Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Głupcem jest ten, kto wchodzi w układy z Morgothem." Hurin, Silmarillion

Temat: Zabanowani (Strona 1 z 5)

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany wpisów lub pisania odpowiedzi    Forum tolkienowskie -> Uwagi i propozycje Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
elfy
Administrator

Wpisy: 1145

Wysłany: 02-11-2002 18:56    Temat wpisu: Zabanowani Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jakiś czas temu doszedłem do wniosku, że być może założenie tematu w którym Admini opisywaliby powody banów ma sens. Ponieważ już kilka razy doszły mnie słuchy, że część zabanowanych osób w swojej frustracji rozsiewa za moimi plecami wierutne kłamstwa na temat powodu z jakiego zostali zabanowani.

Mam nadzieję, że ten temat zapobiegnie chociaż części takich oszczerstw. Proszę też wszystkich by przeczytali jeszcze raz MiniFAQ które trzeba zaakceptować podczas rejestracji na forum by móc na nim pisać. Jeśli ktoś się nie zgadza z zawartymi tam zasadami proszę o opuszczenie forum w celu uniknięcia w przyszłości bezsensownych dyskusji i zamieszania. Nie akceptujesz MiniFAQ? Przykro mi ale musisz udać się na inne forum. Nie zmuszam nikogo by pisał akurat tutaj.

Pozdrawiam
Elfik Rządzę Elfik

Ostatnio zmieniony przez elfy dnia 02-11-2002 19:00, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

elfy
Administrator

Wysłany: 02-11-2002 18:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Użytkownik:
Dunadanka

Powód bana:
za spam

Zabanował:
elfy elfy@tolkien.com.pl

Typ bana:
stały

Uzasadnienie:
w ciągu dwóch dni około 30 wpisów 99% było takich jak poniżej (cytaty tylko z dzisiejszego dnia) Spam i mania nabijania sobie licznika wpisów...

1) pisanie bezsensu i nie na temat

Dunadanka w temacie Czy fascynacja złem w świecie tolkiena jest dopuszczalna? napisał(a):

Przecież Tolkienowi chodziło o to, by każdy skrawek jego powieści mógł zostać dla kogoś fascynacją. Można być zafascynowanym Złem, ale nie trzeba być jego sługą. Nie należy być jego sługą. Nie wolno być jego sługą, ale interesować się nimi i Złem przecież można

Dunadanka w temacie Czy fascynacja złem w świecie tolkiena jest dopuszczalna? napisał(a):

Powinno ostrzegać, tu się zgadzam. Jednak można być chyba zafascynowanym Złem i je zwalczać, a przynajmniej go nie lubić. Zło jest i tak , czy się jest nim zafascynowanym, czy nie

Dunadanka w temacie Czy sa powiazania miedzy religia a tym ze lubisz Tolkiena ? napisał(a):

Ja przechodzę na Protestancyzm. Ale właściwie nie widzę jakichkolwiek powiązań między Religią a (tu następuje WIELKIE ) TFUrczością Mistrza. On sam był katolikiem, zapewne przebywał w towarzystwie protestantów.

Dunadanka w temacie Najbardziej Tragiczna postać? napisał(a):

Moim zdaniem tragiczny jest Saruman. I nie chodzi mi o to, że nic mu się nie udawało, tak jak Fearnorowi, ale chodzi mi o to, że sarumek był strasznie głupi. Miał doprowadzić do pokoju na świecie i doprowadził do swojej śmierci

2) nie czytanie wszystkich wpisów w dyskusji i pisanie bezsensu
Dunadanka w temacie Czy Nazgule nosiły majtki czyli... napisał(a):
To bardzo ciekawa dyskusja. Jeśliby przyjąć, że Nazgule miały ciała, ale miały tylko potrzebne narządy, to chyba nie mogli sikać, bo chyba nie pili wody. Może żywili się Cieniem i Nocą? (smacznego ) Mimo wszystko chyba byli duchami czującymi ból i mający siłę, duchami, którzy nie mogli przenikać przez przedmioty. No i mogły doprowadziś kogoś do takiego stanu

3) Nagminne łamanie MiniFAQ w punkcie nr 1)

Dunadanka w temacie Co stało się z Sarumanem po śmierci napisał(a):

Zgadzam się. Nie zasłużył na cielesną postać. Niech se będzie duchem

Dunadanka w temacie Na jaką scenę czekacie ? napisał(a):
Niech żyje Pellenor! Tam będą ciekawe scenki, aczkolwiek nie jestem zwolenniczką przemocy

Dunadanka w temacie Na jaką scenę czekacie ? napisał(a):

P.S. moje dwie z pięciu ulubionych już były: scena na moście w Khazad-Dum i Argonath

elfy
Administrator

Wysłany: 13-11-2002 01:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Użytkownik:
Mandos

Powód bana:
spam, KOMPLETNE BZDURY

Zabanował:
elfy elfy@tolkien.com.pl

Typ bana:
stały + kasacja konta (zwolni się login Mandos)

Uzasadnienie:
wypisywanie bzdur w ilości przekraczającej moją wytrzymałość, nieprzeczytane MiniFAQ

Mandos w temacie Elfy wegeterianami napisał(a):
Mi sie zdaje ze elfowie raczej jedli wszystkiego po trochu i dbali o swaja sylswetke

Mandos w temacie Kto powiedział, że Gandalf ZABIŁ Balroga? napisał(a):

Nie wiadomo czy Barlog zginął czy przezy.Ale Gabdalf przeżył i miał tylko jedno zadanie żeby zniszczyc pierscien a pużniej odejść.

Mandos w temacie Orkowie = Gobliny? nieczytelnym kolorem i tlem napisał(a):
Sam nie wiem możliwe,że to byla ich skrucona forma na poczatek aby zaciekawic czytelników.Może tak jest jak wiekszosc z was pisze,że goblin był na poczatku a pużniej Ork jego dłuższa forma.ale moim zdaniem zrobil to żeby nas zaciekawic do dalszego czytania.

Mandos w temacie Czy od poczatku wiadomo było ze Aragorn zostanie królem??? napisał(a):
Hmmm....jak myslicie,bo jesli jego ojciec nim był.Był wielkim wojownikiem ale został królem.Podziedziczył to po swoim ojcu Arathorni.Aragorn chodził dumnie,bardzo byl pewny siebie,darzył do celu za wselka cene.a jakie sa wasze wypowiedzi??
a jakie sa wasze wypowiedzi??

Mandos napisał(a):
Napewno inaczej odbieram teraz Władce Pierscieni,film miał dużo efektów aktorze nawet dobrze grali.Ja powiem ze inaczej to sobie wobraziłem niż na filmie ale to nie ja jestem rezyserem ani tórca tego filmu.Ogulnie Wladca bedzie zawsze taki jaki sobie sam wyobraze w smoim móżdzku.

Mandos w temacie Czy Valinor dało by sie zdobyć?? napisał(a):

Miał przeciesz wielu niesmiertelnech członków,mieli wielka władze nad ziemia,woda,ogniem,przyroda.Valior jest dużym miastem poteżnym.Gromadza w nim dużo bogactw.Ale czy Sauron miałby taka moc żeby przeciwstawic sie wszystkim ludzia w Valinorze??

Moim zdaniem nie ma takiej siły,jedynie gdyby zdobył Jedyny Pierscien pierśćien absolutnej władzy.Ale to by było nie możliwe,nie pozwolili by mu go zdobyć. Uśmiech

A jakie sa wasze opinie??

Mandos w temacie Gandalf & Sauron napisał(a):

Gandalf był silnieszy dopiero kiedy pokonał Balroga i wtedy był silniejszy od Saurona Białego kturym póżniej zostal Gandalf tzn zostal Gandalfem Białym i posiadł wielka moc.

Mandos w temacie Śmierć Froda - Czy Frodo umarł w Valinorze? napisał(a):
Napewno nie zginął manwe go pewnie przyjolby z wielka wdziecznoscia i radoscia dlatego bo uratował świat przed zagładą.Przyjaciele by nie pozwolili zeby ktos go zabił.

Mandos w temacie WarCraft III - Tolkienowska Kampania napisał(a):

Przyłanczam sie do was Bracia Czystej Krwi.Miło bedzie zobaczyć War3 w strefie Tolkienowskiej. Diabelski uśmiech

Mandos w temacie Czy dalibyście imię z WP lub z S swojemu dziecku? napisał(a):
Ponieważ to sa imiona z ksiażki to jest wszystko zmyślone.Ale jakbym sie uparł i nie bylo by innego wyboru to oczywiśćie że tak

elfy
Administrator

Wysłany: 06-01-2003 21:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Użytkownik:
Liquid

Powód bana:
spam, niestosowanie się do MiniFAQ

Zabanował:
elfy elfy@tolkien.com.pl

Typ bana:
stały

Uzasadnienie:
nieprzeczytane MiniFAQ,nagminne łamanie zasady "forum to nie chat" i wielu innych

Liquid napisał(a):
Czegoś takiego szukałem Super śmiech
Ale prosze o pomoc bo coś mi nie wychodzi to tłumaczenie. Jak chcę przetłumaczyć polski na Sindarin bądz Quenya to mam jakieś dziwne znaki. Spazmy

Liquid napisał(a):
Ja tego nie stwierdziłem tylko zapytałem Z przymrużeniem oka Nie jestem literaturoznawcą więc nie będe się sprzeczał. Ale tak czy siak jest super Elfik

Liquid napisał(a):
happy

Liquid napisał(a):
Ups, coś mi świta Pserwa Faktycznie jest coś takiego Jestem rozwalony Widzisz mam zaległość do przeczytania Księga zaginione opowieści Ratujcie bo go pobiję Spazmy Pierwszy raz chyba zaszybko czytałem i mało dokładnie Widziały gały co brały

Liquid napisał(a):
My i tak wiemy swoje, kto jest lepszy Pserwa Elfik Jestem rozwalony

Liquid napisał(a):
Elfik super

Tom Goold
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 291

Wysłany: 30-01-2003 19:17    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Użytkownik:
nowicjusz

Powód bana:
spam, niestosowanie się do MiniFAQ pkt. 2

Zabanował:
Tom Goold selmasongs@poczta.onet.pl

Typ bana:
stały

Uzasadnienie:
bezsensowny spam i brak kultury języka polskiego w wypowiedziach

nowicjusz napisał(a):

Frodo jest jeszcze bardziej ciotowaty niż w FoTR

nowicjusz napisał(a):

Z walecznego Gimliego zrobiono zuchwałą ciotę walącą orków toporem po jajach, z Aragorna supermena przeżywającegoupadek ze skarpy, dodatkowo będącego osobistością tak ważną że jedynie koń ma prawo udzielić mu pomocy (to pewnie scena dla miłośników programu "najzabawniejsze zwierzęta", bo do przedstawiania geniuszu koni Rohanu się nie nadaje...)

Uniosłem twarz ku ciemnemu niebu, wiatr - nareszcie ruch powietrza!

(Jacek Dukaj "Serce Mroku")
Powrót do góry

elfy
Administrator

Wysłany: 20-02-2003 23:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Użytkownik:
BusteR

Powód bana:
niestosowanie się do MiniFAQ, założenie tematu "Gdzie sa moje posty???"

Zabanował:
elfy elfy@tolkien.com.pl

Typ bana:
stały

Uzasadnienie:
złamanie pkt.6 = bezsensowne sianie niezgody na forum = ban

MiniFAQ napisał(a):
6) SKARGI I ŻALE.
Masz jakieś pretensje lub skargi, czujesz że cię niesprawiedliwie potraktowano? Nie zakładaj o tym tematu w żadnym dziale. Wbrew pozorom forum to nie jest "Książka skarg i zażaleń". Napisz do administratora przez PW albo e-maila, napewno dostaniesz wyczerpującą odpowiedź i wyjaśnicie sobie wszystkie kwestie nie narażając się na "mądre" komentarze osób nie znających sprawy albo uważających (najczęściej błędnie), że ją znają.

Buster w temacie 'Gdzie sa moje posty?' napisał(a):
Mam pytanie juz kilka krotnie napisalem jakiegos posta i byl on na forum, patrze za jakis czas a jego nie mam!!! Spazmy Czemu tak jest co sznowny admin ma do moich postow pisze raz na jakis czas a i tak mi je kasujecie wściekły a moze same znikaja Super śmiech

elfy
Administrator

Wysłany: 26-03-2003 19:50    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Użytkownik:
Himsul

Powód bana:
spam

Zabanował:
elfy elfy@tolkien.com.pl

Typ bana:
stały
+ kasacja konta

Uzasadnienie:
nieprzeczytane MiniFAQ, nagminne łamanie zasady "forum to nie chat"

Himsul napisał(a):
Moim najlepszym kawałkiem z Hobbita jest schodzenie się do domu Bilba Krasnoludów, gdyż jest to bardzo zabawne. Uśmiech

Himsul napisał(a):
Najbardziej podoba mi się godło Rochanu. Lubię konie i kolor zielony Jestem za

Himsul napisał(a):
Według mnie WP jest Uśmiech O.K. ponieważ bardzo lubię Fantastykę.

Himsul napisał(a):
Najbardziej z Hobbita podoba mi się Gandalf, gdyż puszcza takie fajne dymki ze swojej fajki i zresztą lubię magię.

elfy
Administrator

Wysłany: 03-04-2003 06:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Użytkownik:
Vala Eargeriel

Powód bana:
spam, nieprzeczytane MiniFAQ

Zabanował:
elfy elfy@tolkien.com.pl

Typ bana:
stały

Uzasadnienie:
spam, nieprzeczytane MiniFAQ i łamanie jego zasad

W temacie 'Pytanko...' dział Lingwistyka, Vala Eargeriel napisał(a):
Mam mały problem. Znalazłam pewną stronke angielską, na której wystarczy napisać imie i nazwisko i pokazują ci się twoje elickie, orkowskie, krasnoludzkie i hobbickie imiona, oraz to kim byłabyś/byłbyś w Śródziemiu... Więc mam pytanie: co oznacza moje drugie imie Eargeriel?

MiniFAQ napisał(a):
4) NAZWY TEMATÓW.
Staraj się nadawać tematom nazwy jak najbardziej zbliżone do ich potencjalnej zawartości i umieszczać je w odpowiednich działach.

np. nie zakładaj tematu "Muzyka" jeśli chodzi ci o muzykę zespołu Blind Guardian. Załóż temat "Muzyka zespołu Blind Guardian".

Dzięki temu ułatwiasz sobie i innym życie gdyż dzięki takiej zasadzie łatwiej jest coś znaleźć w bogatej i ciągle rosnącej zawartości forum.

Vala Eargeriel napisał(a):
Tolkien napisał tą książkę dla dzieci, ale przecierz osoby już dorosłe też to czytają i nie uwarzają tego za bajke . Mój tata zawsze uwarzał to bardziej za baśń niż za bajke, a ja go na 100% popieram , ponieważ jest tam przecierz np. dobro i zło które występuje w baśniach, a nie w bajkach

Cytat:
moim zdaniem hobbit jest "za krótki" tzn. tolkien z szybkością błyskawicy przenosi się od wydarzenia do wydarzenia.

Zgadzam się z tym, że "Hobbit" jest za krótki (w ilości stron, bo przecierz mugł się postarać napisać dłuższy, ale go rozumiem, wolał się zająć WP), ale żeby aż tak szybko przenosił te wydarzenia? Wątpie w to. Tolkien po prostu pomijał niektóre rzeczy, aby ksiąka nie nudziła i nadawała się bardziej dla dzieci.

Pozdrawiam Elfik

WiZard, "Hobbit" i tak jest lektórą szkolną z czego się bardzo cieszę Super śmiech. Tylko że ja to omawiałam w 6 klasie Smutek Może niedługo dzieci będą ją omawiać wcześniej... Zobaczymy.

Pozdrawiam Elfik

Smoki zostały albo wypędzone, albo pozabijane, w co bardziej wierze, bo ja jakoś później niesłyszałam o smokach, albo tylko tyle że zostały wypędzone lub zabite...

Pozdrawiam Elfik

Cytat:
Mam nadzieję, że Hobbit zostanie z ekranizowany mam również nadzieję że nie zostanie z ekranizowany jako serial. Fabyła Hobbit jest sam raz na 2,5h może 3h film. Z kolei idealnym materiałem na serial który wyszedł spod ręki mistrza jest ,,Silmarillion" .

Hobbita ani Silmariliona nie dałoby się zekranizować jako serialu, bo niby jak? Jedynie moge potwierdzić że Hobbita dałoby się nakręcić, ale wole żeby to się niestało, ponieważ nie chcem żeby ci filmowcy zdradzali większość twórczości poprzez filmy. Ksiązki i tak są ciekawsze i zawsze będą...Według mnie nie da się zekranizować żadnej ksiązki tak aby była mniej ciekawa i fascynująca niż książka...A tak nawiasem nie chcem żeby Silmarilion był ekranizowany... Nawet niech nie próbują bo jak nie to Młotkiem go! Wałkiem go! i Młotkiem go! hehehe Uśmiech

pozdrawiam Elfik

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany wpisów lub pisania odpowiedzi    Forum tolkienowskie -> Uwagi i propozycje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Temat: Zabanowani (Strona 1 z 5)

Skocz do: