Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"-Pozdrowiony bądź, Gurthangu, śmierci żelazna! Ty jeden mi pozostałeś! Ale czy znasz innego pana, niż ten, który tobą włada? Komu jesteś posłuszny, prócz dłoni, która cię ściska? Nie wzdragasz się przed żadną krwią! Czy zabierzesz Túrina Turambara? Czy szybką śmierć mi zadasz?" Turin Turambar, Silmarillion

Temat: Czemu Bilbo się nie ożenił? (Strona 5 z 6)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Hobbit czyli tam i z powrotem Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Brandywina
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 71

Wysłany: 25-05-2012 17:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
W czasach skandali pedofilskich na każdym kroku, można przypuszczać, że Bilbo od towarzystwa kobiet wolał swojego siostrzeńca i jego młodszych kolegów

Że też każdy musi wszystko znaszoczasować... Ja uważam, że :
Po primo, żaden sędziwy, hobbicki ojciec i mąż nie wydałby swej potencjalnie pięknej córeczki za hobbita, który umiał pisać Super śmiech
Po secundo, gdy Bilbo jeszcze nie był pomarszczonym, starym grzybem ( przepraszam za określenie), to wcale nie myślał o małżeństwie, a gdy pomyślał, to już był po wyprawie i dziwny, odmienny i jakiś taki szczupły Język
Po tertio, on po prostu nie lubił kobiet. Sama jestem zagorzałą feministką, ale fakty należy stwierdzać.
Powrót do góry

Dracorex Reptilius
nieznajomy

Wysłany: 25-05-2012 18:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Przepraszam, ale nie zgodzę się z Twoimi poglądami. Powtórzę raz jeszcze: Bilbo wiedział, że małżeństwo to straszna rzecz. Też się z nim zgadzam i zostanę kawalerem.
Powrót do góry

Frodowa
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 37
Nieobecny(a): Kiedy wybieram się do gospody ,,Pod Zielonym Smokiem"

Wysłany: 10-11-2012 22:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja myślę ,że Bilbo się nie ożenił ponieważ chciał być niezależny. Dzięki temu nie mósiał za każdym razem mówić :,, Kochanie, idę na piwo z kolegami. Wrócę późno. Pa!" Piwko Mógł bać się życia pod pantoflem.
I tak jak stwierdzili inni - po prostu nie chciał.
Powrót do góry

Ellena
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 505

Wysłany: 02-12-2012 20:03    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dracorex Reptilius napisał(a) (zobacz wpis):
Bilbo się nie ożenił, ponieważ był najmądrzejszym i najinteligentniejszym hobbitem w historii i wiedział, że małżeństwo to jedna z najgorszych rzeczy, jakie mogą się przydarzyć hobbitowi (i człowiekowi). Ja także zamierzam zostać kawalerem.

Zdziwienie Ja uważam wprost przeciwnie Uśmiech Ale fakt, Bilbo to raczej typ zatwardziałego kawalera. I imho wynikało to raczej z tego, że lubił życie w samotności, bo umiłowanie przygód, ciekawość świata itd. wcale nie musi się kłócić z wizją małżeństwa (jeśli są chęci wszystko można pogodzić i być szczęśliwym). Mądra, kochająca i opiekuńcza żona o podobnych zamiłowaniach mogłaby być dla niego skarbem. Udane małżeństwo imho dalekie jest od wizji spętania w kajdany i ograniczonego życia Język Może Bilbo za młodu miał jakieś plany a samotność polubił znacznie później (a może nie tyle ją lubił, co do niej przywykł)?

Mnie zawsze się wydawało, że ewentualnym czasem, kiedy Bilbo mógłby być gotowym na małżeństwo, był koniec Wojny o Pierścień, tyle że dla niego było za późno. Ciekawe czy czasem, może nie tyle żałował, co tęsknił za tym, czego nie uświadczył? hmmmm... (zwłaszcza, że był w takim wieku, kiedy zazwyczaj dochodzi do analizy całego swojego życia i praktycznie nie można już nic zmienić).

Białoskórzy mają nocą wzrok bystrzejszy niż inni ludzie. Nie zapominaj przy tym o ich koniach! Te zwierzaki podobno dostrzegają nawet drżenie powietrza w ciemnościach. Nortowie, Eotheodzi, Rohirrimowie, Oropher żyją. Faramir na króla
Powrót do góry

Rudy Dżil
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 7

Wysłany: 17-01-2013 19:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sądzę, że Bilba po prostu odmieniła wyprawa pod Samotną Górę. Może gdyby został i był normalnym, zwykłym hobbitem ożenił by się. Love
Powrót do góry

Osho
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 8

Wysłany: 14-02-2013 22:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Może miał więcej z Tuka i był typem podróżnika chociaż z początku sam o tym nie wiedział,nie potrafił a raczej nie chciał się ustatkować Spox

Sileariel
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 26

Wysłany: 22-05-2013 22:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A czy każdy musi się żenić/wychodzić za mąż? Tak po prostu, bo wszyscy tak robią? Jak dla mnie to najpierw przydałoby się zakochać, co najwyraźniej nie spotkało Bilba.
Myślę, że Bilbo nie trafił po prostu na odpowiednią kobietę. Był ekscentrykiem, indywidualistą i może zakochałby się, gdyby spotkał pannę o podobnych cechach (a może i nie). O to jednak było trudno wśród hobbitów, wolał więc żyć sam. Język
Powrót do góry

Valinohtar
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 9

Wysłany: 24-05-2013 13:24    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W dodatku A do "Hobbita" jest fragment gdzie Gandalf wyjaśnia dlaczego jego zdaniem Bilbo nie miał żony:
Cytat:
Okazało się, że Bilbo się nie ożenił. Pomyślałem, że to dziwne, chociaż domyślałem się, dlaczego tak się stało. Powód, którego się domyśliłem, nie był taki, jaki podawała mi większość hobbitów - że wcześnie stał się zamożny i sam sobie był panem. Nie, domyśliłem się, że chciał pozostać w stanie wolnym z jakiegoś głęboko ukrytego powodu, którego sam nie rozumiał - albo którego nie chciał sobie uświadomić, ponieważ go to niepokoiło. Tak czy owak, chciał być wolny, żeby móc odejść, kiedy nadarzy się okazja albo kiedy on sam zbierze się na odwagę.
ja tam bym się nie spierał z Gandalfem Z przymrużeniem oka
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Hobbit czyli tam i z powrotem Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Temat: Czemu Bilbo się nie ożenił? (Strona 5 z 6)

Skocz do: