Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Gdy świat się rozszczepił, stare drogi i ścieżki pamięci Zachodu pozostały i biegną jak potężny, niewidzialny most przez strefę powietrzną oddechów i lotu (także zakrzywioną odkąd świat się zakrzywił) a dalej przez strefę Ilmen, gdzie żadna istota cielesna nie może bez pomocy przetrwać, aż do Samotnej Wyspy, Tol Eressea, a może poza nią, do Valinoru gdzie w dalszym ciągu Valarowie przebywają i obserwują jak rozwija się historia świata." , Silmarillion

Temat: Podpisy (Strona 38 z 40)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 37, 38, 39, 40  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tavarunya
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 305
Nieobecny(a): W lesie

Wysłany: 20-02-2010 08:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W moim umieściłam kawałek kronik spisywanych przez Kirdan, tym razem morskich, który dobitnie wyjaśnia, że srebrni różnią się od Cienia posiadanymi uczuciami Uśmiech. Ponieważ jest troszkę wyrwany z kontekstu, pozwolę sobie przytoczyć większy fragment.

Cytat:
Nimrodel przytuliła policzek do policzka Mai i zamknęła oczy. Wciąż drżała na całym ciele.
– Boję się zasnąć – szepnęła. – Jestem tak strasznie zmęczona, ale boję się zasnąć, bo znowu przyśni mi się coś złego. Wiem, że to sprawka Cienia. Cały czas się przygląda, drwi ze mnie i z tego, co mi pokazuje. Śmieje się, kiedy zada mi ból i kiedy się go boję. Nenwe, powiedz mi, ale powiedz szczerze: czy my kiedykolwiek będziemy w stanie zmierzyć się z nim? Tak, żebyśmy mogły go raz na zawsze pokonać?
Maia ujęła ją za podbródek i zmusiła, by spojrzała jej w oczy.
– Oczywiście, że tak, Nimrodel – odszepnęła, spokojnie patrząc jej głęboko w oczy; w jej głosie brzmiała niezachwiana pewność. – Oczywiście, że będziemy. Powiem więcej: ty sama będziesz potrafiła to zrobić, kiedy ja będę tylko trzymać zasłonę. Wiesz, dlaczego?
Elfka pokręciła niepewnie głową. Maia uśmiechnęła się z czułością, jakiej Nimrodel jeszcze u niej nie widziała.
– Masz coś, czego nie ma Cień. Masz mnie – szepnęła. – Kocham cię.

Strider
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 4

Wysłany: 11-03-2010 15:26    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

"Niebezpiecznie wychodzić za własny próg, mój Frodo – powiadał nieraz. – Trafisz na gościniec i jeśli nie powstrzymasz swoich nóg, ani się spostrzeżesz, kiedy cię poniosą. Czy zdajesz sobie sprawę, że to jest ta sama ścieżka, która biegnie przez Mroczną Puszczę, i że jeśli jej pozwolisz, może cię zaprowadzić aż pod Samotną Górę albo nawet dalej i w gorsze jeszcze miejsce?"

mojego nie trzeba chyba tłumaczyć Z przymrużeniem oka ,ten podpis utożsamiam ze sobą, ponieważ podróże to moje życie, mój styl życia

Thuringwethil
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 164

Wysłany: 17-03-2010 15:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No, rozumiem, że mojego podpisu można nie rozumieć, a więc już biegnę z wyjaśnieniem Język . Jest z Lay of Leithian, Lays of Beleriand, czylitrzeciego tomu HoME. Przetłumaczone byłoby to znaczące:
"Tam Lúthien smukła dziewczyna
tańczyła w dolinie górskiej i na trawiastej polanie
i muzyka blada i jasna
uciekła w dół drogami dalszymi."
O ile pierwsze wersy sż jak najbardziej zrozumiałe, tyle ostatnie dwa troszkę wytłumaczę Uśmiech . Chodzi o to, że Lúthien ze swoją piosenką umknęła drogą.
Powrót do góry

Leadriga

Wpisy: 297
Nieobecny(a): jak północny wiatr, przelatuję i znikam ;)

Wysłany: 02-12-2010 15:25    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja w moim podpisie umieściłam tekst piosenki Jethro Tull "Cheerio!" w tłumaczeniu słuchaczy radiowej "Trójki". Ta wersja była śpiewana na 40-lecie pracy Piotra Kaczkowskiego (2003 rok), twórcy audycji Minimax, który wykorzystał ten utwór jako sygnał muzyczny swojej audycji.

Za każdym razem, gdy słyszę ten utwór, staje mi przed oczami obraz drewnianej chatki nad górskim jeziorem we wczesny, zimowy wieczór Love ...

ludziom ani wiekom.

Historio, historio,
jaka w tobie siła,
żeś ty całe światy
z mapy poznosiła."

-Agnieszka Osiecka "Orszaki, dworaki"
Powrót do góry

Dunvael
Urodzony na Ardzie

Wpisy: 1

Wysłany: 11-12-2010 20:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

z kolei mój podpis to fragment piosenki Rootwater- Born Again. Sądzę, że to dosyć wymowne słowa...

amaya
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 7

Wysłany: 31-12-2010 15:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W moim podpisie znajduje się fragment japońskiej piosenki (już przetłumaczony)
W oryginale wygląda tak :
答えが欲しくて
問いかけてきたけど
前に進まなきゃ
見えて来ないと
もう覚悟は出来ているよ
kotae ga hoshikute
toikake te kita kedo
mae ni susuma nakya
miete ko nai to
mo kakugo wa dekite iru yo

A dlaczego właśnie ten? Bo mi się podoba, bo pasuje do tego co myślę.

Skoro stoisz w miejscu
Więcej się nie zawaham.
Powrót do góry

Niofo
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 180

Wysłany: 03-07-2011 15:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

ja mam cytat z Terrego Pratchetta, a konkretniej z mojej ulubionej książki jego autorstwa, Straż! Straż!. najpierw chciałam wrzucić sobie coś z Sila, o elfach Elfik ale doszłam do wniosku, że zainteresowanie twórczością Miszcza jest na tym forum oczywiste. Więc wybrałam innego pisarza, którego bardzo lubię.
Powrót do góry

Leadriga

Wpisy: 297
Nieobecny(a): jak północny wiatr, przelatuję i znikam ;)

Wysłany: 04-07-2011 13:35    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Postanowiłam zmienić podpis- tym razem jest to cytat z najnowszej książki Pratchetta "W północ się odzieję". Według mnie to jeden z lepszych cytatów z cyklu.
ludziom ani wiekom.

Historio, historio,
jaka w tobie siła,
żeś ty całe światy
z mapy poznosiła."

-Agnieszka Osiecka "Orszaki, dworaki"
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 37, 38, 39, 40  Następna

Temat: Podpisy (Strona 38 z 40)

Skocz do: