Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Poza kręgami świata nie dosięgniesz tych, co Cię odrzucili." Hurin do Morgotha, Silmarillion

Temat: Miłość..Nienawiść..Zachwyt..Pogarda..To daje nam Wyobraźnia (Strona 2 z 4)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2724
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 09-01-2002 20:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
Cytat:
nie chcę spotkać nic idealnego, a tym badziej kobiety ... oczywiście szykam ideału

Ulubiona książka jednego mojego kumpla pomogła mi kiedyś zrozumieć ten sposób rozumowania i poniekąd facetów w ogóle.
Tak jak wciąga ich rozgrywka, rywalizacja i gra (podczas, gdy wynik jest sprawą wtórną), tak szukanie "ideału" jest fascynujące samo w sobie. Oczywiście nie istnieją ludzie bez wad, więc "poszukiwacz" odkrywając niedoskonałości łatwo może zdemaskować kogoś, kto wydaje się ideałem na pierwszy rzut oka.
Sądzę, że czasem poszukiwanie właściwej osoby jest łatwiejsze i bardziej przyjemne niż życie z nią. Ale czy marzyciel nie jest skazany na niespełnienie albo samotność?

Życie weryfikuje marzenia...
Niestety lub na szczęście.Właściwe podkreślić Uśmiech

[Ulubiona książka jednego mojego kumpla pomogła mi kiedyś zrozumieć ten sposób rozumowania i poniekąd facetów w ogóle.

Jestem bardzo zainteresowana tytułem książki, która pozwala zrozumieć facetów.
Uśmiech
Będę wdzięczna za namiary
Śmiech

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

on-na
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 28

Wysłany: 09-01-2002 20:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:

Jestem bardzo zainteresowana tytułem książki, która pozwala zrozumieć facetów.
Uśmiech

Tak naprawdę pewnie nie ma takiej książki (to by było za łatwe). Ta którą mam na myśli uświadomiła mi szczególną skłonność facetów (choć to pewnie nie tylko ich dotyczy) do szukania godnego siebie przeciwnika po to, żeby napawać samą rywalizacją - niezaleznie od jej wyniku (tak przynajmniej próbują przekonywać). To trochę tak, jakbyś (trochę prozaiczny przykład)dyskutując z kimś o zupełnie odmienych poglądach, miał wrażenie, że coś niesamowitego łączy Cię z tą osobą i odkrywasz w swoim rywalu pokrewną duszę, tak jak Ty pełną pasji i godną szacunku przez to podobieństwo...
Cholera nie da się tego streścić.
W każdym razie możesz się rozczarować, "Szachista" to właściwie książka historyczna i może to wszystko to już nadinterpretacja.
Powrót do góry

Squall
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 7

Wysłany: 09-01-2002 20:17    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Według mnie nikt nigdy nie napisał i nie napisze takiej książki, która pozwoliła by zrozumieć którąkolwiek z płci. To jest niemożliwe. Pojęcie "Zrozumieć Kobietę" czy "Zrozumieć Mężczyznę" jest pojęciem Abstrakcyjnym. Tego nie da się zrobić w żaden sposób. Gdy nawet uważamy, że kogoś znamy to tylko jest to cząstka tego co możemy poznać. I to jest piękne. Wspominałem o tym w moim pierwszym topicu - Odnośnie Ideału.

Nifrodel

Wysłany: 09-01-2002 20:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
Myślę, że nie ma sensu się obrażać na różnice w budowie takich czy innych części ciała kobiet i mężczyzn - również jeśli chodzi o mózg (w każdym razie do momentu, gdy ktoś na tej podstawie nie zacznie podważać faktu przynależności przedstawicieli obu płci do tego samego gatunku).
Trzeba zresztą popatrzeć na sprawę z drugiej strony: natura wyposażyła nas w odmienny sposób (i fizycznie i mentalnie) po to, by uzupełniający się (więc też różniący się) duet dawał jak największą szansę na bezpieczne odchowanie potomstwa i szczęśliwe przedłużenie istnienia gatunku. To akurat mało romantyczne, ale przecież na początku miłości jest wzajemna, często trudna do wyjaśnienia fascynacja - może źródło tkwi właśnie w różnicach?

To wszysto powszechna i stale powtarzana prawda. Tylko co na Morgotha ma to do rzeczy i tematu??? wściekły

Czekam tylko aż ktoś wysnuję tezę, że kobiety z uwagi na te różnicew mózgu nie powinny mieszać się do dyskusji o Tolkienie (który był mężczyzną) Złośliwy uśmiech

~~~~~~~~
Eldalairië
Powrót do góry

Ruginwaldus
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 385

Wysłany: 09-01-2002 20:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
Po przeczytaniu całego tematu od początku stwierdzam, że nie rozumiem skąd te zirytowane czerwone buźki

Ja też czytałem od początku i wiem skąd-cała dyskusja nie ma nic wspólnego z tematyką forum i zmierza w bliżej nieokreślonym kierunku.

glorfindel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 69

Wysłany: 16-01-2002 22:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tolkien i jego świat dają nam niezapomniane przeżycia,pozwalają nam odejść od materialistycznrj,smutnej rzeczywistości.Myślę,że kazdy z czytających ksiązki Mistrza lub literaturę o Śródziemiu miał nieodpartą ochotę się tam znaleźć.Człowiek ma niesamowitą zdolnośc do odbierania sobie wolności i ograniczania jej na różne sposoby przez pieniądze, używki ,przyzwyczajenia.Ten świat jest lepszy pozwala zapomnieć ludziom o ich problemach i poczuc sę przez chwilę wolnymi. Za to własnie kochamy MISTRZA i Jego Świat
Tnących cienkie deski na stoku gór
Wyruszyć na niepewne, pełne zasadzek drogi;
Bo niektórzy dotarli poza legendarny Zachód.
Powrót do góry

Maegdaliel
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 8

Wysłany: 25-02-2002 10:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Świat ten pozwala nam przeżyć coś niesamowitego, niezapomnianego,fascynującego.....Jednakże czy zawsze pozwala na oderwanie się od rzeczywistości..?
W fantastyce mamy do czynienia z "rzeczywistością", a napewno z aluzją do rzeczywistości...Owszem, kiedy wędrujemy w świecie marzeń i wyobraźni choć przez chwilę możemy zapomnieć o zewsząd otaczająch nas "murach", które odcinają nam drogę do wolności...Zapominamy o tym prawdziwym świecie, jednakże zawsze do niego powracamy, a najpiękniejsze jest to że chcemy wracać. Czy istnieje gdzieś świat bez bólu i cierpienia, które towarzyszą każdej chwili naszego życia i pozawalają zrozumieć to jak jesteśmy mali i niekiedy niepotrzebni...? Nawet Mistrz ukazuje nam owy ból w swej twórczości...

Ostatnio zmieniony przez Maegdaliel dnia 15-04-2002 20:11, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry

Nifrodel

Wysłany: 25-02-2002 11:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Maegdaliel napisał(a):

Czy istnieje gdzieś świat bez bólu i cierpienia, które towarzyszą każdej chwili naszego życia i pozawalają zrozumieć to jak jesteśmy mali i niekiedy niepotrzebni...? Nawet Mistrz ukazuje nam owy ból w swej twórczości...

Nawet jeśli istnieje gdzieś świat bez bólu i cierpienia, to nie chciałabym się w nim znaleźć. I wcale nie dlatego, że jestem masochistką Język Ból przecież ma znaczenie również ochronne w zachowaniu całości organizmu i osobowości. A cierpienie przecież także uszlachetnia. Doskonale rozumie to Nienna, wplatając wątek smutku w losy świata i ucząc Olorina miłosierdzia i cierpliwości, uczuć tak potrzebnych w Śródziemiu i na Ziemi.

A książki Mistrza to dla mnie panaceum na ból i cierpienie Elfik

~~~~~~~~
Eldalairië
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Temat: Miłość..Nienawiść..Zachwyt..Pogarda..To daje nam Wyobraźnia (Strona 2 z 4)

Skocz do: