Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Oto obnażona tragedia i rozpacz wszelkiej maszynerii. W przeciwieństwie do sztuki, która zadowala się tworzeniem nowego, wtórnego świata w umyśle, maszyneria próbuje realizować pragnienia, a tym samym tworzyć władzę na tym świecie(..) Maszyny zmniejszające nakład pracy tworzą jedynie nie kończącą się i jeszcze gorszą pracę. A do tego podstawowego upośledzenia istoty dochodzi jeszcze Upadek, który sprawia że nasze urządzenia nie tylko nie spełniają naszych pragnień, lecz zmieniają się w nowe i straszliwe zło." Z listu do Christophera Tolkiena, J.R.R. Tolkien. Listy

Temat: Kanał IRC (Strona 1 z 2)

Idź do strony 1, 2  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Uwagi i propozycje Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tom Goold
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 292

Wysłany: 02-03-2003 17:50    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja jestem przeciwko temu pomyslowi.
Walkowalismy ten temat juz dawno temu i jednak wybralismy czata, bo:
- zapewnia najprostszy możliwy dostęp (wystarczy przegladarka z java)
- nawet jak ktos javy nie ma to są konsole, które pozwalają ominąc to ograniczenie
- irc jest bardziej skomplikowany w obsludze niz czat
- irc zapewnia mniejsza anonimowosc niz czat
itd.
Co do małego szczegółu:
Athrandir napisał(a):

Aby połączyc się z danym pokojem należy wpisać jego nazwę, a jeśli taki nie istnieje zostaje uruchomiony nowy kanał, a pierwsza osoba staje się jego operatorem.

to chyba raczysz sobie żartować... I co przypadkowa osoba ma być operatorem???
Z jednym się zgadzam - Polchat działa tak, że nie gwarantuje stabilności i faktycznie często "wywala" korzystające z niego osoby. Nie zawsze jednak zależy to od zachowania serwera Polchatu, ale i od konkretnego połączenia, z jakiego korzysta użytkownik.
Moje zdanie - nie mnożyć niepotrzebnie bytów.
Czatownik jest OK Jestem za

Uniosłem twarz ku ciemnemu niebu, wiatr - nareszcie ruch powietrza!

(Jacek Dukaj "Serce Mroku")
Powrót do góry

Elenai

Wpisy: 535

Wysłany: 02-03-2003 18:44    Temat wpisu: Re: Kanał IRC Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Athrandir napisał(a):
Na wczorajszym czatowniku rozmawialiśmy o stworzeniu nowego kanału IRC. Zastanawialiśmy się nad tym ponieważ nasz aktualny pokój na stronie www jest bardzo niestabilny i wielu ma problemy z połączeniem się, a nawet bardzo często zostajemy "wywaleni". Otóż ten kanał miałby za zadanie zastąpienie naszego czatownika. Wiadomo, że stworzenie takiego kanału na stałe, wiąze się z kosztami (serwer, shell), ale jest inne wyjście. Aby połączyc się z danym pokojem należy wpisać jego nazwę, a jeśli taki nie istnieje zostaje uruchomiony nowy kanał, a pierwsza osoba staje się jego operatorem. Ustalmy więc nazwę naszego kanału (np. forumtolkiencompl Rządzę ) i niech spotkania odbywają się właśnie tam.

Co wy na to?

Jeśli tylko zapobiegnie to 'wywalaniu' z czata, któtre moim zdaniem zdarza się naprawdę za często, to jestem jak najbardziej za IRCem Jestem za Uśmiech

Najpewniejszym dowodem na istnienie inteligentnego życia we wszechświecie jest to, że nigdy nie próbowało się z nami skontaktować
- Calvin and Hobbes

~TLOTR comics~ ~Moi na DA~
Powrót do góry

nairael
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 217

Wysłany: 02-03-2003 19:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tom Goold napisał(a):

Z jednym się zgadzam - Polchat działa tak, że nie gwarantuje stabilności i faktycznie często "wywala" korzystające z niego osoby. Nie zawsze jednak zależy to od zachowania serwera Polchatu, ale i od konkretnego połączenia, z jakiego korzysta użytkownik.Moje zdanie - nie mnożyć niepotrzebnie bytów.
Czatownik jest OK Jestem za

Od dobrych paru miesiecy kazda sobote jestem na cztowniku, od tego czasu wywalilo mnie tylko raz... wiec popieram to ze zalezy to raczej od lacza internetowego uzytkownikow czatu. Ale ja sie nie wypowiadam bo nie cierpie tak bardzo jak niekrore osoby (ktorym bardzo wspolczuje)

Avari

Wpisy: 566

Wysłany: 02-03-2003 19:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Lubię bywać na czatowniku i często mnie wywala lub spowalnia okropnie.
Lecz jednocześnie nie znam się zbytnio na maszynie którą użytkuję i każda skomplikowana operacja jest pewnym problemem dla mnie Język ( cóż nie każdy jest "gieniuszem" komputerowym )

W świetle tego co napisał Tom Goold:
Tom Goold napisał(a):
Walkowalismy ten temat juz dawno temu i jednak wybralismy czata, bo:
- zapewnia najprostszy możliwy dostęp (wystarczy przegladarka z java)
- nawet jak ktos javy nie ma to są konsole, które pozwalają ominąc to ograniczenie
- irc jest bardziej skomplikowany w obsludze niz czat
- irc zapewnia mniejsza anonimowosc niz czat

jestem za pozostawieniem czatownika tak, jak jest Uśmiech na Polchacie

~~~Eldalairië~~~
~~~Aiglos - almanach tolkienowski~~~
Powrót do góry

Adan
Homo sapiens mediterralis

Wpisy: 727

Wysłany: 02-03-2003 19:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie lubie Irca, z powodów które przytoczył Tom. Poza tym w przypadku jeśli problemy z Polchatem wynikają z połączenia danej osoby, irc nic na to nie pomoże. Polchat jest jaki jest, ale mimo wszystko to najlepsze rozwiązanie, bo nie wymaha żadnego dodatkowego oprogramowania poza przeglądarką.
Night of fears.
Finding my way through the dark black forest,
Where the sun never shines,
Dew is the sweat of the nightingales,
Toiling all night, singing.
Powrót do góry

Morris_Moore
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 3

Wysłany: 20-03-2003 22:26    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

dobry wieczor Uśmiech
jako ze jestem nowy to postanowilem zrobic cos dla tego forum, i pozwolilem sobie zalozyc kanal #forumtolkien na razie jest tam tylko jedna sesja mojego kolegi, niedlugo bedzie juz bot, opy i inne takie rzeczy, ale to niedlugo Uśmiech jak juz ten bot bedzie to oczywiscie zapewnie moderatorom opy a administratorowi pelna kontrole nad kanalem (o ile to bedzie mozliwe, musze przyznac ze nie bawilem sie dotad w takie rzeczy) pozdrawiam serdecznie i zapraszam do wchodzenia #forumtolkien

dorti
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 22

Wysłany: 20-03-2003 22:40    Temat wpisu: Irc Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

skoro już jest taki kanał to może ktoś mógłby wyjaśnić tym wszystkim niezorientowanych Zdziwienie Szok Jestem rozwalony na czym to polega i jak sie to obsługuje???
ustawiam sie w kolejce i czekam na wyjasnienia... Super śmiech

coś pięknego się zaczyna.
Powrót do góry

Morris_Moore
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 3

Wysłany: 20-03-2003 22:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

to ja na jutro przygotuje takie FAQ z obrazkami Uśmiech zeby wszyscy zrozumieli, chyba ze ktos umie dobrze wytlumaczyc bo ja nauczycielem dobrym nie jestem Elfik pozdrawiam.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Uwagi i propozycje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następna

Temat: Kanał IRC (Strona 1 z 2)

Skocz do: