Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Szczęśliwy ten, który z własnej woli znosi ból utraty, choć mógł wybrać inaczej. A nagrodą niech będą wspomnienia, nigdy nie wygasłe i nie więdnące..." Legolas, Władca Pierścieni

Temat: Powszechny LOTR? (Strona 2 z 6)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Drizz
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 33

Wysłany: 09-01-2002 19:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Hehe juz widze swiat po premierze , dzieic an podworku dra sie "Ja jesrem Frodo, a aj Gandalf""Zabilem cie czarny jezdzcu , ale ja mam moj miecz" itd itd zupelnie jak z Dragon Ballem dzieci biegaja i wczuwaja sie w bohaterow tak bedzie pewnie tez z LOTRem.A co Potopou pseudo fanow tolkiena to mzoe bcy tak jak ktos tu powiedzial ze wsord tych ludzi znajdzie sie kilku ktorzy siegna po ksiazki i stwierdza ze jest z*****a i 100 razy lepsza od filmu.Taka osoba bedzie nawrocona i mzoe doceni wtedt ksiazki.

Elek
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 606

Wysłany: 09-01-2002 19:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
i dlatego, eleku, napisalam, ze sa tu dwie strony medalu Uśmiech

Kiedyś jak był rok Witkacego, wszyscy zaczęli czytać Witkacego, jak Forman nakręcił Amadeusza wszyscy zaczęli słuchać Mozarta. Wydaje mi się, że nie trzeba sie martwić. Pierwsza euforia minie za jakiś czas, a najwierniejsi się nie zmienią. a jeżeli wśród tych "zachłyśniętych" znajdzie się kilku takich co dołączą do tego forum to tylko na chwałę mistrza Uśmiech

Bardziej się boję o nawał tandetnych figurek
( licencję filmową wygrała MATEL ta od Barbie). Albo tandetnych komiksów. Tazo w chipsach itp. Show biznes może skrzywić wizerunek LOTRA, a niektórych wręcz zniechęcić.

Etan
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 22

Wysłany: 09-01-2002 20:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Coz, temat ciekawy, trudny tez, ale mniejsza o to. Byla mowa o pseudofanach - znam jednego, zreszta to przeze mnie zainteresowal sie ksiazkami Tolkiena (najbardziej podobalo mu sie to, ze "Gimli fajnie rzna toporkiem"), oczywiscie gdy uslyszal o wiedzminie to od razu na niego przeskoczyl i jest jednego niby-zapalenca mniej... Tak na moj gust to raczej niedobrze by bylo, gdyby wszyscy interesowali sie tym co my - to z lekka nienaturalne. Zreszta takze niemozliwie. W moim srodowisku np. zajmowanie sie takim rzeczami jest uwazane za zgola nienormalne i zreszta dlatego przylgnela do mnie ksywa "spec od krasnoludkow".Tak, po filmie z pewnoscia zwiekszy sie zainteresowanie tworczoscia Mistrza, ale jak powiedzieli moji poprzednicy na krotko. Mylse tez, ze kazdy czlowiek, ktory interesuje sie czyms ciekawym jest na swoj sposob wyjatkowy, niestety im wiecej osob zajmuje sie tym co on tym ta wyjatkowosc jest mniejsza. Zapewne kazdy z nas chociaz nieswiadomie boji sie tego. Dlatego tez zbyt wielka ilosc fanow wokol nas nie wplynie zbyt dobrze na nasze poczucie wlasnej wartosci, ale to jest tylko moj sad i nie zapomnajmy, ze nie dotyczy to wszystkich ludzi.
Etan, Wloczniodzierzca
P.S.: Dzieki olimpiadzie zaistnialo w mojej szkole grozne zjawisko - pare osob zabralo sie za czytanie WP i Hobbita tylko po to, zeby isc na Olimpiade Tolkienowska... Wyobrazcie sobie, ze ktos czyta "Hobbita" i zapisuje na karteczce imiona wszystkich krasnoludow z kompanii Thorina by potem je wkuc na pamiec...

Findulias
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 15

Wysłany: 12-01-2002 15:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Pomyślcie, co by to było, gdyby WP był lekturą w szkole. Wśród uczniów istnieje powszechna opinia, że "co lektura, to badziewie". Roiło by się od streszczeń, analiz, miejsc akcji itp. Jeśli dziś zapytasz kogoś, czy czytał Władcę pierścieni i potwierdzi, masz pewność że czytał z własnej woli. Gdyby była to lektura, co 2 osoba czytałaby z przymusu. Byłoby dennie Jestem przeciw
Powrót do góry

kag
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 8

Wysłany: 12-01-2002 16:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

jesli cos jest nakazane to mimo swojej wartosci jest czesto odrzucane na samej zasadzie buntu przeciwko narzucanym regulom, z drugiej strony ksiazka/film/cokolwiek ktore trzeba zdobyc z pewnym wysilkiem, a nalepki z bohaterami nie sa w kazdym rogaliku i paczce chipsow, pozwalaja na wyrobienie sobie wlasnego zdania, w spokoju, bez tego calego szumu medialnego
Powrót do góry

Helevorn
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 212

Wysłany: 21-01-2002 21:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

taya napisał(a):

Pomyślcie, co by to było, gdyby WP był lekturą w szkole. Wśród uczniów istnieje powszechna opinia, że "co lektura, to badziewie". Roiło by się od streszczeń, analiz, miejsc akcji itp. Jeśli dziś zapytasz kogoś, czy czytał Władcę pierścieni i potwierdzi, masz pewność że czytał z własnej woli. Gdyby była to lektura, co 2 osoba czytałaby z przymusu. Byłoby dennie :no:

Musze Cie zasmucic chyba ale w niektorych szkolach np. Hobbit
jest lektura uzupelniajaca..

Helevorn
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 212

Wysłany: 21-01-2002 21:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Smiac mi sie chce jak czytam Wasze obawy ze literatura Tolkiena
stanie sie czyms "powszechnym". Ona juz nie jest zarezerwowana
dla elity. Z reszta tworczosc Tolkiena zna bardzo duzo osob (oczywiscie
w naszym kraju nie jest tak duzo fanow jak w USA czy UK).
Nieprzypadkiem WP zostal wybrany jako NAJLEPSZA POWIESC XX WIEKU.

Jednak podziele Wasze obawy co do tych tandetnych tazosow w
chipsach, albumow na naklejki czy figurek. Juz widze te dzieciaki -
"mamo kup mi figurke Legolasa !". Ciezkie czasy moga nastac
dla pokemonow ;)

Duke of Rohan
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 21

Wysłany: 23-01-2002 11:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ludzie
Film jest tylko filmem - nigdy nie odda w pełni klimatu Książki.
I ci co po oglondnięciu tego filmu (mi tam sie podobał) stwierdzą że są zakochani w twórczości Mistrza sięgną po książki - szybko się zniechęcą...
Bo w dziesiejszych czasach ciężko jest zainteresować młodsze pokolenia książkami - wiem z doświadczenia ( młodszy brat )
Bo wyobraźcie sobie takiego 9-15 (dzisiaj - nie 5 lat temu ) latka któty czyta np Silmarillion :) hehe dla tego pokolenia jest to bariera nie do przebycia... Wytrwają tylko najlepsi...

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Temat: Powszechny LOTR? (Strona 2 z 6)

Skocz do: