Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(2) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Nie, mówiłem tylko głośno do siebie. To zwyczaj ludzi starych, ktorzy do rozmowy wybierają sobie najmądrzejszą osobę z obecnych." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: Co Tolkiena najpierw przeczytaliście? (Strona 4 z 40)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 38, 39, 40  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Inkanus
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 12

Wysłany: 18-01-2002 23:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

U mnie dosc oryginalnie sie zaczelo...
"Wladce" dostalem pod choinke w czasach wrecz antycznych, czyli glebokiej podstawowce... zaczalem czytac i na drugim rozdziale zacialem sie stwierdzajac "Nic nie rozumiem..." Zdziwienie
Udalo mi sie w bibliotece wynalezc "Hobbita", przeczytalem no i juz poszlo z gorki... osoby postronne mowia, ze w czasie czytania wladcy nie istnialem dla swiata... ja tam nie wiem, zbyt bylem zajety lektura Uśmiech
Potem juz posypalo sie lawinowo... "S", rozne "Kowale z Podlesia", "Niedokonczone Opowiesci" i tym podobne. A potem jeszcze raz od nowa. Książka

Powrót do góry

Elanor
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 365

Wysłany: 19-01-2002 13:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A mi "Władcę..." najpierw opowiedziano (konkretnie, mój brat) bo wtedy nie za bardzo umiałam jeszcze czytać. A jak tylko dorosłam do zdolności składania literek, to mnie tak intensywnie namawiał, że przeczytałam. Zajęło mi to chyba rok, ale doprawdy nie żałuję.

Helevorn
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 212

Wysłany: 21-01-2002 11:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dawno, dawno temu to bylo ;) Na poczatku Hobbit oczywiscie (gralem w Warhammera i znajomi powiedzieli ze jak podobaja mi sie te klimaty to zebym przeczytal Hobbita). Ile razy przeczytalem to ksiazke to nie zlicze ;) (heh nawet mam oryginalne wydanie w domu).

A dalej.. oczywiscie WP, Rudy Dzil i jego pies, Przygody Toma Bombadila, Kowal z Podlasia Wiekszego, Sillmarilion, Drzewo i lisc... i to na razie chyba wszystko..

Dimi_aa
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 27

Wysłany: 21-01-2002 18:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Po pierwsze dzień dobry! Uśmiech (hm.. a może dobry wieczór raczej?)

Trochę mi wstyd tak szczerze mówiąc, bo sobie tak patrzę i stwierdzam, że jestem zielona. Niewiele narazie przeczytałam, ale biorąc pod uwagę staż to chyba nie jest aż tak źle (jeśli rozumiecie o co mi chodzi). Zaczęłam od Hobbita, jakiś miesiąc temu, pod silną presją nauczycielki polskiego. Nie wiem czy wiecie, ale Hobbit jest teraz lekturą obowiązkową w Gimnazjum (niech będzie chwała!). Tak więc pożyczyłam sobie na Święta nowiutkiego Hobbita (chyba jeszcze przez nikogo nie czytany, bo dziwnie czyste te kartki były) i byłam... a nie wiem jaka byłam... zszokowana chyba, bo jeszcze nigdy takiej książki nie czytałam. Szczerze mówiąc to wogóle unikałam książek Język . Przeczytałam jeszcze raz i byłam zachwycona Szok . Potem zażądałam pierwszego tomu WP pod choinkę a resztę pożyczyłam (sasasa trzymam nadal) i tak sobie czytam drugi raz, bo jakoś mi tak wychodzi, że jak mi się coś fanatycznie podoba to jeden raz nie wystarczy. Brat stwierdził, że mam obsesję na punkcie hobbitów i "wszelkich podejrzanych stworzeń". Póki co czekam na film i kombinuję jakby tu załatwić jakąś kolejną książke Tolkiena. Niestety (no właśnie chciałam się poskarżyć) wszystkie biblioteki, do których mam dostęp nagle opustoszały z wszelkich dzieł Mistrza i to mi się absolutnie nie podoba! To już się napisałam Z przymrużeniem oka więc kolejność była następująca: H i WP. Dziękuję za uwagę Uśmiech
PS Gdyby Tolkien żył to bym wysłała Mu list z podziękowaniami, że odciągnął mnie od telewizora i gier komputerowych i sympatycznie zmusił do czytania książek! A skoro takiej możliwości nie ma, to te podziękowania zamieszczam tutaj Uśmiech
Pozdrawiam

Rokkondil
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 12

Wysłany: 30-01-2002 18:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jako pierwszy wpadł mi w ręce WP.
Miałem wtedy 12 lat, byłem na wakacjach z rodzicami, pogoda była "barowa", książki żadnej ze sobą nie wziąłem, to tacie zakosiłem Wyprawę Śmiech Tak mnie to wciągnęło, że w ciągu paru dni wykończyłem całego WP Super śmiech Potem samo już poszło...[czytanie Tolkiena]
Powrót do góry

Waiting
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 4

Wysłany: 07-02-2002 18:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Na początku się przywitam.

Zaczęłam typowo - Hobbita dorwałam gdzieś w szkolnej bibliotece, jak miałam jakieś 10 lat. Spodobał mi się. Przeczytałam jeszcze kilka razy, w tym jeden jako lekturę w klasie szóstej. Później były Łazikanty, czy coś takiego. Na okładce Hobbita doczytałam się, że jest coś takiego jak WP. Chciałam przeczytać, chodziłam, szukałam, w bibliotekach nigdy nie było. W końcu dorwałam kochanego łozina. Przebrnęłam. Zdenerwowałam się i zakupiłam Jedyne Słuszne Tłumaczenie. Bez porównania. Później był Sillmarilion. I na razie niestety tyle.
Powrót do góry

WiZard
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 14

Wysłany: 10-02-2002 18:45    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja zacząłem pechowo, a może nie. Przeczytałem najpierw pierwszy tom WP, którego sam kupiłem z niewiedzy, w wersji Łosiowo-Łozińskiej Nie Nie . Przeczytałem i spodobało mi się. Ale, nie mogłem dostać dwóch nastepnych tomów w ty tłumaczeniu(wtedy ich jeszcz nie było). To była opatrzność losu. Porzyczyłem od kolegi dwa tomy (dwie wieże i powrót) w tłumaczeniu już Skibiniewskej. Zrozumiałem mój poprzedni błąd, bo w pewnych chiwlach nie wiedziałem o co chodzi(i kim był np. obieżyświat, bo łosiu napisał Łazik!!). Hobbita przeczytałem stosunkowo niedawno, ale już w porządnym tłumaczeniu. Pochłonąłem też tłum. Frąców, które moim zdaniem niczym nie ustepuje Skibiniewskiej. Teraz zabieram się do Hobbita w oryginale, a w króce równierz WP tak jak napisał go Tolkien.

wawrzyniec
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 39

Wysłany: 08-03-2002 15:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

pierwszy raz z TOlkienem...hmmmm. Miałem chyba 12 lat, leżałem złożony jakimś paskudztwem pod tytułem angina i mój Tata czytał mi fragmenty nabytego w subskrypcji i wydobywanego spod lady w ..... kiosku Ruch'u (1 tom na rok...) pierwszego wydania WP. To był fragment o hobbitach, którzy po raz pierwszy "natykają" się na Nazgula, dla mnie do dzisiaj jedna z najstraszniejszych scen:-) Każdy wie, o którą scenę mi chodzi Super śmiech Cóż - traumatyczne przeżycia z dzieciństwa. Ale to spowodowało, że przeczytałem Hobbita, potem WP później Silmarillion. Wszystko z pierwszych wydań Uśmiech A potem - to już tak jakoś poszło.... Książka

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 38, 39, 40  Następna

Temat: Co Tolkiena najpierw przeczytaliście? (Strona 4 z 40)

Skocz do: