Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Wszystkie drogi są teraz zakrzywione." Dunedainowie, Silmarillion

Temat: Miłość..Nienawiść..Zachwyt..Pogarda..To daje nam Wyobraźnia (Strona 1 z 4)

Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Squall
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 7

Wysłany: 09-01-2002 20:04    Temat wpisu: Miłość..Nienawiść..Zachwyt..Pogarda..To daje nam Wyobraźnia Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

prawdziwy start tematu: 16.11.2001 (data z 2002 r. spowodowana konwersją starych wpisów do nowego engine forum) - elfy
---------------------------------------------------------
Miłość... tak jak i inne uczucia są w piękne. Każde w swoim rodzaju. Czystość... jest ich największą zaletą. Wszystko co człowiek robi jest przepełnione miłością... do brata.... do dziecka... do matki... do pieniędzy... do życia... czy do siebie.
Piszę te słowa myśląc i zastanwiając się nad prawdziwym sensem słów wypowiadanych przez nas. Ja grając w MERP'a mówię więcej niż na codzień. Dlaczego??? Nie wiem... może dlatego, że kocham tamten świat... no i znowu miłość... przewija się wszędzie. Nawet kiedy o niej nie myślimy. Dla mnie odskocznią od tego świata są właśnie RPG'i... jednakże i muzyka, daje ona pewne uwolnienie... czystość... marzenia. Zapewne zdarzyło się wam słuchać i marzyć... myśleć o najpiękniejszych rzeczach, które można spotkać... a nawet i tych których nie...
Moja koleżanka zapytała mnie się czy chciałbym poznać własny ideał.... ja spytałem się jej o to samo... ona odpowiedziała mi że tak.... ja przeciwnie - nie chcę spotkać nic idealnego, a tym badziej kobiety. Moje wartości runęły by w gruzy, nikt nie wydawałby się wart... chociarzby mojej osoby... widziałem przecież ideał - więc jeżeli on istnieje to nic innego nie jest ważne... Zawsze patrząc się na kobietę, oczywiście szykam ideału... w oczach... we włosach... w policzkach... w ustach... nawet w głosie i to nadaje mi sens dalszych "poszukiwań". Najmniejsza rzecz, czynność czy nawet odruch może być "idealny" i wtedy się cieszę... cieszę się z tego, że ujrzałem chociarz część tego czego nigdy nie zobaczę. Siedzę sobie teraz w pokoju oświetlonym świecami... słucham pięknej muzyki i marzę... piękne uczucie... ach... znowu ta Miłość. . .

Monisia
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 349

Wysłany: 09-01-2002 20:04    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wyobraznia jest od pojec abstrakcyjnych. To wyobraznia pozwala nam zobaczyc rzeczy niewidzialne, rzeczy, ktorych nie mozemy ani zmierzyc, zwazyc lub zglebic, czy chocby nawet do konca zrozumiec. To ona daje nam te... hhmm.. moc. A przeciez milosc, nienawisc, przyjazn, pogarda, podziw, to wszystko sa pojecia abstrakcyjne. I bez wyobrazni nie istnialyby dla nas. Tak przynajmniej ja to widze. I, tak jak wyobraznia, sa one piekne oraz towarzysza nam w kazdej chwili, w kazdym aspekcie, naszego zycia.
Powrót do góry

Squall
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 09-01-2002 20:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

O to w tym wszystkim chodzi... Ci którzy nie mają wyobraźni... nie potrafią czuć...
Daje nam ona możliwość tego co niedostrzegalne i nieosiągalne.

Wiecie jakie jest motto wielu ludzi:
"Life Is A Game... Playing By Peoples Who Don't Know Rules"

To jest święta prawda... Jak to mówią. Człowiek rodzi się z problemami i żyje po to by je rozwiązać.

Gdy zamykam oczy kładąc się spać, przypominają mi się słowa, w szeleście ukryte...
Patrzę się przed siebię i wspominam te wersy...
"Nie jestem katem, i choć bluźniłeś
Jednak wybaczyć Ci muszę...
Właśnie dla Piękna Łzy swoje piłeś...
Dla Piękna Dałem Ci Duszę."

Cudo... Kocham ten wiersz. Prawie zawsze wieczorem recytuję go sobie.

Monisia
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 349

Wysłany: 09-01-2002 20:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

tak jak teraz cytujesz ten wiersz to mi sie teraz przypomnialo stwierdzenie ksiedza tischnera swietej pamieci

"madrosc jest siostra milosci. ludzie sa czesto zbyt glupi by prawdziwie kochac"

jest to co prawda moja wlasna peryfraza, bo nie mam ksiazki pod reka by przepisac doslowny cytat. ale chyba wymowa jest az nadto jasna Z przymrużeniem oka
Powrót do góry

Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2724
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 09-01-2002 20:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ach Squall. mam dla ciebie piękny fragment mam nadzieję tylko, że cię nie zdołuje ....

"Jesteśmy opuszczeni jak zabłąkane dzieci w lesie. Kiedy stoisz przede mną i patrzysz na mnie, co wiesz o moich bólach i co ja wiem i twoich? A gdybym padł przed tobą na kolana i płakał i opowiadał, co wiedziałbyś o mnie więcej niż o piekle, które ktoś określił jako gorące i straszne?
Już dlatego my ludzie powinniśmy stać naprzeciw siebie tak zamyśleni i współczujący jak przed wejściem do piekła."
Frantz Kafka

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Squall
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 09-01-2002 20:11    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dzięki Ci Nifrodel....
Piękny cytat... na pewno go wykorzystam...

Nie zdołował mnie ten fragment... skłonił do myślenia...

Ja kiedyś urzyłem na sesji RPG takiego cytatu... wg. mnie trafnego:

"Tak naprawdę, to ludzie są tak zagubieni w poszukiwaniu własnej doskonałości, że błądzą w życiu, nawet nie zdając sobie z tego sprawy"

Grapef
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 23

Wysłany: 09-01-2002 20:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
Miłość... tak jak i inne uczucia są w piękne

Jesli jus jesteśmy przy miłości, to powiem wam, że KAŻDA miłość jest piękna. Nawet niespełniona.... Dzięki Squallowi zrozumiałem, że każda chwila jest piękna.... sama w sobie... podobnie miłość.... nawet jeśli ten ktoś nie odwzajemnia uczuć to to i tak jest piękne.... może nie dosłownie, ale piękne w swoim rodzaju.... Eh....

Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2724
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 09-01-2002 20:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
Dzięki Ci Nifrodel....
Piękny cytat... na pewno go wykorzystam...

Nie zdołował mnie ten fragment... skłonił do myślenia...

Ja kiedyś urzyłem na sesji RPG takiego cytatu... wg. mnie trafnego:

"Tak naprawdę, to ludzie są tak zagubieni w poszukiwaniu własnej doskonałości, że błądzą w życiu, nawet nie zdając sobie z tego sprawy"

To prawda. Ale właśnie błędy najbardziej dojmująco czynią nas ludźmi i umacniają w samodoskonaleniu.

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Temat: Miłość..Nienawiść..Zachwyt..Pogarda..To daje nam Wyobraźnia (Strona 1 z 4)

Skocz do: