Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"- Wolałbym, żeby się to nie zdarzyło akurat za mojego życia - powiedział Frodo. - Ja także - odparł Gandalf. - Podobnie jak wszyscy, którym wypadło żyć w takich czasach. Ale nie mamy na to wpływu. Od nas zależy jedynie użytek, jaki zechcemy zrobić z darowanych nam lat." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: FotR: DVD+30 min. - Opinie (Strona 2 z 4)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nowicjusz
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 31

Wysłany: 24-11-2002 11:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jedno pytanie: czy rozszerzone fragmenty są częścią filmu, czy ogląda się je uruchamiając je oddzielnie z menu?
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5879

Wysłany: 24-11-2002 13:50    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nowe sceny są wmontowane w film. Niekiedy jest to tylko dodanie kilku scen, miejscami jednak całe fragmenty, np. początek w Shire, aż do momentu gdy Gandalf stuka w drzwi Bilba, są na nowo zmontowane. Tak samo Lothlorien, jest w dużym stopniu na nowo zmontowane.
For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Adan
Homo sapiens mediterralis

Wpisy: 727

Wysłany: 24-11-2002 17:22    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Czy "Pudełko kolekcjonera"( w Merlinie za 233), poza gadżetami, zawiera te same 4 płyty DVD co wersja 4 płytowa (w Merlinie za 207)?
Night of fears.
Finding my way through the dark black forest,
Where the sun never shines,
Dew is the sweat of the nightingales,
Toiling all night, singing.

Ostatnio zmieniony przez Adan dnia 24-11-2002 17:49, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Tom Goold
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 292

Wysłany: 24-11-2002 17:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Adan napisał(a):
Czy "Pudełko kolekcjonera"( w Merlinie za 213), poza gadżetami, zawiera te same 4 płyty DVD co wersja 4 płytowa (w Merlinie za 207)?

Zawiera te same płyty, ale warto dołożyć te parę złotych dla rewelacyjnych figurek.
A jeśli ktoś chce mieć tak naprawdę wszystkie materiały dodatkowe to musi kupić obie wersje: 2 i 4-płytową - dodatki na nich się w ogóle nie pokrywają. Uśmiech

Uniosłem twarz ku ciemnemu niebu, wiatr - nareszcie ruch powietrza!

(Jacek Dukaj "Serce Mroku")
Powrót do góry

Elanor
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 365

Wysłany: 24-11-2002 20:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A więc obejrzałam. W dwóch ratach (uchhh, i tak ledwie żyję po konwencie) po 1,75 h. Wrażenie jest wspaniałe.
Już na samym początku, czyli po "przedstawieniu tła" pierwsze przyjemne zaskoczenie. Mamy tu Bilba opisującego w swej książce zwyczaje niziołków (a rozdział w jego książce nazywa się 'Concerning Hobbits' Uśmiech ) Więcej scenek rodzajowych. Na przyjęciu zobaczymy między innymi Lobelię. Rozszerzono nieco sceny rozmów Bilba i Froda z Gandalfem. Podczas wędrówki przedstawiono nam Komarowe Bagna i słyszymy śpiewającego Aragorna (nota bene, jak twierdzą napisy końcowe, utrów jest skomponowany przez Mortensena). Kolejna duża zmiana to Narada, na której słyszymy fragment przepowiedni z którą przybył Boromir, a także pojawia się scena, gdy Gandalf wypowiada słowa w Czarnej Mowie. Dostrzegamy również Aragorna przy grobie matki (tylko dlaczego ta figura tak przypomina figurę Maryi?)
Kolejny dodatek to wydłużony moment opuszczania Rivendell (i trochę niesmaczny "żart" w związku z frodową niewiedzą). Dalej w całej krasie zaprezentowana brama Morii i rozwiązywanie zagadki. Z samej Morii również widzimy więcej - pokazane są m.in. złoża mithrilu. Rozszerzono również walkę z trollem (choć nie wiem, czy wyszło jej to na dobre).
Lorien!!! Wreszcie wygląda tak, jak powinno. Widać tu jego świetlistość, piękno i spokój. Przekształcono pierwsze spotkanie z Kelebornem, co wybitnie wpływa na jego korzyść. Jest również scena dawania darów i bardzo ciekawie, choć z pewnymi zmianami, przedstawiony prezent dla Gimlego. Widać również podążającego za Drużyną Golluma.
Poza tymi większymi zmianami w wiele innych scen wtrącono też po kilka ujęc, jedną czy dwie kwestie. Generalne wrażenie jest bardzo dobre.

Pellamerethiel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 79

Wysłany: 24-11-2002 23:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Elanor napisał(a):
Dalej w całej krasie zaprezentowana brama Morii i rozwiązywanie zagadki. Z samej Morii również widzimy więcej - pokazane są m.in. złoża mithrilu. Rozszerzono również walkę z trollem (choć nie wiem, czy wyszło jej to na dobre).

według mnie tak.
A dlaczego? Gdyż Legolas ratujący skórę Gimlemu pokazał widzom nie czytającym książki, że między tymi dwoma rodzi się przyjaźń. Na brak takich scen narzekano w czasie premiery filmu w kinach;) a scena jak Aragorn ratuje Boromira...ja chcę więcej, kapitalne:)
Z zabawnych scenek to chwała wam, chylę czoła, dzięki dla PJ, za jeden z moich ulubionych tekstów "o wrogu, któy wyglądałby piękniej, ale w środku byłby brzydszy" Rządzę
jak również przeurocza scena z lembasem zasługuje na uwagę...cudo:D

Powrót do góry

Pellamerethiel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 79

Wysłany: 24-11-2002 23:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dis napisał(a):
Nie tylko rozszerzona, ale bardziej "ostra". Oczywiscie bardziej ostra niz w ksiażce. Najbardziej kłócą się Boromir z Legolasem (Boromir kwestionuje prawa Aragorna do tronu, a Legolas broni Aragorna, "przedmiot sporu" zachowuje pelne opanowanie jak na przyszlego króla przystalo). Gimli z kolei kwestionuje dobre intencje elfów i robi to w sposób dość gwaltowny.

to było przecież w wersji kinowej...

Powrót do góry

Dis
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 214

Wysłany: 25-11-2002 12:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
[quote="M.L]
Mowi się. Jest jak Legolas dostej łuk, Sam linę, Merry i Pippin noże, a w retrospekcji Gimli trzy włosy Galadrieli. Całkiem zgrabnie zrobione. A zażenowany Gimli jest słodki. Love

To juz wszystko wiem Smutek. Wersja DVD jest rozszerzona, a VHS (którą ja kupilam) - nie, choc minutowo wydawala mi sie dluzsza. Czyli: jesli macie wybór - kupujcie DVD. Ja nie mam DVD, wiec i tak kupic musialam VHS. W koncu nie zaluje, bo zupelnie inaczej sie oglada gdy sie czytalo ksiązke, a poza tym milo ogladac jest ulubione sceny po kilka razy Uśmiech. Chyba, ze jest jakies rozszerzone VHS?
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Temat: FotR: DVD+30 min. - Opinie (Strona 2 z 4)

Skocz do: