Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Poza kręgami świata nie dosięgniesz tych, co Cię odrzucili." Hurin do Morgotha, Silmarillion

Temat: Powszechny LOTR? (Strona 1 z 6)

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MenTh0l
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 63

Wysłany: 09-01-2002 19:50    Temat wpisu: Powszechny LOTR? Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zastanawiam sie czy chcielibyscie aby LOTR stal sie tak polpularny na swiecie jak, nie przymierzając pepsi czy paczka fajek? Żeby wszyscy ludzie czytali i sie nim zachwycali. Bo tak wynikaloby z niektorych wypowiedzi na tym forum (np. pomysly wprowadzenia LOTRa czy Sil'a jako lektury). Niby to fajnie..figo fago...wszyscy czytaja i sie zachwycaja ale...jednak coś jest nie tak.
Ja wiem co:) ale chcialbym sie dowiedziec jakie jest wasze zdanie na ten temat. Zyskali czy stracilibyśmy? Fil fri tu ekspres jorself:)
(jezeli nie masz nic ciekawego do powiedzenia to najlepiej nie pisz nic- bardzo cie prosze:)) - to do tych co lubią pisać texty w stylu 'ja nie wiem'Uśmiech

Ruginwaldus
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 385

Wysłany: 09-01-2002 19:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
Zastanawiam sie czy chcielibyscie aby LOTR stal sie tak polpularny na swiecie jak, nie przymierzając pepsi czy paczka fajek?

Ale szanowny kolega;) porównuje dwie nieporównywalne kategorie. Strawa duchowa nigdy nie dorówna używkom.
Cytat:
Żeby wszyscy ludzie czytali i sie nim zachwycali.

No, powiedzmy , że nie wszyscy, a dużo więcej (odrzucając tych, którzy w ogóle nie czytają, nie lubią fantastyki itp.). Nie chciałbym, żeby tak było, ale wierzę, że się tak nie stanie. Po premierze filmu fala zainteresowania wzrośnie, a potem opadnie, jak wejdą następne Star Warsy Uśmiech. Ale na pewno przybędzie pseudofanów i to mnie najbardziej martwi.

MenTh0l
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 63

Wysłany: 09-01-2002 19:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Właśnie, póki w miare mała ilość osób sie tym interesuje jest to rzecz piękna, chciałoby sie powiedzic elitarna. W chwili gdy LOTR the movie wejdzie na ekrany ludzie pobiegna do sklepow kupic LOTRa.. Nawet najgorsi wrogowie ksiazek- bo przeciez bedzie wypadalo...skoro wszyscy to czytaja. Nie dosc wiec ze film skalal (chociaz jeszcze nie wyszedl) dobre imie LOTRa to na dodatek fala jego popularnosci (raczej komercjalizacji) obedrze ta fajną otoczkę tematu elitarnego, nie dostepnego wszystkim... Smutek Nie chodzi mi to że LOTR straci w moich oczach, ale moze to spowodowac jego spowszedienie- a przed tym bronie sie rekami i nogami Uśmiech Mam nadzieje ze jestem zbytnim pesymistą i do tego nie dojdzie. OBY Skrzywienie

Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wpisy: 1231

Wysłany: 09-01-2002 19:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
Właśnie, póki w miare mała ilość osób sie tym interesuje jest to rzecz piękna, chciałoby sie powiedzic elitarna. W chwili gdy LOTR the movie wejdzie na ekrany ludzie pobiegna do sklepow kupic LOTRa.. Nawet najgorsi wrogowie ksiazek- bo przeciez bedzie wypadalo...skoro wszyscy to czytaja.

też boję się tego, że wszyscy będą mieli swoje zdanie o WP (80% na podstawie filmu) i z małej (stosunkowo Uśmiech ) grupki fanatyków (tak, to my) zrobi się z tego prawie przedmiot w szkole Z przymrużeniem oka

Pociesza mnie tylko fakt, że nigdy ale to nigdy (moim zdaniem) tacy nowo narodzeni na fali filmu pseudo "miłośnicy" Tolkiena nie dorównają Nam (elita Z przymrużeniem oka ) pod względem wiedzy, zaangażowania i tego "coś" co siedzi w głębi nas od czasu gdy pierwszy raz przeczytaliśmy WP a co jedni nazywają miłością inni fascynacją albo jeszcze inaczej.

90% ludzi, którzy zaczną "lubić" (?) WP po obejrzeniu filmu będzie kierowała się modą a moda przemija, więc po jakimś czasie znowu będziemy mieć "spokój" i gadać spokojnie między sobą jak to my lubimy Uśmiech (tzn. kłócić się o Łozińskiego Z przymrużeniem oka )

niepokoi mnie tylko jedno: podobno trendy w modzie zmieniają się co 10 lat Pserwa

Pozdrawiam

Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2724
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 09-01-2002 19:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A ja optymistycznie zakładam, że pseudofani zrażeni atmosferą tego forum (mam na myśli kłótnie o Łozińskiego Z przymrużeniem oka) założą sobie Forum Miłośników Filmu
blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Ruginwaldus

Wpisy: 385

Wysłany: 09-01-2002 19:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zawsze w brudach wyrzuconych na brzeg przez burzę znajdzie się kilka pięknych bursztynów: miejmy nadzieję, że i w naszym przypadku ta reguła się sprawdzi i środowisko wzbogaci się o kilka ciekawych osób.

Monisia

Wpisy: 349

Wysłany: 09-01-2002 19:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

ja powiem tak:
z jednej strony, fajnie by bylo, by wszyscy ludzie, tak jak my, uwielbiali ksiazki Mistrza i potrafili docenic jego geniusz..
z drugiej jednak, gdyby stalo sie to tak powszechne, mysle, ze straciloby swoj urok.
Powrót do góry

Elek

Wpisy: 606

Wysłany: 09-01-2002 19:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
W chwili gdy LOTR the movie wejdzie na ekrany ludzie pobiegna do sklepow kupic LOTRa.. Nawet najgorsi wrogowie ksiazek- bo przeciez bedzie wypadalo...skoro wszyscy to czytaja.

Cytat:
....obedrze ta fajną otoczkę tematu elitarnego, nie dostepnego wszystkim...

To co ja mam zrobić? Od kilku lat organizuję
plenerowe imprezy ( dla wszystkich ) aby popularyzować Literaturę Tolkiena. Czy nie obdzieram przez to otoczki tematu elitarnego?
U nas w Bielawie Hobbit ( być może przez to ) stał się "uczoną" lekturą uzupełniającą.
Czy przez to mam się obawiać "pro-fanów". Bardziej trzeba się obawiać "inteligentnych' co wydadzą książkę na motywach scenariuszu filmowego i będzie LOTR 2. Girl 2

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Temat: Powszechny LOTR? (Strona 1 z 6)

Skocz do: