Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"„Nie lubię zmian - oznajmił Hamfast Gamgee - kto by je lubił w moim wieku, a już zmian na gorsze ścierpieć nie mogę". „Pewnie, że co gorsze, to złe - rzekłem mu - więc ci życzę, żebyś najgorszego nie doczekał"." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: LotR: Ksiazkowi bohaterzy a postacie z filmu... (Strona 6 z 7)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Elenai
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 535

Wysłany: 24-11-2002 16:03    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

M.L. napisał(a):
Cytat:
uważam że tzw. 'siły zła' u Tolkiena sa papierowe i nieprzekonywujące..
U Tolkiena czy PJ?

U PJ'a oczywiście oops, zawstydzenie JUż zmieniam, pomyliło mi się.. wszystko mi się pomieszało

Cytat:
Ale bez nich jest trudno. A warto docenic to, że przekona.ł kogo trzeba, żeby to był film 11 godzinny. Nie wszystko mi sie podobało, ale nie musi. To mialo byc widowisko i jest. A po to by zgłębiać świat Tolkiena wezma sobie Morgoth Ring, czy inne HoMe, alebo podyskutuje przez 60 postów z Neratinem, czy kimkolwiek innym. Do kina idę na film. Widowisko z definicji uboższe niż literatura. Moge ubolewać, że nie było tego czy tamtego, tylko co z tego. Ci cio nie znają byc może zajrzą do ksiązki, to się dowiedzą. Ci co się znają, nic im nie ubędzie.

Ja doceniam co zrobił PJ, ale głośno sie zastanawiam co można by zrobić aby było o wiele lepiej

Cytat:
Cytat:
dla PJ mógłby być "Excalibur" - to stary film, o efektach specjalnych nie ma co mówić, a jest tam wszystko, czego można chcieć od takiej ekranizacji - gęsta, mroczna atmosfera, magia, nastrój..
Film dobry ale nieporównywalny. Inny materiał.

Dlaczego nieporównywalny? hę? Przecież w obu przypadkach chodzi o mitologię celtycką, baśń, mistykę..
A poza tym, chodzi mi tylko o niesamowitą atmosferę tego filmu, a u PJ niczego takiego nie zauważyłam..

Pellamerethiel napisał(a):
Haldir i jego bracia - nie, to chyba jakiś żart. Haldir miał braci czy siostry bo osoby za nim wyglądają tak cudacznie, że płeć jest niemożliwa do ustalenia;) odrobinę lepiej wypadł Haldir w extended version, ale to wciąż nie to...za gruby, za bardzo nalana twarz...

Może Haldir nie przypomina zabardzo Elfa, ale z drugiej strony, kto w filmie przypomina? A podoba mi się w jaki sposób zagrał: jego gesty, itd. Uśmiech

Najpewniejszym dowodem na istnienie inteligentnego życia we wszechświecie jest to, że nigdy nie próbowało się z nami skontaktować
- Calvin and Hobbes

~TLOTR comics~ ~Moi na DA~
Powrót do góry

Vainamoinen

Wpisy: 456

Wysłany: 24-11-2002 16:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Elenai napisał(a):
Pellamerethiel napisał(a):
Haldir i jego bracia - nie, to chyba jakiś żart. Haldir miał braci czy siostry bo osoby za nim wyglądają tak cudacznie, że płeć jest niemożliwa do ustalenia;) odrobinę lepiej wypadł Haldir w extended version, ale to wciąż nie to...za gruby, za bardzo nalana twarz...
Może Haldir nie przypomina zabardzo Elfa, ale z drugiej strony, kto w filmie przypomina? A podoba mi się w jaki sposób zagrał: jego gesty, itd. Uśmiech

I mnie również się podobało... zwłaszcza sposób w jaki mówi: You cannot go back Uśmiech
Moje zdanie: jeśli ktoś tam przypominał elfa, to byli to właśnie bracia Haldira!
Powrót do góry

Watcher

Wpisy: 643

Wysłany: 24-11-2002 16:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Elenai napisał(a):

Film dobry ale nieporównywalny. Inny materiał.

Dlaczego nieporównywalny? hę? Przecież w obu przypadkach chodzi o mitologię celtycką, baśń, mistykę..
[/quote]

Chyba jednak nieporównywalny, akurat mitologię celtycką to Profesor bodajże średnio lubiał...

Cytat:

Dokładnie!! Love I sposób, w jaki mówi Love Jakoś tak niesamowicie... A co do ogólnej oceny elfów, to się podpisuję pod Elenai, z malutkim zastrzeżeniem, o którym już zresztą kiedyś było - ciężko przełożyć na wizję elfy.

Rycerz -=|MUP - Frakcja Ekstremistyczna|=- Rycerz
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5879

Wysłany: 24-11-2002 16:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Elenai napisał(a):
U PJ'a oczywiście oops, zawstydzenie JUż zmieniam, pomyliło mi się.. wszystko mi się pomieszało

Nio. [-X I żeby mnie to było ostatni raz, bo jenaczej Kwiatkiem ją! Ble Ble ;D
Cytat:
Ja doceniam co zrobił PJ, ale głośno sie zastanawiam co można by zrobić aby było o wiele lepiej

To zawsze można, a nawet trzeba. Byle tylko nie odbierało przyjemności z oglądania filmu. Bo to rodzaj masochizmu. Kiedy idę na film to nie zastanawiam się co będzie źle, lub jest źle Pserwa . Ważne są ogóle odczucia czy widowisko mi się podoba czy nie. Czy suma wrażeń jest pozytywna, czy nie. A w tym wypadku była Jestem za . Co nie oznacza, że podobały mi sie wszystkie szczegóły. Też wolałbym Glorfindela zamiast Xarweny.
Cytat:

No właśnie nie do końca. Już nie chodzi o to, że w WP masz przede wszystkim wątki germańskie (skandynawskie) nie celtyckie, czy nawet fińskie. W wypadku cyklu arturiańskiego mamy do czynienia z czymś co funkcjonuje w naszej kulturze od tysiąca lat, o ile nie więcej. Pewne obrazy, postaci i wizje, od dawna są już utrwalone. Super śmiech WP to jednak coś świerzego. Wreszcie objętość, powieść 1000 stron + aneksy + tradycja Dawnych Dni. To zmusza do wyborów, niezawsze tych, które nam się podobają Spazmy . Całość jest zgrabna i fajna, więc czemu się mam nad tym pastwić, a co do atmosfery patrz niżej.
Cytat:
A poza tym, chodzi mi tylko o niesamowitą atmosferę tego filmu, a u PJ niczego takiego nie zauważyłam..

Tu sie nawet zgodzę, ale DVD jest pod tym względem lepsze. Polecam Naradę u Elronda, wspaniała Love i bardzo odmienna od tej w wersji kinowej.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Elenai

Wpisy: 535

Wysłany: 24-11-2002 16:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Watcher napisał(a):
Chyba jednak nieporównywalny, akurat mitologię celtycką to Profesor bodajże średnio lubiał...

Raczej nie znam sie na tej terminologii w tej dziedzinie Zawstydzenie
W każdym razie, chodzi mi tylko o nastrój tego filmu, klimat, mistykę, itd.
Myślę, że to bardzo pasowałoby do "Władcy..." Love

Najpewniejszym dowodem na istnienie inteligentnego życia we wszechświecie jest to, że nigdy nie próbowało się z nami skontaktować
- Calvin and Hobbes

~TLOTR comics~ ~Moi na DA~
Powrót do góry

Ariena
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 141

Wysłany: 25-11-2002 14:32    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wydaje mi sie jednak ze nie mozna tego oczekiwac w tym stopniu od pierwszej czesci. Film byl krecony nie tylko dla tych, ktorzy Tolkiena juz czytali ale takze dla laikow. Nawet w ksiazce pierwsza czesc, czyli ,,Druzyna pierscienia", jest takim swoistym wstepem do dziejacych sie w pozostalych tomach wydarzen. Zlo w tym czasie juz jest obecne ale dziala jeszcze w ukryciu. Sauron dopiero bada grunt, aby moc przeprowadzic ostateczny atak. Owszem sceny z walk moglyby byc ciut bardziej dynamiczne i mroczne, no ale nic nie jest doskonale. Mam nadzieje ze w dalszych czesciach zlo z papierowego zrobi sie drewniane by wreszcie osiagnac swa ostateczna stalowa postac Super śmiech Moze to porownanie nie jest do konca trafne, ale mysle ze jego sens zostanie dobrze odczytany.
Powrót do góry

Nenya
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 146

Wysłany: 27-05-2003 16:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Doprze, wejdę wam w dyskusję Język ale mam nadzieję, że się nie obrazicie, bo chcę się wypowiedzieć na temat (zdziwko? Uśmiech )

Dla mnie idealnie dopracowaną postacią był Gimli i Galadriela. Love Może w filmie nie było przedstawione uczucie wiążące ich Love aż tak dokładnie, niemniej jednak każda postać z osobna jest świetna Jestem za i po prostu: cool Język

Podobał mi się też Christopher Lee jako Saruman (brawa!!!) Oklaski i Ian McKellen jako Gandalf Tom Bombadil . Swietnie zagrał też Wood, ale mogło być troszkę lepiej.

Nie podobał mi się filmowy Legolas (błeee... Jestem przeciw ) i troszkę nie pasował mi z początku Celeborn, ale po pewnym czasie się przyzwyczaiłem i sądzę, że jest dobrze (świetny akcent).

A z postaci komputerowych to ewidentnie wygrywa Gollum (brawa dla tej pani z wąsem!).

No, to dyskutujcie dalej, ja siem zmywam.
Pozdrowionka!
Powrót do góry

Acoasmata
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 9

Wysłany: 21-11-2003 15:39    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Może niektórzy będą źli ale nie podoba mi się postać Galadrieli, ze względu na aspekt fizyczny - ale grała OK.
Jestem całkowicie na minus jeśli chodzi o Celeborna - po prostu jego sposób mówienia mnie denerwuje, a o fizyczności już nie wspomnę!

Podobał mi się za to Frodo - pewnie ze względu na swoje oczy - takie oczy powinien mieć hobbit - tak pomyślałam, gdy go pierwszy raz zobaczyłam.

Co do Legolasa - jestem raczej na tak, ale nie traktujcie tego jako głos rozkochanej fanki aktora, bo nią nie jestem!

Najbardziej podobała mi się postać Gimlego i Gandalfa - po prostu fenomenalni zarówno w grze aktorskiej jak i charakteryzacji Jestem za

Z postaci komputerowych : Po prostu byłam zafascynowana Gollumem- daję ogromnego plusa!

Co do reszty postaci nie mam krytycznych uwag, jak będzie w ostatniej części coś co mi się nie spodoba to na pewno o tym napiszę.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Temat: LotR: Ksiazkowi bohaterzy a postacie z filmu... (Strona 6 z 7)

Skocz do: