Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"- Wolałbym, żeby się to nie zdarzyło akurat za mojego życia - powiedział Frodo. - Ja także - odparł Gandalf. - Podobnie jak wszyscy, którym wypadło żyć w takich czasach. Ale nie mamy na to wpływu. Od nas zależy jedynie użytek, jaki zechcemy zrobić z darowanych nam lat." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: FotR: DVD+30 min. - Opinie (Strona 1 z 4)

Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5879

Wysłany: 22-11-2002 15:21    Temat wpisu: FotR: DVD+30 min. - Opinie Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dzsiaj 22 listopad, czyli premiera na naszym rynku rozszeżonej wersji FOTR (zresztą zwykłej też Język Jestem przeciw ). Więc chiba czas na pierwsze wrażenia. Ja zaraz siadam przed ekran. Za parę godzin wrócę ze świerzutką recenzją. Elfik
For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

M.L.

Wysłany: 22-11-2002 17:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nio połowa przeszła. Uśmiech Wiem, wiem, jak to brzmi, ale przypominam to 100 minut. A co wrażeń. Gorąco polecam. Zmiany są zauważalne, i jak dla mnie na lepsze (wierniejsze książce Jestem za ). Mającym złudzenia, chcę rozwiać resztki nadziei. Toma Bombadila nie ma. Spazmy Usatysfakcjonowani będą ci, którym za mało było drogi i brakowało śpiewu Aragorna (niestety cichy). Shire duzo lepsze, a narada u Elronda 3x lepsza od tej w kinie. Mam drobne uwagi (np wood-elves zamiast silvan-elves). Na razie tyle. Zaraz siadam do następnych 100 minut. Love
For the home of the holy
Powrót do góry

Dis
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 214

Wysłany: 23-11-2002 15:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja tez chcialabym sie "na gorąco" podzielic uwagami. Po pierwsze: (na szczeście !) film nie jest dubbingowany (tego się najbardziej balam). Po drugie: czyta lektor i miejscami (wlasciwie to dosc często) robi bledy: np. nie moze sie zdecydowac jak czytać "Shire". Najpierw czyta "szer", pózniej juz prawidlowo "szaje", ale za to koniecznie chce to slowo odmieniac i wychodza dziwne rzeczy. Innym razem czyta "Galadria" zamiast "Galadriela" czy "Galadriel". Moze niepotrzebnie zaczelam od uwag krytycznych, bo wogóle film jest Jestem za , ale tak juz jest - o pozytywnych stronach pisze sie zwykle malo i ogólnikowo, a strony ujemne przedstawia sie szczególowo.
Rozczarowal mnie brak zwiastuna do cześci II (taki zwiastun byl w kinach). Co do rozszerzenia to trudno mi wskazac jakies konkretne sceny, bo gdy ogladalam film w kinie nie czytalam jeszcze wtedy ksiazki i troche wszystko odbieralam inaczej. Faktycznie rozszerzona jest narada u Elronda. Nie tylko rozszerzona, ale bardziej "ostra". Oczywiscie bardziej ostra niz w ksiażce. Najbardziej kłócą się Boromir z Legolasem (Boromir kwestionuje prawa Aragorna do tronu, a Legolas broni Aragorna, "przedmiot sporu" zachowuje pelne opanowanie jak na przyszlego króla przystalo). Gimli z kolei kwestionuje dobre intencje elfów i robi to w sposób dość gwaltowny. Wydaje mi się, ze jest to z korzyscią dla fabuly, bo wyjasnia wiele spraw znanych czytelnikom ksiązki, ale malo zrozumialych dla tych widzów, którzy ksiązki nie czytali.
Wydaje mi sie tez, ze w rozszerzonej wersji pewne sceny inaczej montowano i usunieto pewne rażace niekonsekwencje. Chyba tez rozszerzono sceny zwiazane z Sarumanem (produkcja szczepu Uruk-hai itp.), ale to moze tylko moje wrazenie.
Powrót do góry

Elenai
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 535

Wysłany: 23-11-2002 16:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A scena w Lorien z rozdaniem prezentów? Jak wygląda?

Cytat:
Usatysfakcjonowani będą ci, którym za mało było drogi i brakowało śpiewu Aragorna (niestety cichy)

A w jakim języku spiewa? I na jaką melodię? Ciekawi mnie jak sobie poradzili z "Lay of Leithian" hmmmm... - czy wzięli wiersz z ksiązki? I czy aby Aragorn nie fałszuje? Jestem rozwalony

Najpewniejszym dowodem na istnienie inteligentnego życia we wszechświecie jest to, że nigdy nie próbowało się z nami skontaktować
- Calvin and Hobbes

~TLOTR comics~ ~Moi na DA~
Powrót do góry

Dis
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 214

Wysłany: 23-11-2002 16:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Elenai napisał(a):

Widzimy jak Galadriela daje flakonik Frodowi i objasnia mu jego dzialanie. Scena ta jest wierna ksiazce. Natomiast o innych prezentach w filmie nie mówi się.

Cytat:
A w jakim języku spiewa? I na jaką melodię? Ciekawi mnie jak sobie poradzili z "Lay of Leithian" hmmmm... - czy wzięli wiersz z ksiązki? I czy aby Aragorn nie fałszuje? Jestem rozwalony

Faktycznie spiew jest cichy, wiec za bardzo nie rozumialam. Musze jeszcze raz posluchac. Ogólnie mogę tylko powiedziec, ze śpiew nie zrobil piorunującego wrażenia, ale w końcu Aragorn byl straznikiem, pózniej królem, ale nigdy spiewakiem Uśmiech.
Powrót do góry

Avari
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 566

Wysłany: 24-11-2002 01:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Obejrzałam film i jestem pełna zachwytu. Love
O wiele lepszy od wersji kinowej. Rozbudowanie scen lub ich dołożenie sprawia, że film staje się wierniejszy książce i wiele wydażeń wynika z siebie naturalnie.
Narada u Elronda, sceny w Morii, całe Lorien - nawet Keleborn nie jest beznadziejny, a całkiem do rzeczy... i wogóle extra !!!

Bardzo podobała mi się wersja kinowa, ale ta poszerzona przeszła moje oczekiwania !

Jestem zauroczona Love

~~~Eldalairië~~~
~~~Aiglos - almanach tolkienowski~~~

Ostatnio zmieniony przez Avari dnia 29-11-2002 12:08, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

M.L.

Wysłany: 24-11-2002 01:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dis napisał(a):
Elenai napisał(a):

Widzimy jak Galadriela daje flakonik Frodowi i objasnia mu jego dzialanie. Scena ta jest wierna ksiazce. Natomiast o innych prezentach w filmie nie mówi się.

Mowi się. Jest jak Legolas dostej łuk, Sam linę, Merry i Pippin noże, a w retrospekcji Gimli trzy włosy Galadrieli. Całkiem zgrabnie zrobione. A zażenowany Gimli jest słodki. Love

A Celeborn na prawdę przestaje byc kretynem, jakim go zrobiono w wresji kinowej. Są rozmowy Boromira z Aragoprnem (w Imladris, w Lorien, nad Anduiną). Śmierć Boromira jest jeszcze bardziej bohaterska.

For the home of the holy
Powrót do góry

Pellamerethiel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 79

Wysłany: 24-11-2002 02:17    Temat wpisu: DVD Extended Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Obejrzałam dzisiaj całe extended lotr + jakieś 2h Dodatków...wczoraj obejrzałam ich już 1,5h Uśmiech
Jestem oczarowana, rozbudowano chyba każdą postać...Aragorn jest jeszcze słodszy Love niż w wersji kinowej, sceny z nim po prostu zwalają z nógUśmiech U Boromira jeszcze bardziej widać to wahanie i dylemat jaki zaczyna przeżywać, świadczy o tym tekst jaki wypowiada w Lothlórien...i scena kłótni z Aragornem Jestem rozwalony
Dowiadujemy się o mithrilu, jest kilka scen któe na pwno przypadną do gustu narzekającym że"nie pokazano w kinie konfliktu między elfami a krasnoludami"
Shire jest przepięknie poszerzone, moja opinia o hobbitach wzrosła
Narada jest niesamowita, ale i tak moim zdaniem przebijają ją poszerzona scena "Shards of Narsil" i Aragorn przy grobie matki, które to kompletnie mną zawładnęły Uśmiech
A i scena z lembasem była urocza Elfik a rozdanie podarunków... Jestem za
Podsumowując krótko i zwięźle - polecam wszystkim - maniacy książki na pewno uznają to za pozycje obowiązkową, a Ci którzy nie przeczytali, więcej z filmu zrozumieją...np.scena z elfami odchodzącymi do Mithlondu będzie miała znaczenie w ROTK, czyż nie;)? Albo co to był mithril i skąd Drużyna miała te płaszcze...
kończę, idę konteplować w zaciszu pokoju;)

Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Temat: FotR: DVD+30 min. - Opinie (Strona 1 z 4)

Skocz do: