Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Wrócić oznaczałoby przyznać się do porażki i narazić na dalszą, gorzką klęskę w przyszłości." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: Album muzyczny Andre inspirowany Tolkienem (Strona 1 z 2)

Idź do strony 1, 2  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Andre
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 48

Wysłany: 01-12-2002 01:27    Temat wpisu: Album muzyczny Andre inspirowany Tolkienem Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Chciałbym zaprezentować swój pierwszy album muzyczny. Składają sie na niego moje pierwsze dopracowane utwory inspirowane Tolkienem i innymi podniosłymi dziełami fantasy. W załączniku są pliki MIDI z zapisem nutowym. Aby móc je poprawnie odsłuchać, trzeba stosować syntezator zgodny ze standardem YAMAHA XG. Tutaj można pobrać demonstracyjną wersję (powinna działać kilka tygodni). Wyberzcie opcję download w okienku "SXG50" lub "SXG100". Utwory będą brzmiały poprawnie tylko odtwarzane przez XG player, program instalujący się wraz z syntezatorem. Media Player, MidiPlus i inne sekwencery mogą gubić niektóre partie instrumentalne, bo te zdefiniowałem jako "bulk" i czasem przerabiałem definicje instrumentów po nagraniu pierwszych ścieżek. Gdyby instalacja syntezatora nie powiodła się, prosze o kontakt, spóbuję rozwiazać problem: [url]mailto:wayreth@poczta.onet.pl[/url]

Ostatnio zmieniony przez Andre dnia 03-07-2003 22:52, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Vainamoinen
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 456

Wysłany: 01-12-2002 13:03    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Utwory 11, 12, 17 i 19 nie chcą się rozpakować...

Mam kartę Sound Blaster Live! Platinum i muzykę odtwarzam z WinAmpa...
Powrót do góry

Andre
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 01-12-2002 17:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Vain! Niestety, w takiej konfiguracji nie usłyszysz tego tak, jak brzmieć powinno. Tylko syntezator XG rozpozna i zastosuje właściwe brzmienia zdefiniowane w utworach. W tym momencie Karta Live czy Audigy jest warta nie więcej niż stary SB16. Jeśli nie masz karty z chipem YAMAHA YMF724/744/754 (ok. 100 zł), XGSW1000 (2400 zł) lub zewnętrznego syntezatora XG (od 1200 zł), musisz zainstalować programowy sysntezator. Bez tego wszystkie dźwięki będą brzmiały jak prosty fortepian (zero barwy, zupełnie inne brzmienie i nawet sama melodia nie do rozpoznania), bez żadnych efektów pogłosu, modulacji itd. Słowem, to tak, jakbyś rytm patyczkiem o pudeło z tektury zamiast słuchać do w wykonaniu autentycznego zestawu perkusyjnego.
A karta SB Live Platinum różni sie tylko tym od OEM, że ma kilka dodatkowych złączy na przednim panelu, płytkę z programem do nagrywania i edycji MIDI oraz jest wykonana na ścieżkach platynowych, co nieco zminiejsza szumy. Trzeba by jednak wydać ponad 5000 zł na zestaw głośników, na którym byłoby słychać tą różnicę.

Stanadard XG jest nieobsługiwany przez sprzęt Creativa a WinAMP nie odtworzy poprawnie wszystkich utworów, co wytłumaczyłem na początku Smutek

Dobra, widzę, ze z Was Leniuchy. Spróbuję wrzucić te 80 MB w mp3. Ciekawe, co na to moderatorzy...

Ostatnio zmieniony przez Andre dnia 01-12-2002 18:44, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Avari
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 566

Wysłany: 02-12-2002 15:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Chętnie bym posłuchała, ale ...
Andre napisał(a):
Aby móc je poprawnie odsłuchać, trzeba stosować syntezator zgodny ze standardem YAMAHA XG.

no i tu problem. Weszłam na stronę Yamahy i okazało się, że ten syntezator nie może być instalowany z Windows XP, a ja takowe posiadam.
Pozostaje mi mp3 - może choć kawałeczek... Proooszę prooooooszę

~~~Eldalairië~~~
~~~Aiglos - almanach tolkienowski~~~
Powrót do góry

Andre
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 03-12-2002 00:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wszystkie utwory w mp3 zajmują łącznie jednak 52 MB... Nadal są chętni?
Powrót do góry

Andre
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 19-03-2003 16:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Czołem!
Prawdopodobnie przyjadę na TF 2003. W związku z niejakim zainteresowaniem moją muzyką planuję przywieźć płyty dla wszystkich chętnych. Proszę o deklarowanie się każdego, kto potencjalnie jest zainteresowany. Przewidywana cena płyty (w opakowaniu i z nadrukami) to 10 zł i prawie na pewno nie ulegnie zmianie.
Powrót do góry

Villentretenmerth
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 177

Wysłany: 03-07-2003 12:42    Temat wpisu: Re: Album muzyczny Andre inspirowany Tolkienem Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Andre napisał(a):
W załączniku są pliki MIDI z zapisem nutowym.
Wszystko fajnie, tylko gdzie ten załącznik??? Zdziwienie Skasowany?
Może choć jeden kawałek midi... dla klimatu...?

Doppler zarzucił Villentretenmerthowi rasizm, szowinizm i brak elementarnego pojęcia o istocie dyskusji. Urażony Villentretenmerth przybrał więc na chwilę postać smoka, niszcząc trochę mebli i doprowadzając do ogólnej paniki.
Powrót do góry

Andre
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 03-07-2003 22:56    Temat wpisu: Utwory... Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

są dostępne w załączniku do pierwszej wiadomości w tym temacie. Rzeczywiście, musiały ulec skasowaniu w ciągu tych paru miesięcy, teraz są tam wszystkie (caly mój pierwszy album). Zapraszam do degustacji!

Uśmiech
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następna

Temat: Album muzyczny Andre inspirowany Tolkienem (Strona 1 z 2)

Skocz do: