Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Avallone zniknęła z ziemi, Aman został zabrany gdzieś daleko i nie można ich znaleźć w świecie dzisiejszych ciemności. Niegdyś wszakże były, a więc ciągle są w swej prawdziwej postaci, będąc częścią takiego świata, jaki został pierwotnie zaplanowany." Dunedainowie, Silmarillion

Temat: Emblematy (Strona 1 z 88)

Idź do strony 1, 2, 3 ... 86, 87, 88  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Elenai
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 535

Wysłany: 10-11-2002 23:11    Temat wpisu: Emblematy Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Skoro był już temat o pseudonimach, to może teraz niech każdy napisze dlaczego wybrał dany emblemat Uśmiech
Od razu mówię, że ten temat powstał pod wpłyem emblematu Dropsa (ten z masakrą piłą mechaniczną.. Z przymrużeniem oka ), który mnie rozbraja za każdym razem kiedy go widzę --->

Śmiech 2 Jestem za maaahahahahhhaaaaaaahahaaaaaaa Super śmiech
Ja na mój obrazek wybrałam ilustrację Eismann - bo po prostu uważam że jest świetna Jestem za Jestem za Jestem za Uśmiech

Najpewniejszym dowodem na istnienie inteligentnego życia we wszechświecie jest to, że nigdy nie próbowało się z nami skontaktować
- Calvin and Hobbes

~TLOTR comics~ ~Moi na DA~

Ostatnio zmieniony przez Elenai dnia 10-11-2002 23:21, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Adan
Homo sapiens mediterralis

Wpisy: 727

Wysłany: 10-11-2002 23:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No cóż mój emblemat to herb rodowy mojej prababki - matki matki mojej matki. Język
Night of fears.
Finding my way through the dark black forest,
Where the sun never shines,
Dew is the sweat of the nightingales,
Toiling all night, singing.
Powrót do góry

Samwise
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 161

Wysłany: 11-11-2002 00:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mój emblemat to po prostu Sam, nie wiedziałem co sobie dać. Na początku nic nie miałem więc postanowiłem dać Sama. Pikaczu jest normalnie rozwalający, też rykłem śmiechem jak go zobaczyłem. Mam kilka fajnych pomysłów więc w najbliższym czasie powinienem zmienić swój emblemat. Pozdrowionka dla Dropsa za emblemat, który rozwesela ludzi na forum Super śmiech Jestem za
Powrót do góry

asceta
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 85

Wysłany: 11-11-2002 02:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Elenai napisał(a):
Cytat:
No cóż mój emblemat to herb rodowy mojej prababki - matki matki mojej matki.

Wow, Adan, nie wiedziałam że jesteś arystokratą.. Zdziwienie Z przymrużeniem oka
Myślałam, że to jakiś herb z Tolkiena

Ten herb to Sulima, takim się pieczętował Zawisza Czarny.
A Adan Cię pewnie robi w konia.

Fajnie się opisuje herb, podaję tutaj opis herbu przedstawionego przez Adana (wg terminologii z herbarza Szymańskiego):

''W polu złotym od czoła, orłek wyskakujący czarny, od podstawy czerwonym trzy kamienie złote w rozstrój. ''

Ale do Sulimy to mi tu coś nie pasuje-w Sulimie występowało pole tarczy dzielone tak że była głowica- czyli wydzielony górny pas tarczy stosunkowo wąski (ta cześć z orzełkiem była węższa). W wersji Adana pole jest raczej dzielone na pół mamy więc pole dzielone w pas.

Więc w typowej Sulimie opis herbu byłby:

W polu czerwonym pod głowicą złotą, w której orłek wyskakujący czarny, trzy kamienie złote w rozstrój.

I dlaczego ten hełm jest przekrzywiony?
Śmiech Śmiech
Powrót do góry

brak62
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 186

Wysłany: 11-11-2002 12:46    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Pajączki to od Szeloby, a korona od Beowulfa Uśmiech A smoki bo mieszkam koło Samotnej Góry (czyt. Halin bereg w Bielawie). Za niemca była nazwa Góra Krasnoludków. Tak więc w tej Górze są małe jaskinie, które w większości się pozapadały.
Powrót do góry

Avari

Wpisy: 566

Wysłany: 11-11-2002 18:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mój emblemat to Wędrujący Elf (tak go nazwałam na użytek własny Z przymrużeniem oka ). Bardzo mi się spodobał, chociaż tak naprawdę, jest to młody mag wędrujący po Ziemiomorzu.
IMHO tak mogły wyglądać Avari, które odmówiły pójścia do Amanu i powędrowały swoimi ścieżkami (i tu zaznaczył się lekki wpływ Pierumowa Oczko Super śmiech na moją wyobraźnię Co złego to nie ja ;D wieeeeeeeeeelgachny uśmiech )
Tylko was proszę - bez Młotkiem go! Młotkiem go! Wałkiem go!

pozdrowienia Tiaaaa

~~~Eldalairië~~~
~~~Aiglos - almanach tolkienowski~~~
Powrót do góry

dorti
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 22

Wysłany: 11-11-2002 20:10    Temat wpisu: emblematy Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

co do mojego emblematu.........
Mam kilka prawdziwych pasji.....książki Mistrza, tenis, muzyka, piłka nożna....
Emblemat wywodzi sie właśnie z tego ostatniego jako że nie miałam na razie pomysłu na Tolkienowski, ale gdy coś mi wpadnie do głowy to zmienie go na bardziej pasujący do klimatu tego forum. Ale do rzeczy.....może ktoś to rozpoznał???jest to herb mojego ukochanego klubu piłkarskiego-LEEDS UNITED. Zastanawiałam sięczy wybrac to czy takie fajne zdjęcie Kurta Cobaina(moja kolejna pasja-muzyka Nirvany....)
ale ostatecznie zdecydowałam sie na herb.

coś pięknego się zaczyna.
Powrót do góry

Elanor

Wpisy: 365

Wysłany: 11-11-2002 20:39    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W moim przypadku sprawa wcale nie jest taka prosta, jakby się wydawało. Szukałam oczywiście elanorów. Przejrzałam cały mój zapas obrazków tolkienowskich, lecz w żadnym przedstawieniu Lorien nie ma wyraźnych kwiatków! Ale zawzięłam się i wykroiłam je z obrazu "Kirion i Eorl" Śmiech

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 86, 87, 88  Następna

Temat: Emblematy (Strona 1 z 88)

Skocz do: