Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Głupcem jest ten, kto wchodzi w układy z Morgothem." Hurin, Silmarillion

Temat: Najciekawsze (dlaczego?) wg Was postacie ze Śródziemia (Strona 12 z 12)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Damroka
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 33

Wysłany: 20-11-2012 15:48    Temat wpisu: Najciekawsze (dlaczego?) wg Was postacie ze Śródziemia Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ciekawe, ale Túrin nie jest moją ulubioną postaciąUśmiech Zrobił na mnie wrażenie, kiedy o nim czytałam, ale potem jakoś wymazał mi się z pamięci. Bardziej wzruszyła mnie historia Golluma. Strasznie było mi go żal:(
Co do ulubione postaci, to za każdym przeczytaniem mam inne. Każdy bohater ma ciekawy, niejednostronny charakter. Chociaż zawsze miałam słabość do Aragorna:) Feanora lubię, bo nie jest czarno-biały - występuje we wszystkich odcieniach szarości:) Poza tym Galadriela, Éowina i Morwena - dlatego, że były dumnymi kobietami. Boromira lubię, bo jest ludzki. Mogłabym długo wymieniać ulubionych bohaterów, bo każdy ma coś, co lubię, ale to są chyba ci najważniejsi.

Ashke Verasca
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 145

Wysłany: 03-12-2012 19:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Stanowczo Aragorn. Jest dla mnie ciekawy, ponieważ w miarę czytania Władcy, odkrywamy coraz więcej z jego przeszłości, bardzo burzliwej i pełnej...nie mając lepszego słowa nazwę to przygodami, jednak wiem, że źle to brzmi.

Jego miłość do Arweny byłaby w pewien sposób tragiczna, gdyby nie dobre zakończenie - jednak musiał dużo przecierpieć, by być z nią. Tak samo ona.

Poza tym jak można nie uważać tajemniczego Strażnika Który Został Królem za intrygującego. Chętnie bym poszperała w jego młodszych latach Język

maciekplp
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 13

Wysłany: 18-02-2013 21:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sam Gamgee. Jego prostota w spojrzeniu na świat była wielka. Czerpał z niej siłę, którą przemógł pokusę pierścienia. Dzięki swojemu przywiązaniu do Froda nie patrząc na niebezpieczeństwo zaatakował Shelobę.

Miał olbrzymią dobrą wolę i właśnie to w jakiś sposób powoduje, że tak lubię Sama ^^

Możliwe, że piszę właśnie o Samie bo niedawno znów zabrałem się do Władcy Z przymrużeniem oka jednak każda postać jest bardzo ciekawa (co mocno uwydatnia się we wszystkich komentarzach Z przymrużeniem oka )

Elleno: Legolas- TAK (on chodził a nie kroczył) ^^

Fornadan
Powrót do góry

szakal101
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 18
Nieobecny(a): Patrol w Ithilien

Wysłany: 18-02-2013 22:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

na pewno Boromir ponieważ jego troska o rodaków i ogólnie pojęty patriotyzm doprowadziłą(a przynajmniej była jedną z przyczyn) go do upadku

no i Gollum/Smigol z jednej strony jest istotą mroku nie lubi światła ale nie jest do cna zły, no i są jeszcze jego Zaburzenie dysocjacyjne tożsamości Uśmiech (czyli po ludzku rozdwojenie jaźni)

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Temat: Najciekawsze (dlaczego?) wg Was postacie ze Śródziemia (Strona 12 z 12)

Skocz do: