Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Bądźcie odważni, lecz i ostrożni! Zachowajcie wesele w sercu i jedźcie na spotkanie swego losu." Tom Bombadil (żegnając się z hobbitami), Władca Pierścieni

Temat: TLOTR comics by Elenai (Strona 1 z 2)

Idź do strony 1, 2  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Linki Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Elenai
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 535

Wysłany: 25-11-2002 00:05    Temat wpisu: TLOTR comics by Elenai Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Z przyjemnością zawiadamiam, że moja strona już dzała Elfik

http://www.bidonart.com/elenai.htm

Chcę w tym miejscu bardzo podziękować Valdemarowi Lubimy się Uśmiech chwała wam, chylę czoła, dzięki Oklaski , bez którego nie byłoby to możliwe: udostępnił on miejsce na serwerze i do tego poprawił wiele aspektów technicznych strony Pserwa (No co, pierwszy raz tworzę stronę Jestem rozwalony )
Dziękuję też bardzo Elanor za pomoic w tłumaczeniach i wszystkim za porady dotyczące strony wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Strona nie jest jeszcze dopracowana, pobawię się nad nią za tydzień
Książka

Będą kartki i nowe komiksy Uśmiech

Zapraszam! Elfik Spox

Najpewniejszym dowodem na istnienie inteligentnego życia we wszechświecie jest to, że nigdy nie próbowało się z nami skontaktować
- Calvin and Hobbes

~TLOTR comics~ ~Moi na DA~

Ostatnio zmieniony przez Elenai dnia 09-12-2002 01:22, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Elenai

Wysłany: 27-11-2002 13:45    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mam do Was pytanie w związku ze stroną:
jak myślicie - czy zamieścic na stronie minislowniczek terminów tolkienowskich? tzn. tych użytych w komiksach np. Laiquende - Elf Zielony, Pheredel - Półelf, Istari - czarodzieje, Numenor -... itd., itp.
Bo przecież nie każdy jest ortodoksyjnym fanem Tolkiena, niektórzy tylko oglądali film.. Co myślicie? Uśmiech

Najpewniejszym dowodem na istnienie inteligentnego życia we wszechświecie jest to, że nigdy nie próbowało się z nami skontaktować
- Calvin and Hobbes

Powrót do góry

Elenai

Wysłany: 30-11-2002 12:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mam pytanie, a właściwie prośbę Uśmiech Byc może ktoś z Was zna dobrze angielski i ma czas i chęci żeby mi pomóc.. Otóż nie wiem jak mam przetłumaczyć następujące komiksy Ratujcie bo go pobiję :
http://adiemus40.republika.pl/komiks/lorientalk.jpg
http://adiemus40.republika.pl/komiks/pamietnarwpl.jpg
http://www.tolkien.lo.pl/smieszne/smieszne7.jpg
Zwłaszcza "Władca Serc" sprawia mi trudności Ratujcie bo go pobiję

A drugie pytanie:
Jak myślicie, tłumaczyć na angielski "Bo nie było Bombadila?"
http://adiemus40.republika.pl/komiks/hardtobepj.jpg
Bo przecież poza Polską raczej nie znają tej reklamy, i mogą tego nie zrozumiec.. Chyba że napiszę komentarz..
Co myślicie?

I prośba do Adana: możesz mi przypomnieć jak brzmiały te imiona aktorów w "O Senhor dos Coracaos "? Tzn. Vinenzo Mortensone, O'livia Tyleres, itd?
Bo chce to zamieścić w komentarzu, jeśli mi pozwolisz Uśmiech

- Calvin and Hobbes

Powrót do góry

Elanor

Wpisy: 365

Wysłany: 30-11-2002 14:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Spróbowałam się zabrać za dwa pierwsze w tych komiksów... Wyszło mi tak średnio, ale może się przyda. Wklejam tutaj, może ktoś coś poprawi.

C: Welcome to Lorien! Eight there are here, yet nine were to take part in the quest. But perhaps some things have changed in the decisions of the Counsil.
G: No, the Council has not changed anything in it's decisions.
C: Hmm. If you please, it's me who is talking to them, my dear. Anyway, how can you state it so authoritatively?

G: It is normal, my dear. I AM a ringbearer and one of the Noldor.
C: Noldor this, Noldor that! I'm fed up with these bumptious panjandrums from over the sea! Why do you always inter...
G: And now you are boorish, my dear. Daddy Finarfin was right that Avari are crude savages.

C: Phew (Finarfin, and what can Finarfin...) Of course, keep reminding me the War of Wrath.
G: Apart from that, these bumptious panjandrums form over the sea saved your Sindar arses at the end of the First Age.
A: Hmm, I supposed we've dropped in at a wrong moment.

My dear diary. Today I introduced my new fiancé Aragorn to my father. Elrond was furious. Last time he stormed like this was when I brought home this Easterling... Elrond asked me why I wouldn't find some nice elvish boy but it isn't that easy...
Well, there is Legolas, but he's always preferred the company of Elladan and Elrohir. And now they he's said to be travelling with some dwarf... Hmm... it may be right what they're saying about him. There is also Glorfindel, but he's mortally offended with me since Bruinen. He'a irritated because I saved the Hobbyst for him and 'stole his role'.
Anyway, Glorfindel WILL talk about how he killed the Balrog in Gondolin. If you've been listening to this for 300 years you would be bored as well... Anyway, Elrong did yell awfully... He told Aragorn that he would be able to marry me 'when he would be the King of Gondor'. Aragorn didn't percieve the sarcasm I think...

Elenai

Wysłany: 10-12-2002 13:35    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

UWAGA, UWAGA !!! Hej, misie!!! Strona już działa wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Zobaczcie na pierwszy wpis w tym temacie - jest zmieniony Uśmiech wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Co myślicie? Uśmiech

Acha, jeśli zobaczycie jakieś błedy w angielskich tłumaczniach to dajcie mi znać, bo większość tłumaczyłam sama Pserwa

- Calvin and Hobbes

Powrót do góry

Adiemus
One Ring - One TolkFolk :)

Wpisy: 1992

Wysłany: 10-12-2002 21:11    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mnióstwo fajnie Elfik ! Jestem za
Poza jednym "ale": w polskojezycznej wersji obrazki nie chcialy mi sie (w wiekszosci) pokazywac Zdziwienie nie wiem czemu -angielskie bez problema...
zle wpisane nazwy w < img src>? (zwroc uwage na male i duze litery -to najczestsza przyczyna takich problemow. najlepiej uzywaj na stronce wylacznie malych liter)
Pozdrawiam i zycze wytrwalosci w webmasterowaniu -nie zapomnij "malowac" nowych komiksow Język

Powrót do góry

Elenai

Wysłany: 17-12-2002 10:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dzięki za opinie Uśmiech

Polskie komiksy z 'Drużyny Pierścienia' juz się wyświetlają, przepraszam za ten problem..

Jest też dzial kartki (na razie tylko jedna, ale za to świąteczna)
A więc: Wesołych Swiąt! (powiedzial Eleinołaj i wkleil kartkę z Mikołajem i jego pomocnikiem Elfem Uśmiech )

- Calvin and Hobbes

Powrót do góry

Elenai

Wysłany: 28-12-2002 23:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Misie moje drogie! Uśmiech
Nastąpiła aktualizacja mojej strony - jest nowa grafika (właściwie tylko menu) i nowy dział "Słowniczek" - postanowiłam jednak go zrobić Elfik
Wersja polska i angielska są teraz osobno

Zapraszam ponownie:

www.bidonart.com/elenai.htm

- Calvin and Hobbes

Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Linki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następna

Temat: TLOTR comics by Elenai (Strona 1 z 2)

Skocz do: