a nie papierowych "bohaterów"
- a gdyby jednak mi się znudziło Ratujcie bo go pobiję
- no, ... mogłabym tęsknić za znajomymi Elfik
- znajomi mogliby zatęsknić za mną Elfik

Czyli... na stałe nie bardzo, zwłaszcza że mogłabym być tam kimkolwiek...

Ale na jakiś czas, choćby nie wiem, jak długi, bylebym wiedziała, że mogę wrócić - z wielką chęcią. Z przymrużeniem oka Elfik

A na naszej Ziemi jest też wiele pięknych miejsc: dzikich, mrocznych lasów, jezior, bagien, cudownych widoków, wysokich gór, głębokich mórz. A wszędzie tam wspaniałych zwierząt. Z przymrużeniem oka Więc nie jest tak źle, trzeba tylko mieć zapał i szukać takich miejsc. Śmiech

Ostatnio zmieniony przez Nadia dnia 14-02-2013 15:53, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Ellena

Wpisy: 505

Wysłany: 14-02-2013 15:04    Temat wpisu: Re: Czy chcial(a)bys przeniesc sie do Sródziemia? Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Firiel napisał(a) (zobacz wpis):
BEZ mozliwosci powrotu jakkolwiek i kiedykojavascript:emoticon('Język')lwiek

Bez możliwości powrotu? Nigdy. Może rzeczywistość nie jest wspaniała, ale jestem przywiązana do znajomych (nawet tych, których nie darzę sympatią), do niektórych członków rodziny, do zwierząt, miasta, dzielnicy, domu, lasu i wielu rzeczy.

Cytat:
BEZ mozliwosci wyboru dokladnego miejsca, czasu ani osoby w ktora sie wcielisz (czyli rownie dobrze mozesz zostac jakims bohaterskim elfem z Dawnych Dni, krasnoludem z Morii, hobbitem albo gondorskim wiesniakiem wieeeeeeeeeelgachny uśmiech) - no dobra, moze z wyjatkiem zlych złościć się, pokazywać kły (zadnych Sauronow Jestem rozwalony , orkow, trolli i innych balrogow Język ).

Również nie. Mimo, że zachwyca mnie całe Śródziemie, to jednak nie jest mi obojętne kim bym była. Mniejsza z tym czy byłabym jakąś lady, wieśniaczką, psem czy owadem, ale jeśli gdzieś mieszkać, to tylko w Rohanie Z przymrużeniem oka

Cytat:
zachowujesz wspomnienia z tego zycia

Wspomnienia z tego życia nie pozwoliłyby mi normalnie funkcjonować w Śródziemiu Nie Nie

Z drugiej strony jestem ciekawa jak wyglądałoby bycie Nazgulem czy orkiem z takimi wspomnieniami hmmmm...

Cytat:
czy zaryzykowal(a)bys, czy zostawil(a)bys swoja rodzine, przyjaciol, wszystko, co jest ci drogie, wszystkie rzeczy, do ktorych jestes przywiazany/a, wynalazki naszych czasow (np. lodowke Jestem rozwalony, czy, hm.. komputer), wygode i bezpieczenstwo?

Jeśli coś/kogoś kocham to nigdy tego nie porzucam Nie Nie i nawet Śródziemie, choć wspaniałe, nie jest takiego poświęcenia warte. Jedynie wygoda nie jest dla mnie specjalnie ważna hmmmm...

Cytat:
Byc hobbitem - Tom Bombadil rano siadywac przed drzwiami i kopcic fajke wystawiajac twarz do slonca, uprawiac ogrod, chodzic na przechadzki, wydawac wystawne przyjecia urodzinowe...

Takie życie (poza kopceniem fajki itp.) mam już w rzeczywistości Uśmiech

Wychodzi więc na to, że wizja życia w Śródziemiu niezbyt mnie kusi, co innego krótki pobyt, choćby w śnie Uśmiech

Białoskórzy mają nocą wzrok bystrzejszy niż inni ludzie. Nie zapominaj przy tym o ich koniach! Te zwierzaki podobno dostrzegają nawet drżenie powietrza w ciemnościach. Nortowie, Eotheodzi, Rohirrimowie, Oropher żyją. Faramir na króla
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Temat: Czy chcial(a)bys przeniesc sie do Sródziemia? (Strona 9 z 9)

Skocz do: