Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Od czasu wzejścia słońca, czas w Śródziemiu zaczął biegnąć szybciej, a wszystkie rzeczy zmieniały się i starzały w niezwykle przyśpieszonym tempie." , Silmarillion

Temat: Czy chcial(a)bys przeniesc sie do Sródziemia? (Strona 1 z 9)

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy chcial(a)bys przeniesc sie w czasie i przestrzeni do Srodziemia? (Przed udzieleniem odpowiedzi przeczytaj ponizszy post):
Bez zadnych watpliwosci, jasne, ze tak!
44%
 44%  [ 93 ]
Po zastanowieniu: jednak tak...
19%
 19%  [ 41 ]
Kurcze, mial(a)bym niezly problem... :-?
12%
 12%  [ 27 ]
Po przemysleniu sprawy - chyba nie :-(
12%
 12%  [ 27 ]
Nie. :nono:
9%
 9%  [ 20 ]
Oddano głosów : 208

Autor Wiadomość
Firiel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 160

Wysłany: 09-12-2002 11:47    Temat wpisu: Czy chcial(a)bys przeniesc sie do Sródziemia? Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wbrew pozorom nie jest to pytanie retoryczne. Język

Czy chcial(a)bys przeniesc sie - w czasie i przestrzeni - do prawdziwego, realnego Srodziemia i zostac jednym z jego mieszkancow?

Wiadomo, ze na tak zadane pytanie kazdy milosnik Tolkiena odpowie bez zadnego wahania: to takie wspaniale że nie moge powstrzymac ślinienia na klawiaturę co za durne pytanie, jasne, ze tak!!
Ale wyobrazcie sobie taka sytuacje: ktos nagle daje ci propozycje (nie wiem, dobra wrozka, czy cos Język ), ze z miejsca, tak, jak stoisz, przeniesie cie w czasie i przestrzeni do Srodziemia, ale:
- BEZ mozliwosci powrotu jakkolwiek i kiedykojavascript:emoticon('Język')lwiek
- BEZ mozliwosci wyboru dokladnego miejsca, czasu ani osoby w ktora sie wcielisz (czyli rownie dobrze mozesz zostac jakims bohaterskim elfem z Dawnych Dni, krasnoludem z Morii, hobbitem albo gondorskim wiesniakiem wieeeeeeeeeelgachny uśmiech) - no dobra, moze z wyjatkiem zlych złościć się, pokazywać kły (zadnych Sauronow Jestem rozwalony , orkow, trolli i innych balrogow Język ).
- zachowujesz wspomnienia z tego zycia

czy zdecydowal(a)bys sie na to? Pytajnik
czy zaryzykowal(a)bys, czy zostawil(a)bys swoja rodzine, przyjaciol, wszystko, co jest ci drogie, wszystkie rzeczy, do ktorych jestes przywiazany/a, wynalazki naszych czasow (np. lodowke Jestem rozwalony, czy, hm.. komputer), wygode i bezpieczenstwo?
Trzeba pamietac, ze zycie w Srodziemiu bylo czesto ciezkie, a czasem nawet okrutne. Poza tym poezja, basnie, Kwiatek itp. sa czesto dlatego wlasnie takie piekne, ze calkowicie inne od rzeczywistosci. Czy nie jest tak, ze jesli basn stanie sie rzeczywistoscia, to straci caly swoj czar, urode - przestanie byc basnia...?

Z drugiej jednak strony...
Otworzyc oczy i ujrzec nad soba gwiazdy, a obok siebie ciemne jezioro i inne istoty takze budzace sie z glebokiego snu.....
- albo -
Byc hobbitem - Tom Bombadil rano siadywac przed drzwiami i kopcic fajke wystawiajac twarz do slonca, uprawiac ogrod, chodzic na przechadzki, wydawac wystawne przyjecia urodzinowe...

I co teraz? - jakiej odpowiedzi udzielisz? hę?

[ankieta ta ma na celu sprawdzenie procentowego udzialu fanatykow w spolecznosci forum Jestem rozwalony Język ]
zasiawszy w waszych sercach watpliwosc mam spokojne sumienie, ze udzielicie szczerej odpowiedzi - z ta mysla zjem teraz drugie sniadanie wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2724
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 09-12-2002 12:11    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Firiel Język Ty paskudo Z przymrużeniem oka Super śmiech Jak mogłaś nadać takie ograniczenia Z przymrużeniem oka [-( Dlaczego bez możliwości wyboru czasu, miejsca i osobym w którą się wcielisz? Ble Ble ;D ech... Załamany Mam coś dla ciebie

Nie wydaje Ci się, ze "Bez możliwości powrotu" Jestem rozwalony to już wystarczy do zastanowienia? Elfik Króliczek robienie pieknych oczek

Czy można zabrać kogoś ze sobą? Na przykład ukochaną osobę? Serduszka Miłość Serduszka

Bo jak nie można Nie Nie to ja się nie wybieram Spox

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Firiel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 160

Wysłany: 09-12-2002 13:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nifrodel napisał(a):
Firiel Język Ty paskudo Z przymrużeniem oka Super śmiech Jak mogłaś nadać takie ograniczenia Z przymrużeniem oka [-( Dlaczego bez możliwości wyboru czasu, miejsca i osobym w którą się wcielisz? Ble Ble ;D ech... Załamany Mam coś dla ciebie

a hahah hah ahah ahhahahahhaaaaa Super śmiech Złośliwy uśmiech
O to mi wlasnie chodzilo: o decyzje natychmiastowa, bez dumania, bez analizowania godzinami "za" i "przeciw" - od razu -
tak czy nie : jesli tak, to bez zabierania nikogo, bez pozegnania, bezpowrotnie. Jesli nie, to taka propozycja sie nigdy nie powtorzy.

(Dziekuje Opatrznosci, ze nigdy (prawdopodobnie Z przymrużeniem oka ) nie postawi mnie przed takim wyborem. Cokolwiek bym wybrala, prawdopodobnie zalowalabym do konca zycia (no chyba ze stalabym sie elfem i zycie nie mialoby konca Język Jestem rozwalony )javascript:emoticon('Z przymrużeniem oka')
Cytat:
Nie wydaje Ci się, ze "Bez możliwości powrotu" bum.gif to już wystarczy do zastanowienia?

Czy ja wiem... hmmmm...
Sa takie chwile, Furia ze brak mozliwosci powrotu bylby zaleta Śmiech Z przymrużeniem oka

Beleg
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 157

Wysłany: 09-12-2002 14:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W pierwszym odruchu "zakreśliłem" bezwarunkowe tak, ale po przeczytaniu odpowiedzi Nifrodel wątpliwości opadły mnie niczym sfora wargów. Czy zostawiłbym bliskich? Skrzywienie Chyba nie. Nie Nie Pomijając uczucia, mój honor by na to nie pozwolił Nie Nie Ale życie ze świadomością, że odrzuciłem taką szansę stałoby się nieznośne.
W pewien sposób przeszedłem już taką próbę: W wyobraźni, grając w gry fabularne przemierzyłem Śródziemie wzdłuż i wszerz. Gdy spotkałem wybrankę mego serca powstał konflikt....
Czasem brakuje mi szumu mallornów, krzyku mew znad......
Aaach, szkoda gadać.
Powiem tylko, że nie straszne mi ciężkie warunki Śródziemia (choć potężniejszy jestem duchem niż ciałem Z przymrużeniem oka ) wybór kim bym tam był, też nie ma znaczenia (gdyby był, byłoby fajniej Super śmiech)
Reasumując: Zabieram kogo trzeba i więcej się nie zobaczymy.
No chyba że gdzieś we Wchodniej Ćwiartce. Super śmiech

Trzeba cieszyć się lotem i podziwiać widoki.
Powrót do góry

Serie
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 74

Wysłany: 09-12-2002 14:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
BEZ mozliwosci wyboru dokladnego miejsca, czasu ani osoby w ktora sie wcielisz,czyli rownie dobrze mozesz zostac jakims bohaterskim elfem z Dawnych Dni, krasnoludem z Morii, hobbitem albo gondorskim wiesniakiem 04.gif

Nie bardzo rozumiem tej przemiany, jeśli zachowuję wspomnienia z "poprzedniego życia" to nie zmieniam także swojej duszy tego jaka ja naprawdę jestem, swoich dośiwadczeń i wiedzy ale także lęków, będąc przykładowo kimś bojaźliwym to niezależnie od tego czy będe krasnoludem, gondorskim wiesniakiem czy elfem zawsze taka pozostanę więc nie będzie mi można przypisać bohaterstwa z Dawnych Dni gdyż nie leży ono w mojej naturze.
Cytat:

To jest to co najbardziej przekonuje mnie że NIE! Świat Tolkiena wbrew pozorom jest bardzo podobny do naszego i różni się właściwie tymi kto go zamieszkuje, myśle że nasz świat jest na tyle zróżnocowany by każdy mógl znaleźć w nim miejsce dla siebie. Świat powinno sie zacząć zmieniać od siebie. A ja nie jestem wstanie zdecydować się na zamienienie ludzi naszego świata (zwłaszcza tych kochanych których znam) na elfy, krasnoludy itd z którymi nic mnie nie łączy.
Nie wybrałabym sie do Śródziemia na zawsze własnie dlatego że same światy za mało się różnią by taka podróż była warta ceny przyjaciól, rodziny, bliskich itd.
Cytat:
Sa takie chwile, furia.gif ze brak mozliwosci powrotu bylby zaleta bigsmile.gif

Ale my tu mówimy o wieczności a nie o chwilach, Smutek

Far beyond the battle blood shall fall like a hard rain.
Powrót do góry

Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2724
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 09-12-2002 14:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dokładnie Beleg Elfik Jestem za
Cóż znaczą nawet najpiękniejsze krajobrazy Love , najwspanialsze i najbardziej wymarzone miejsca ech... , jeśli u boku nie ma Ukochanej osoby Miłość , z którą to można dzielić? Spazmy

Wiele bym dała, zeby móc przenieść się do Śródziemia- jako Elfka Elfik Oglądać zachody słońca w Mithlond i pojawiające się gwiazdy, śpiewać do nich i wysławiac Elbereth Elfik Przemierzac stepy Rohanu na moim rumaku Gwairadzie i upajac się pięknem Lóthlorien a odpoczywać w Rivendell Elfik Od czasu do czasu rozwalić jakąś Orkową głowę własnym mieczem Język czy łukiem Jestem rozwalony Czy spuścic lanie jakimś zarozumialcom Pserwa Złośliwy uśmiech Ech...marzenia robienie pieknych oczek
Mi też niestraszne ciężkie warunnki Śródziemia, brak komputerów, pryszniców Pserwa konieczność samodzielnego zdobywania pożywienia - byc może nie umiem sobie wyobrazić do końca realiów- ale zaryzykowałabym....
Ale tylko wtedy, gdybym mogła zabrać Ukochanego Lubimy się i gdybyśmy mogli wybrać rasę (Elfy) Elfik Miejsce jest nieważne (choc preferowałabym Mithlond jako punkt wypadowy Elfik )- czas w zasadzie też - mielibyśmy do wyboru tylko pierwsze trzy Ery (jako Elfy Język )
I mogłabym zostać przeniesiona tak jak stoję- a w zasadzie siedzę Super śmiech

Ale ankietę Firiel- z Jej warunkami wypełniłam na "NIE" Uśmiech

Serie napisał(a):
To jest to co najbardziej przekonuje mnie że NIE! Świat Tolkiena wbrew pozorom jest bardzo podobny do naszego i różni się właściwie tymi kto go zamieszkuje, myśle że nasz świat jest na tyle zróżnocowany by każdy mógl znaleźć w nim miejsce dla siebie. Świat powinno sie zacząć zmieniać od siebie. A ja nie jestem wstanie zdecydować się na zamienienie ludzi naszego świata (zwłaszcza tych kochanych których znam) na elfy, krasnoludy itd z którymi nic mnie nie łączy.

Serie ma rację, ze świat należy zmieniać od siebie Uśmiech I tak naprawdę na Ziemi jest wiele miejsc, które Śródziemie mogłyby przypominać- np. Nowa Zelandia Love Trzeba mieć tylko chęć i wytrwałośc do realizowania swoich marzeń. Uśmiech A to nie każdy potrafi- jeśli więc zatem pojawia się taka "wróżka" Z przymrużeniem oka niekoniecznie dobra Ble Ble ;D (bu ha ha Złośliwy uśmiech ), która mogłaby spełnić marzenie o Śródziemiu- warto się zastanowić Uśmiech

Cytat:
Nie wybrałabym sie do Śródziemia na zawsze własnie dlatego że same światy za mało się różnią by taka podróż była warta ceny przyjaciól, rodziny, bliskich itd.

A ja zwróciłam dzięki Serie chwała wam, chylę czoła, dzięki uwage na jeszcze jeden fakt- czy My z naszą "pamięcią" zasadami moralnymi, pasowalibyśmy do Sródziemia? Wprawdzie Tolkien stworzył świat bardzo bliski naszemu- a jednak bardzo "czarno-biały. My jesteśmy przecież Ludźmi- i to bardzo relatywnymi Uśmiech Saurona ;D Wystarczy poczytac to forum- Orkowie są biedni itp.itd Pserwa Czy udźwignelibyśmy odpowiedzialność za rasę, którą wybraliśmy? I czy to w ogóle możliwe, zebyśmy stali się Elfami, Krasnoludami czy nawet Ludźmi i Hobbitami- bez "wymazania" pamięci?

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Adiemus
One Ring - One TolkFolk :)

Wpisy: 1992

Wysłany: 09-12-2002 22:17    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nifrodel napisał(a):
Wiele bym dała, zeby móc przenieść się do Śródziemia- jako Elfka Elfik Oglądać zachody słońca w Mithlond i pojawiające się gwiazdy, śpiewać do nich i wysławiac Elbereth Elfik Przemierzac stepy Rohanu na moim rumaku Gwairadzie (...)
Hiehie... na warunkach Firiel to rownie dobrze mozesz sie tam znalezc jako Troll jaskiniowy (do tego "pci przeciwnej Jestem rozwalony )i zostac ustrzelona przez Legolasa w Morii Uśmiech Saurona ;D
A ankieta znowu wymyslona tendencyjnie -znowu nie ma odpowiedzi, ktora by wybraly rozne takie adiemusy... mianowicie: "nie moge sie, kurde, zdecydowac..." Jestem rozwalony

Powrót do góry

Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wpisy: 1231

Wysłany: 10-12-2002 00:02    Temat wpisu: Re: Czy chcial(a)bys przeniesc sie do Sródziemia? Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zgadzam się ze wszystkim (tu 3mam skrzyżowane palce u lewej nogi Język Pserwa ) co napisały Oklaski Róża Róża Serie i Nif Róża Róża Róża z otwartymi ramionami, i`m all your`s ale dopiszę trochę swojego rozszerzonego imho Z przymrużeniem oka = męskiego szownistycznego wymądrzania się Z przymrużeniem oka Pserwa

Firiel napisał(a):
Czy chcial(a)bys przeniesc sie - w czasie i przestrzeni - do prawdziwego, realnego Srodziemia i zostac jednym z jego mieszkancow?
[..]Ale wyobrazcie sobie taka sytuacje: ktos nagle daje ci propozycje (nie wiem, dobra wrozka, czy cos Język ), ze z miejsca, tak, jak stoisz, przeniesie cie w czasie i przestrzeni do Srodziemia, ale:
- BEZ mozliwosci powrotu jakkolwiek i kiedykolwiek
- BEZ mozliwosci wyboru dokladnego miejsca, czasu ani osoby w ktora sie wcielisz (czyli rownie dobrze mozesz zostac jakims bohaterskim elfem z Dawnych Dni, krasnoludem z Morii, hobbitem albo gondorskim wiesniakiem wieeeeeeeeeelgachny uśmiech) - no dobra, moze z wyjatkiem zlych złościć się, pokazywać kły (zadnych Sauronow Jestem rozwalony , orkow, trolli i innych balrogow Język ).

eeeee to takie wspaniale że nie moge powstrzymac ślinienia na klawiaturę Porzućcie nadzieję wy ktorzy tu przybywacie....? tak od razu pomyślałem gdy przeczytałem powyższe...wiem, wiem powinienem powiedzieć coś w rodzaju "super!! ślina na monitorze, klawiatura do wymiany od rozlanej z wrażenia&rozmarzenia herbaty lap song (zapis fonetyczny Pserwa herbata która pachnie jak wędzone mięso a smakuje jak kabanos Jestem rozwalony poważnie, packerscy Guldeni ją sprzedają i osiągnęła już w moich kręgach (ale nie polarnych Z przymrużeniem oka) status kultowej i pitej tylko przy dyskusjach o Mistrzu-T - ale to tylko mała Jestem rozwalony dygresja Pserwa ) okrzyki: "O Swarożycu cożeś nasłał ową wróżkę z czarem teleportacji do Śródziemia chodźże do mnie ać ja ci pobruszę w podzięce" Pserwa Z przymrużeniem oka no cóż, być może już się nie jest tym starym dobrym ortodoksem tolkienowskim śmiejącym się Z przymrużeniem oka beztrosko z tych którzy przeczytali WP mniej niż 14 razy Pserwa ale żeby nie zareagować nawet "Hurra, ale świetaśnie" tudzież "aleś super hiper mega fajowo" tylko od razu "Porzućcie nadzieję wy którzy tu przybywacie..."? hmmmm... siebie też trochę zaskoczyłem ale 1st słowo się liczy Z przymrużeniem oka więc będę się tego trzymał Pserwa

Firiel, czy Ty proponujesz przenieść się do Śródziemia czy też do Piekła reklamowanego Z przymrużeniem oka pod tą nazwą? Uśmiech Saurona ;D Przy takich warunkach wejściowych zdecydować się na taki krok mógłby imho tylko ktoś:

• kto jest samotny ("BEZ mozliwosci powrotu jakkolwiek i kiedykolwiek" - ktoś kto naprawdę Kocha(reszta tylko się łudzi że nie jest samotna) nie porzuci nigdy swych bliskich "na Zawsze" chyba że Śmierć wciśnie mu bilet w jedną stronę),
  • ktoś kto jest rozczarowany życiem na Ziemi i dodatkowo bez nadziei na jego polepszenie, któremu wszystko jedno, nie przywiązuje wagi do wyglądu swojego ciała albo go nie akceptuje (kompleksy mode on? Jestem przeciw ) Czy ktoś kto jest zadowolony ze swojego ciała,akceptujący swój wygląd chciałby się zmieniać "na zawsze" utracić część siebie?ciało to nie płaszcz a ludzie to nie węże (przynajmniej nie wszyscy Z przymrużeniem oka) owszem ciało to nienajważniejsza "część" człowieka ale jednak jest to coś z naszego jestestwa, całokształtu),
  • ktoś kto jest gotów oddać swoją duszę i zamienić ją na elficką,krasnoludzką,hobbicką? utracić swą duszę??? Zdziwienie Szok Jestem przeciw Jestem rozwalony chyba że w kontekście przemiany w inną rasę miałaś na myśli tylko obleczenie się w cielesną skorupę? Jestem przeciw Uśmiech Saurona ;D (hmmmm, kusząca za młodu glinka zasychająca i pękająca na starość a w środku pustka? niektórzy to lubią,wielu tak żyje ale ja pokazuję Jestem przeciw Jestem przeciw Jestem przeciw ) Jeśli myślisz o zmianie ciała i zachowaniu duszy to w miarę Z przymrużeniem oka ok ale imho to by się nie sprawdziło, dlaczego? odpowiedź na samym dole przy cytacie z wpisu Nif dotyczącego pamięci i wspomnień Uśmiech - to samo imho wiąże się z duszą.

Zachowanie wspomnień byłoby jedną z bardziej wyrafinowanych i długotrwałych tortur...dla szczęśliwych bo pamiętaliby swoje szcześliwe chwile na Ziemi i strasznie tęsknili (a tęsknota jest jak biały żagiel wypełniany co jakiś czas podmuchem wiatru i pchający Twój okręt ku krawędzi gdzie rozpacz znajdzie swój kres...) a także dla nieszczęsliwych na Ziemi...nigdy nie zapomnieliby krzywd jakie im wyrządzono...gwałty,rabunki,choroby,morderstwa najbliższych... nie zatarłyby tego nawet upływające wieki w ciele elfa...=masakra...

Cytat:
czy zdecydowal(a)bys sie na to? Pytajnik

ofcoz NIE Ble Ble ;D Pserwa

Cytat:
czy zaryzykowal(a)bys, czy zostawil(a)bys swoja rodzine, przyjaciol,

to nie jest ryzko...to hańba i jedna z najgorszych rzeczy jakie można zrobić sobie i tym którzy Cię kochają...

Cytat:
wszystko, co jest ci drogie, wszystkie rzeczy, do ktorych jestes przywiazany/a, wynalazki naszych czasow (np. lodowke Jestem rozwalony, czy, hm.. komputer), wygode i bezpieczenstwo?

osobiście akurat z tym nie miałbym problemu, to chyba najłatwiejszy warunek Z przymrużeniem oka do spełnienia Śmiech

Cytat:
Trzeba pamietac, ze zycie w Srodziemiu bylo czesto ciezkie, a czasem nawet okrutne.

a jakie jest to wokół Nas?

Cytat:
Poza tym poezja, basnie, Kwiatek itp. sa czesto dlatego wlasnie takie piekne, ze calkowicie inne od rzeczywistosci. Czy nie jest tak, ze jesli basn stanie sie rzeczywistoscia, to straci caly swoj czar, urode - przestanie byc basnia...?

dokładnie, przenosząc się do Twojego Z przymrużeniem oka ograniczonego warunkami Śródziemia nie tylko zachowalibyśmy męczące nas wspomnienia ale także utracilibyśmy marzenia. Wymarzona baśń stałaby się szarą rzeczywistością = Teksańska masakra piłą mechaniczną Pserwa

Cytat:
Z drugiej jednak strony...
Otworzyc oczy i ujrzec nad soba gwiazdy, a obok siebie ciemne jezioro i inne istoty takze budzace sie z glebokiego snu.....

gdzie Ty mieszkasz Firiel? Pocieszanie Wiele razy przeżyłem to o czym Ty marzysz(?) Uśmiech wystarczy grupa dobrych przyjaciół dających się namówić na wiosenną wyprawę pod gwiazdami... mam pomysł!!! UWAGA, UWAGA !!! chwała wam, chylę czoła, dzięki do roboty

Cytat:
- albo -
Byc hobbitem - Tom Bombadil rano siadywac przed drzwiami i kopcic fajke wystawiajac twarz do slonca, uprawiac ogrod, chodzic na przechadzki, wydawac wystawne przyjecia urodzinowe...

Czy do tego trzeba być hobbitem? Pserwa ofcoz nie, zapraszam do siebie zaprowadzę Cię do takich ogrodów, że nie będziesz chciała ich opuścić... z otwartymi ramionami, i`m all your`s

Cytat:
I co teraz? - jakiej odpowiedzi udzielisz? hę?

ofcoz NIE,NIE,NIE - 3xNIE - komuno wróć mode on Z przymrużeniem oka Pserwa

Cytat:
[ankieta ta ma na celu sprawdzenie procentowego udzialu fanatykow w spolecznosci forum Jestem rozwalony Język ]
zasiawszy w waszych sercach watpliwosc mam spokojne sumienie, ze udzielicie szczerej odpowiedzi - z ta mysla zjem teraz drugie sniadanie wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

bardzo fajny temat Oklaski dawno nie było takiego na forum Uśmiech Smacznego Firiel z otwartymi ramionami, i`m all your`s Wbrew pozorom nie wszystkie nasze marzenia mogą się spełnić tylko w Śródziemiu lub innym świecie, wiem coś o tym Uśmiech ale to tylko moje małe imho Uśmiech

Ja chętnie bym się przeniósł do Śródziemia ale na warunkach odwrotnych do tych zdefiniowanych przez Fi Z przymrużeniem oka Róża Co złego to nie ja ;D no może prawie Pserwa bo jednak chciałbym zachować wspomnienia żeby móc się bardziej delektować radością ze znajdowanych różnic między dwoma światami Uśmiech ale poza tym to odwrotnie niż u Fi - chciałbym sobie wybrać w kogo chcę się wcielić, aby to była tylko wycieczka (np. 3 miesiące) + wszystkie bonusy wymienione przez Nif Ble Ble ;D Z przymrużeniem oka czyli przede wszystkim możliwość zabrania swojej Ukochanej Miłość Miłość Miłość to takie wspaniale że nie moge powstrzymac ślinienia na klawiaturę Pserwa bo bez Miłości wszystko jest szare, puste i nawet moc Śródziemia nie jest/nie byłaby w stanie tego zmienić (imho) a wtedy taka "podróż,wycieczka" byłaby męczarnią (jak już wspominałem Z przymrużeniem oka)

Nif napisał(a):
A ja zwróciłam dzięki Serie uwage na jeszcze jeden fakt- czy My z naszą "pamięcią" zasadami moralnymi, pasowalibyśmy do Sródziemia? Wprawdzie Tolkien stworzył świat bardzo bliski naszemu- a jednak bardzo "czarno-biały. My jesteśmy przecież Ludźmi- i to bardzo relatywnymi Wystarczy poczytac to forum- Orkowie są biedni itp.itd Czy udźwignelibyśmy odpowiedzialność za rasę, którą wybraliśmy? I czy to w ogóle możliwe, zebyśmy stali się Elfami, Krasnoludami czy nawet Ludźmi i Hobbitami- bez "wymazania" pamięci?

Ciekawe spostrzeżenie Nif Uśmiech i bardzo celne chwała wam, chylę czoła, dzięki * Faktycznie ten aspekt życia w Śródziemiu mógłby być nie do "przeskoczenia". Nie wiem jak wy, ale ja nie miałbym ochoty jako krasnolud pełzać po klejnotach z szaleńczym błyskiem w oku, czy też "wyrwany" ze spokojnego miasta i życia zostać zmuszonym do obcinania orkom głów,miażdżenia kości, wbijania trzonka topora w oko i znaleźć w trakcie kąpięli siatkówkę orka Z przymrużeniem oka na policzku Pserwa Rozumieć czemu krasnoludowie i inne rasy walczyły (wojny obronne w większości) i popierać takie zachowanie to jedno ale zostać w to wplątanym nagle, bez powodu, bez motywacji (przecież jeszcze przed chwilą żyliśmy w kraju gdzie był pokój a nie wojna) dla mnie chyba byłoby ciężarem nie do udźwignięcia...ofcoz prawdopodobnie zostałbym przez zastaną rzeczywistość zmuszony do tego...ale nie wiem jakby to było...czy po wojnie nie stałbym się jakimś veteransem ala gościowie z autobach nah Poznań Pserwa || z Vietnamu którzy po powrocie z wojny nie wiedzieli co ze sobą zrobić, nie wiedzieli, nie rozumieli o co walczyli tak naprawdę i czemu to ich spotkało...a co by się stało gdybyście w czasie walk stracili nogi? zostali kalekami? a powrotu nie ma...
i też uważam, że bez "wymazania" pamięci nie potrafilibyśmy stać się "prawdziwymi" krasnoludami, elfami itp. to jest coś czego nie mozna się nauczyć, udawać,zawsze bylibyśmy łatwi do "zdemaskowania" (a ci którzy wylądowaliby jako Enty? Jestem rozwalony Pserwa Gokroztrzepańcu idź się przejść po lesie bo Drzewiec i inni muszą się naradzić 15000 lat nad tym który zagajnik przesadzić 2 metry dalej Super śmiech Jestem rozwalony Z przymrużeniem oka Enty Rulez!! Jestem za Spox )

IMHO udanie się do Środziemia na warunkach Fi to jak samobójstwo a przecież Samobójcy gineli daremnie...

Pozdrowienia dla @ll raz, dwa, raz, dwa, tempo! z otwartymi ramionami, i`m all your`s dawno z Wami nie nawijałem Love "szybko - kolejne wersy napiszę - zmienisz pampersy kiedy przerwę ciszę" Pserwa Z przymrużeniem oka Z przymrużeniem oka Z przymrużeniem oka

Dobra, teraz mogę się wam przyznać czemu naprawdę Z przymrużeniem oka wybrałem odpowiedź "Nie", boję się że wylosowałbym Jestem rozwalony krasnoluda i miałbym dziewczynę z brodą do pasa Jestem rozwalony Pserwa Oczko Współczuję facetom którzy wybrali już odpowiedź na "tak" Z przymrużeniem oka Pserwa

* Nif, ofcoz żartowałem z tymi ukłonami Język maaahahahahhhaaaaaaahahaaaaaaa Z przymrużeniem oka

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Temat: Czy chcial(a)bys przeniesc sie do Sródziemia? (Strona 1 z 9)

Skocz do: