Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Wszystkie drogi są teraz zakrzywione." Dunedainowie, Silmarillion

Temat: Czy chcial(a)bys przeniesc sie do Sródziemia? (Strona 7 z 9)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy chcial(a)bys przeniesc sie w czasie i przestrzeni do Srodziemia? (Przed udzieleniem odpowiedzi przeczytaj ponizszy post):
Bez zadnych watpliwosci, jasne, ze tak!
44%
 44%  [ 93 ]
Po zastanowieniu: jednak tak...
19%
 19%  [ 41 ]
Kurcze, mial(a)bym niezly problem... :-?
12%
 12%  [ 27 ]
Po przemysleniu sprawy - chyba nie :-(
12%
 12%  [ 27 ]
Nie. :nono:
9%
 9%  [ 20 ]
Oddano głosów : 208

Autor Wiadomość
Alqualaure
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 557
Nieobecny(a): Błąkam się pewnie po świecie, Númello Rómenna ar Formello Hyarmenna ;)

Wysłany: 20-01-2008 19:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Długo się nad tym zastanawiałam. Firiel, to naprawdę trudne pytanie, szczególnie z Twoimi warunkami. Jednak po baaaardzo długim zastanowieniu... tak.
Gdziekolwiek, kiedykolwiek i jako ktokolwiek miałabym tam trafić, oznajmiam, że tak. Nasz świat trochę mnie... przerasta. Wszystko jest tu zbyt łatwe. 2000 km (z Anglii do Polski) można przemierzyć w niecały dzień. Lodówki, komputery. Naprawdę mamy za łatwe życie. Ktoś mógłby powiedzieć, że to daje nam szczęście. Nie mi. Może dlatego, że przeniosłam się z zielonych puszcz Podlasia do Anglii, gdzie nawet w nocy nie jest tak ciemno, jak powinno być. Brakuje mi tu gwiazd i lasów. A nawet w POlsce tylko w sercu Puszczy Białowieskiej lub Knyszyńskiej mogłam poczuć bliskość natury. Tylko jeżdżąc konno po polach czułam się wolna. Jednak tą wolność co chwilę zakłócał mi warkot silnika.
Nie wiem dlaczego, ale mimo że w naszym świecie nie wyobrażam sobie życia bez komputera i samochodu, zrobiłabym wszystko, by trafić gdzieś, gdzie tego nie ma.
Poza tym, czytając te wszystkie przewidywania na najbliższe lata (ostatni temat z geografii w szkole Uśmiech ) nasza przyszłość nie przedstawia się zbyt różowo.
Meldagor napisał(a) (zobacz wpis):

- Mam książki Tolkiena, mam Forum. Chwilami moge poczuć się jak w Śródziemiu nie rezygnując z tego wszytskiego, co mam tutaj.

Można się poczuć, i owszem, ale uczucia bywają zdradliwe. Wolę tam naprawdę trafić niż się oszukiwać.
Pozostawienie bliskich jest pewnym minusem, lecz "tak" przeważa.

Śmierć: NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI. JESTEM TYLKO JA.

Półeczka w Bibliotece Minas Tirith
Mój dA
LiveJournal
Powrót do góry

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1059
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 11-02-2008 02:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie, nie chciałabym trafić do Śródziemia. Po co mi ono, skoro nie miałabym bliskich, mogłabym trafić na nie tę rasę, co trzeba, a możliwości powrotu by nie było. Dziękuję ślicznie. Elfik Tak jak napisała Alqualaure, nawet u nas są miejsca, gdzie można poczuć Śródziemie. Można zrobić sobie przerwę od zgiełku cywilizacji i zrobić sobie pobyt na lonie natury bez wygodnickich cudeniek technicznych (no, niestety Elfów nie będzie). Mnie to wystarczy, ani mi się śni porzucać na zawsze XX-wieczne udogodnienia! Język Cieszę się, że człek może w jednej chwili (może nie w jednej chwili, trochę godzin trzeba na to poświęcić) znaleźć się na drugim końcu świata, to piękne, niczym magia. Śmiech
And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Powrót do góry

Apokalipsa
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 99

Nieobecny(a): Gdzieś

Wysłany: 11-05-2008 14:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Oczywiście bardzo bym chciał żył bym wtedy na świecie pełnym honoru szlachetności i orków do zabijania Uśmiech. Zdecydowanie tak.
Powrót do góry

Celthien
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 8

Wysłany: 05-06-2008 21:18    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja chyba naprawdę jestem fanatyczką, bo niedawno nawet miałam taki okres, że po nocach płakałam, że nie mogę żyć w Śródziemiu... W każdej (chyba) chwili jestem gotowa TAM się dostać.

<= klik i jajko dorasta!
Powrót do góry

Kirdan Angbandu
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 108

Nieobecny(a): tracing a sparrow on snow-crested ground

Wysłany: 06-06-2008 16:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zaznaczyłam opcję "Kurczę, miałabym niezły problem", bo wszystko ma swoje wady i zalety.

Co by nie mówić - jestem przyzwyczajona do różnych udogodnień Piątej Ery. Ale marzyć zawsze można. Jeżeli będzie to moje marzenie typu: "Zrób, ile możesz, by poczuć się jak na Ardzie", takie marzenie nada sens mojemu życiu Uśmiech

I tutaj popiszę się cytatem Rafała Kosika:
Jeżeli ktoś spełnia wszystkie nasze marzenia, kolejne stają się tylko kaprysami. Najpiękniejsze są marzenia niezrealizowane, bo to one nadają życiu sens.
Uśmiech
Powrót do góry

Hethridu
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 29

Wysłany: 03-07-2008 20:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A ja zaznaczyłem zdecydowane ,,Tak'' natomiast co do warunków;
Cytat:
BEZ mozliwosci powrotu
- kiedyś i tak opuszczę ten świat bez możliwości powrotu, prawda? Z przymrużeniem oka Nikt nie napisał że to musi być już teraz - jeśli z czekającej mnie ,,wieczności'' mógłbym spędzić kilka (dziesiąt) tysięcy lat na Ardzie - TAK

Cytat:
- BEZ mozliwosci wyboru dokladnego miejsca, czasu ani osoby w ktora sie wcielisz (czyli rownie dobrze mozesz zostac jakims bohaterskim elfem z Dawnych Dni, krasnoludem z Morii, hobbitem albo go
wiesniakiem) - no dobra, moze z wyjatkiem zlych złościć się, pokazywać kły (zadnych Sauronow Jestem rozwalony , orkow, trolli i innych balrogow).

Tak - niech się dzieje wola Eru ale ja wierzę że urodziłbym się jako Elf Uśmiech

Cytat:
- zachowujesz wspomnienia z tego zycia
A cóż mi to szkodzi? Potrafię się przecież dostosować, przyzwyczaić, co znaczy kilkadziesiąt lat wspomnień wobec kilku tysięcy jakie mnie czeka? Uśmiech
Powrót do góry

von Veron
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 51

Wysłany: 08-11-2008 14:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Celthien napisał(a) (zobacz wpis):
Ja chyba naprawdę jestem fanatyczką, bo niedawno nawet miałam taki okres, że po nocach płakałam, że nie mogę żyć w Śródziemiu... W każdej (chyba) chwili jestem gotowa TAM się dostać.

Nie nazwałabym tego fanatyzmem. Swego czasu też pragnęłam podobnej rzeczy równie silnie. Nie wyobrażałam sobie dalszego życia bez tego miejsca. To nie było Śródziemie. Ale za nim też tęsknię...tak, tęsknię, to bardzo trafne określenie. Nie chcę być źle zrozumiana, lecz wierzę, że każdy z nas kiedyś powróci do Śródziemia...
Myślę, że jest więcej nas, ludzi, którzy tęsknią za swoim prawdziwym światem.

Odpowiedziałam, że po zastanowieniu tak. Najbardziej trudne wydaje mi się pozostawić wspomnienia. Byłoby to bolesne ze względu na cierpienia doświadczone tutaj. Poza tym istoty śródziemskie nie mogłyby mnie zrozumieć...Poza tym, pomyślcie, Śródziemie!!!
Mam nadzieję, że Eru pozwoli mi pozostać jedo dzieckiem, człowiekiem.

Ithrillë
Urodzony na Ardzie

Wpisy: 1

Wysłany: 15-02-2009 21:37    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jasne, że bym chciała zamieszkać w Śródziemiu Uśmiech ale musiałabym zabrać ze sobą kilka niezbędnych przedmiotów np. książki Książka i kilkoro bliskich mi ludzi (o ile bym ich namówiła hmmmm... ale z moją siłą przekonywania dałabym radę Elfik )
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Temat: Czy chcial(a)bys przeniesc sie do Sródziemia? (Strona 7 z 9)

Skocz do: