Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Głupcem jest ten, kto wchodzi w układy z Morgothem." Hurin, Silmarillion

Temat: Czy chcial(a)bys przeniesc sie do Sródziemia? (Strona 8 z 9)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy chcial(a)bys przeniesc sie w czasie i przestrzeni do Srodziemia? (Przed udzieleniem odpowiedzi przeczytaj ponizszy post):
Bez zadnych watpliwosci, jasne, ze tak!
44%
 44%  [ 93 ]
Po zastanowieniu: jednak tak...
19%
 19%  [ 41 ]
Kurcze, mial(a)bym niezly problem... :-?
12%
 12%  [ 27 ]
Po przemysleniu sprawy - chyba nie :-(
12%
 12%  [ 27 ]
Nie. :nono:
9%
 9%  [ 20 ]
Oddano głosów : 208

Autor Wiadomość
karola2910
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 12

Wysłany: 23-02-2009 22:46    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ciekawa ankieta xD
Bardzo chciałabym się tam przenieść, ale z kimś Z przymrużeniem oka A skoro nie mozna to moja odpowiedz brzmi: Nie
Powrót do góry

przemq
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 13

Wysłany: 10-06-2009 21:45    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Gdybym mógł zabrać ze sobą chociaż 1 osobę to myślę że tak, ale samemu chyba raczej nie, nie potrafiłbym zostawić wszystkich przyjaciół i rodziny Z przymrużeniem oka
"Mój drogi Samie. Nie możesz na zawsze pozostać rozdarty, musisz znów mocno stanąć na ziemi, na długie lata. Czeka Cię jeszcze tyle radości, tyle ról, tyle zadań, zaczyna się Twoja część historii..." - LOTR
Powrót do góry

Alacris
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 23

Wysłany: 14-07-2009 20:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Chciałabym przenieść się dotąd. Oj, bardzo bym chciała... chyba zaryzykowałabym ciężką adaptację i t.p.
Jak stoję i bez pożegnania... Ha! A moi najbliższy mają tu osiwieć wyobrażając sobie jaką śmiercią zginęłam???

ale nawet gdybym mogła ich zawiadomić. mam chyba mniej problemów niż wielu, bo nie mam (jeszcze Uśmiech ) męża ani ukochanego. Ani dzieci. Ale co powiedziałabym np. mamie? "Wybacz kochanie, ale mam kompletnie dość tego współczesnego świata (święta prawda!), więc wyruszam stąd. Wszystko będzie u mnie dobrze, ale nie czekaj, żadnych listów, żadnych telefonów, w ogóle nic więcej o mnie nie usłyszysz. Nigdy."

Oh nie!

Goku już pisał na samym początku, że takie coś może sobie pozwolić tylko samotnik nie mający nikogo, ale postanowiłam dać upust swym emocjom Spox

P.S. Zgubne przyzwyczajenie - przeglądać temat ponownie już po napisaniu swego posta Uśmiech Saurona ;D Może to bez sensu cytować tu wpis sprzed 7 lat ale muszę wziąć Sródziemie w obronę.

Firiel" napisał(a):

Chodzi mi o te wojny, tortury, itd, itp, i inne z licznych nieszczesc, ktore tak czesto spotykaly mieszkancow Srodziemia. Latwo o tym czytac, ale jakbys sie z tym zetknal na zywo, to pewnie przezylbys szok

Szok, to na pewno.
ale "tak często" - niby częściej niż w naszym świecie? Nie zapominajmy że w utworach JRRT opisane są głównie "przygody", czyli coź co się wiąże z niebezpieczeństwem, a czasy pokoju są pięknym wspomnieniem albo celem do którego się dąży. Ale gdyby wziąć takiego "przeciętnego mieszkańca" Elfik znanego nam Sródziemia i porównać do średniej arytmetycznej Tiaaaa mieszkańców Ziemi? Obawiam się że mamy znacznie bliżej do katowni Angbandu albo bitew Ostatniego Sojuszu i w czasie i w przestrzeni wściekły Pomijając mrocznym milczeniem to, co w tej akurat chwili może gdzieś się dziać - jakieś 60-70 lat temu, bagatela... "jeszcze rosną drzewa, które to widziały" - co tam drzewa, ludzie jeszcze żyją! to znaczy ci, co przeżyli (ojej, i znowu cytat z Kaczmarskiego, tym razem niezamierzony Uśmiech )
Owszem, wojny były i to potworne, ale zdarzało się też mieć pokój 4-5 wiekow z rzędu (!) Wielu było takich przypadków w historii Ziemi? Niech mi ktoś wskaże choćby jeden jedyny kraj ktory 500 lat nie miał żadnej wojny nio nie wiem

(Gwoli ścisłości: osobiście postrzegam Ardę raczej jako legendarną przeszłość Ziemi niż jako zupełnie odrębny świat, ale to inna historia )

Thuringwethil
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 164

Wysłany: 24-03-2011 14:45    Temat wpisu: Re: Czy chcial(a)bys przeniesc sie do Sródziemia? Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Hmm... nio nie wiem
Od ponad tygodnia się nad tym zastanawiam i wciąż zmieniam zdanie. Kiedy po raz pierwszy zobaczyłam ankietę pomyślalam rzeczywiście "co za głupie pytanie, oczywiście że tak".
Przeczytałam posta Firiel i stwierdziłam że elfką mogłabym być, ale wieśniaczką to już niekoniecznie Jestem rozwalony .
Poza tym jeśli byłabym inną rasą niż człowiek (a prawdopodobnie byłabym) to nie wiem jakbym przyzwyczaiła się do mojej nowej zewnętrznej powłoki. I mogłabym tam się dostać w czwartej erze, kiedy już nic się nie dzialo i elfów nie było, bo przecież czas nie jest określony.
Jeśli mogłabym mieć ze sobą trzy osoby lub przynajmniej pewność że będę elfką to zaznaczyłabym pierwszą opcję od góry.
Na warunkach postawionych przez Firiel Skrzywienie chyba nie.
(chociaż za pięć sekund i tak zmienię zdanie Jestem rozwalony )
Powrót do góry

bartolini166
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 63
Nieobecny(a): Zbubił drogę do Śródziemia.

Wysłany: 08-06-2011 14:03    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Oj , ciężko mi się zdecydować , naprawdę ciężko. Z jednej strony jest to niezwykle kuszące , ale z drugiej... zniknąć na zawsze , tak bez pożegnania , zostawić wszystkich , których się kocha. Pisząc to nie mam na myśli siebie , ale ludzi mi bliskich. Honor nie pozwoliłby mi ich tak po prostu zostawić.
Jeśli chodzi o te wszystkie wynalazki współczesności... bez nich bym sobie poradził. Kiedyś ludzie jakoś obywali się bez komputera , czy telewizora. Dlaczego my mamy być gorsi?
Jednak kiedy pomyślę , że mógłbym być Hobbitem i w ciepłe wieczory ćmić fajkowe ziele , nie mogę uwierzyć , że zaznaczyłem nie.

"Ja, proszę pana, jestem raczej człowiekiem niewiedzy niż wiedzy. Więcej nie umiem, niż umiem. Więcej nie znam, niż znam. Więcej we mnie wątpliwości niż pewności, więcej poszukiwania niż znajdowania..."
Powrót do góry

SeventhSon
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 13

Wysłany: 08-06-2011 22:46    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie, ponieważ po śmierci zaznamy piękniejszych widoków niż jesteśmy w stanie sobie wyobrazić.

Ostatnio zmieniony przez SeventhSon dnia 14-08-2011 16:01, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Niofo
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 180

Wysłany: 21-06-2011 10:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja miałabym ciężki problem. Chociaż szczerze mówiąc gdybym MOGŁA wybrać w KOGO bym się wcieliła, to długo bym się nie zastanawiała, czy porzucić ten padół. Żadni przyjaciele rodzina, czy nic z tych rzeczy mnie nie przekonuje. Tyle że, jakby to powiedzieć, perspektywa stania się gondorskim wieśniakiem, analfabetą, dysmózgią i whatev. nieco mnie odrzuca. Hobbit nie byłby natomiast jeszcze taki zły. Ewentualnie krasnolud, ale tutaj też nie byłabym zachwycona. Natomiast gdybym miała zostać elfem, to nie wahałabym się nawet pięciu minut. Po prostu kocham elfów i to nigdy się nie zmieni.
Tym niemniej w przypadku wydarzeń losowych, które mogłyby mnie przemienić w dysmózga długo bym się wahała.
Powrót do góry

chowy
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 40

Wysłany: 22-06-2011 12:11    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Przeniesienie się do Śródziemia ze wspomnieniami to byłoby jak w filmie ''Ile waży koń trojański'' tylko w innym świecie. Chciałoby się powiedzieć komuś, że jest się z innego świata czasami zapominając, że nie ma lodówek,telefonów.(np.jedziesz na wojnę załuszmy z Turgonem i nagle chcesz zadzwonić do meadrosa i mówisz:
Zadzwonie do meadrosa, żeby omówić taktykę.)
I wtedy wychodzisz na wariata.

Opuszczenie osób, które się kocha hm najpierw musiałbym naprawdę długo zastanawiać Skrzywienie .

Życie bez neta,kompa i rzeczy, które się długo zbierało pozostawia wiele do życzenia.
Nie byłoby to coś takiego ''teleportuję się do śródziemia jak mi się nie spodoba to wczytam poprzedni zapis Super śmiech'' .Załużmy wcielaż się w rohańczyka podczas oblężenia helmowego jaru i zaraz jakiś uruk-hai ma ci zmiażdżyć głowę nie zbyt optymistyczna wizja ale możliwa z założenia takich opcji.

Ja osobiście wybrałem środkową odpowiedź. Język

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Temat: Czy chcial(a)bys przeniesc sie do Sródziemia? (Strona 8 z 9)

Skocz do: