Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Przeniewiercą jest, kto porzuca towarzyszy, gdy ciemności zastępują drogę." Gimli, Władca Pierścieni

Temat: Najpiękniejsze imię w twórczości Tolkiena (Strona 4 z 9)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Lingwistyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tinuviel
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 12

Wysłany: 26-02-2003 20:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

mało oryginalna będę - Luthien Tinuviel i Idril mi się strasznie podobają... W samym Tinuviel słyszę słowika... CUDO!!!

poza tym podoba mi się też Arwen... ale wymawiana z angielskiego (broń Boże nie "arwena")

z meskich imion - racja Finarfin to piękne imię... Tuor też mi się podoba. Pewnie przez to połączenie o i u... tak ciekawie brzmi... Turin też, zwłaszcza razem z Turambar - Turin Turambar - ŚWIETNIE!

poza tym Fingolfin też jest ciekawe... Galardriel również....

poza tym imiona Valarów - Manwe, Aule, Olwe... brzmią tak bardzo królewsko, dostojnie...

luinnen
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 4

Wysłany: 28-02-2003 22:32    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Moim ulubionym imieniem jest Elbereth. Zawiera w sobie jakieś nieziemskie piękno... Lubię też bardzo proste, dźwięczne imionka:
Nessa, Ulmo, Mim, Idril, Eol...
Imiona, nazwy u Tolkiena są zadziwiające. Uwielbiam to, że każde coś znaczy, a jeśli nawet czegos nie można wytłumaczyć, to radość daje samo brzmienie. Super śmiech
Powrót do góry

kebab
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 8

Wysłany: 20-03-2003 18:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Moim ulubionym imieniem męskim z całej twórczości Tolkiena jest imię Isildur (zwłaszcza gdy Elrond na filmie krzyczy we wnętrzu Góry Przeznaczenia chcąc przekonać go do wrzucenia pierścienia do ognia) poza tym nazwisko Took (brzmi jakby ktoś uderzył w drewniane naczynie). Jeszcze jedną rzeczą która przychodzi mi do głowy do nazwa Lothlorien. [/b]
And in the darkness bind them
Powrót do góry

Beir
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 9

Wysłany: 10-04-2003 18:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Z imion podobają mi się mocne krasnoludzkie najbardziej chyba Thorin w ogóle połączenie liter t i h jakoś mi się łądnie słocha. Lubię też delikatne kobiece elfie imiona głównie Luthien Tinuviel - arcydzieło ale także Galadriel jest ładne. Za to teraz Was może zaskoczę, dość ciekawe wydaje mi się Ungolianth - świetnie oddaje charakter pajęczycy.
Jeśli zaś już mowa o nazwach to niepodważalnie Khazad Dum.

Powrót do góry

vivid
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 34

Wysłany: 26-02-2004 22:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mnie się osobiście najbardziej (z męskich) podoba imię Feanor.Może dlatego,że mistrz w pełni oddał w nim żar płonącego ognia i płomienny Balrog temperament księcia Noldorów.
Z imion żeńskich oczywiście Luthien Tinuviel, bo jest to imię tak pełne wdzięku i czaru,że wymawiając je po prostu mam wraże nie powiewu wiatru i dzwięku pieśni mocy Ratujcie bo go pobiję .Dla mnie brzmi ono jak najpiękniejsze dzwięki wydobywane z fletu kwiatek dla ciebie, dziękuję ...
Powrót do góry

Calamrun
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 76

Wysłany: 13-03-2004 21:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

IMHO najpiękniejszym imieniem jest Luthien. Zgadzam się z vividem. W tym imieniu jest coś jakby ciepłego, coś jakby lekkiego... Miłość, Zakochanie
Poza tym podobają mi się proste imiona krasnoludów, a najbardziej imię Gloin. Z przymrużeniem oka

Ela
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 28

Wysłany: 28-12-2004 16:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Eomer i Eowyn.... chwała wam, chylę czoła, dzięki
Po prostu czuje się otwarte przesterzenie i pęd wiatru..

Susan Nimloth
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 12

Wysłany: 28-12-2004 17:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja już od dawna imię oddałam imieniu Indis. Zawieta imho jakąś tajemnicę, brzmi dźwięcznie i tak.... Widzę gdy je wymawiam letni wieczór nad jeziorem, gdzie tylko delikatny wiatr kreśli rysunki na pachnącej solą tafli. Woda niesie czyjś śpiew, a za drzewami kryje się nieprznikniony cień.
Luthien też jest ładne.

<Czarne oczy zakryły jej twarz, a błekitne skrzydła poszarzały, gdy ogłaszano wyrok smierci ludzkiego narodu...>
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Lingwistyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Temat: Najpiękniejsze imię w twórczości Tolkiena (Strona 4 z 9)

Skocz do: