Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Głupcem jest ten, kto wchodzi w układy z Morgothem." Hurin, Silmarillion

Temat: The Summoning (Strona 6 z 8)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zair Ugru-nad
Strażnik Północy

Wpisy: 839

Wysłany: 02-05-2006 21:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

I do mnie zaraz po świętach wielkanocnych płytka dotarła... Po kilkunastu minutach zachwycania się grafiką na okładce, włożyłam ją do napędu, kliknęłam na Totem-a i od tego momentu aż do dzisiaj włącznie trwa mój zachwyt tym albumem. Jest on nietypowy z dwóch powodów. Po pierwsze, moja znajomość języka angielskiego poprawiła sie na tyle, że bez posiłkowania się tekstem byłam w stanie zrozumieć treść utworów. Po drugie, ostatnio mój sposób odbierania muzyki zmienił się dość zasadniczo.

Dla mnie album jest piękną, epicką opowieścią ze Śródziemia. W połączeniu z głebią dźwięku wywołuje jednocześnie smutek, tęknotę, strach, żal oraz roztacza jedyną w swoim rodzaju tajemniczą aurę. W swoim profilu przy "ulubionej muzyce" mam napisane, że to taka, która przenosi gdzieś, dokąd tęskno. "Oath Bound' spełnia to kryterium w 100%, a nawet bardziej. A wątek przewodni - zawarty właśnie w tytule albumu daje do myślenia, i to bardzo...

Cztery najlepsze utwory to moim zdaniem: "Bauglir" (piękna aranżacja słów Morgotha do Hurina), "Might and Glory", "Land of the Dead" i oczywiście "Mirdautas Vras" Love Jestem rozwalony

Żaden człowiek nie może się bronić bez ryzyka.
- J. Liechtenauer
----
Nasz azyl dla zwierząt
shadow of mind
galeria DA
półka w Bibliotece
Powrót do góry

Zair Ugru-nad
Strażnik Północy

Wysłany: 15-09-2006 21:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Doszłam do wniosku, że może warto odświeżyć temat. Szukając bowiem w necie informacji na temat dyskografii Arcana, zawędrowałam tu i ówdzie i natrafiłam na recenzję albumu Summoning "Oath Bound". Całość recenzji znajduje się na stronie: http://strefa.rockmetal.art.pl/recenzje/s/summoning-oathboud.htm Nie będę jej całej cytować, pozostawiając lekturę zainteresowanym, chciałabym jednak zwrócić uwagę na niektóre fragmenty, które moim subiektywnym zdaniem świadczą o kompletnym niezrozumieniu przez autorkę słowa "recenzja" (w końcu jest to bardzo trudne słowo na "r" Jestem rozwalony Złośliwy uśmiech )
Cytat:
Naiwność Summoning miała swój urok. Ale ile razy można z radością żywić się ogrzewanymi kluchami? No chyba że ktoś z natury nudziarz, to przepraszam za dygresję. Nawet najcierpliwsi skapitulują przy "Oath Bound".

Naiwność?? Od kiedy fakt, że ktoś dla własnej przyjemności i satysfakcji wydaje płytę, jest naiwnością? Poza tym, hehe Złośliwy uśmiech ze słów autorki wynika, że jestem nudziarzem o nieskończonej wręcz cierpliwości Złośliwy uśmiech A co na to inni miłośnicy albumu? Złośliwy uśmiech

Cytat:
Oczywiście, znajdą się maniacy, którzy odkryją piękno tej płyty. Oni podobnie jak panowie twórcy utkwili w epoce kamienia, w której nie znano prądu i ułatwiających życie wynalazków techniki. W takiej sytuacji plastikowe brzmienie i klimat kreowany za pomocą klawiszy Casio faktycznie wydają się czymś rewolucyjnym i mistrzowskim. Ludzie cywilizowani mogą sobie darować.

Eru Jestem rozwalony Jestem za Zarówno ja, jak i co najmniej paru forumowiczów jest dzikusami polującymi za pomocą kamieni na mamuty Jestem rozwalony Indis, jak sie czujesz w roli nadanej przez autorkę tejże "recenzji" - wszystkwiedzącą znawczynię muzyki? Jestem rozwalony

hmmmm... A ja się tak długo zastanawiam, czemu czasami tak mam dość cywilizacji Jestem rozwalony

No dobra, pora wyłaczyć pierwszą reakcję obronną organizmu, jakią jest szydera. Czytałam wiele recenzji albumów muzycznych, w tym również takich, które nie przypadły do gustu autorom. Zrozumiałe. Ale weźmy pod uwagę jedną rzecz - recenzje prac naukowych, konkursowych etc. tworzone są przez osoby mające większą niż przeciętna wiedzę tematyczną. Natomiast w całej "recenzji" ani razu nie występuje słowo "Tolkien" czy "Śródziemie", ani jakiekolwiek, które by oddawało choć symbolicznie tematykę albumu. A jak by nie próbować, nie da się zrecenzować muzyki z wokalem bez odwołania się do treści utworów... Poza tym.. cóż... recenzja powinna się koncentrować na albumie, a nie na jego odbiorcach, którzy mają inny gust od szanownej autorki. To tak, jakbym ja np. napisała parę słów na temat jakiegoś albumu jazzowego, zarzucając jego miłośnikom, że są głupi, że się nie znają na muzyce. I tak dalej.

Niestety, świadczy to wszystko jak najgorzej nie tylko o autorce, ale i o redakcji serwisu rockmetal.art.pl - przecież ktoś akceptuje publikowane tam teksty. Cóż... recenzja - czy to pozytywna, czy negatywna, musi się opierać na rzeczowych argumentach, jesli tak nie jest, to przepraszam bardzo, ale ktoś taki, jak cytowana Pani, powinien się po prostu douczyć... Jestem przeciw

- J. Liechtenauer
----
Nasz azyl dla zwierząt
shadow of mind
galeria DA
półka w Bibliotece
Powrót do góry

Tavarunya
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 305
Nieobecny(a): W lesie

Wysłany: 04-11-2006 11:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Słucham od pewnego czasu Oath Bound. Nie jest to do końca mój klimat, musiałam sie troszeczkę przestawić w związku z tym. Mimo to rozumiem, co znajdują w tej płycie tolkieniści i nie tylko oni. Cóż, mogłabym wiele rzeczy o muzyce Summoning powiedzieć, ale na pewno nie to, że jest plastikowa. Tego zarzutu zupełnie nie rozumiem. Na czym niby ma ta plastikowość polegać? Jakoś jej nie słyszę. Mam porównanie, bo jeśli chodzi o gatunek szeroko rozumiany jako "metal", wzorowany na Tolkienie, to z niejedną kapelą tego typu miałam do czynienia czy raczej do "słuchania". Widać, że pani pisząca recenzję nie była do końca pewna co ma na myśli Uśmiech. Skoro Noldorowi podoba się czarnostronna muzyka, to z pewnością coś oznacza. No i też nie lubię Manwego, ale to z zupełnie innych powodów Język.

pinki444
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 55

Wysłany: 20-01-2007 20:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zair Ugru-nad przyznaje Ci zupełna racje w ocenie recenzji Pani Gołębiewskiej albumu "Oath Bound". Ta Pani moim zadnie w tej recenzji minęłą sie zupełnie z opisem/ocena zawartości krążka, ponieważ przynajmniej w moim mniemaniu jest to jeden z dwóch najlepszych albumów tego zespołu i bardziej od innych podobny do "Let Mortal Heroes Sing Your Fame", który oceniła dość wysoko. Przyznaje uczciwie że sa to jedyne albumy tego autora które uważam za dobre ale akurat tych dwóch moge długo bronić. trzeba jednak przyznać autorce strony że w dziesiatkach innych recenzji wyrażała niemal dokładnie moję własne odczucia i oceny identyczne z moimi, nie mogę więc jej potepić zupełnie.
Powrót do góry

Iarwain
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 10

Wysłany: 30-05-2007 10:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Przyznam, że z Oath Bound jeszcze się bliżej nie zapoznałem, ale zespół lubię i posłuchuje od dobrych paru lat Uśmiech Kawał dobrej i oryginalnej muzyki napewno, o dużym potencjale klimatu i głębi. Chyba najbardziej do gustu przypadły mi Lost Tales i LTMHSYF Uśmiech
Powrót do góry

Kaile
Strażnik Północy

Wpisy: 766

Wysłany: 25-02-2010 17:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Az dziwne ze tu jeszcze nie pisalam.
Summoning mnie po prostu zachwycil (po tym jak go odkrylam, przez to, ze wspomnialam w gospodzie, ze moja mama alergicznie reaguje na 'darcie ryja' Blind Guardian, ktos, chyba Zair, powiedzial, zebym jej puscila Mirdautas Vras Jestem rozwalony ), mimo ze wczesniej nie lubilam ciezkiej muzyki. Stronghold i Oath Bound sa wspaniale, wszystkie utwory utrzymane w jednym klimacie, a jednak kazdy inny. Rzadko trafiam na plyte, gdzie nie ma kawalka, ktory mi sie nie podoba, a te takie sa. Nie przepadam jedynie za utworami z Lugburz i kilkoma z Minas Morgul. Ale czy 'ciemna strona mocy'? Zalezy jak to sie rozumie. Bo niektore kawalki mowia o porazkach albo tragediach, ale zadnego wychwalania zla tam nie ma.
Duuzo czasu spedzilam na rozszyfrowywaniu o czym sa teksty, poza tymi ktore sa po prostu zerzniete od Tolkiena. Do moich ulubionych naleza Across streaming tide, Like some snow-white marble eyes, Bauglir, Land of the dead, Farewell, Northward, The Glory Disappears.. wlasciwie nawet trudno wskazac te ulubione. Co do zarzutow, ze malo 'tolkienowskie' brzmienie, a co to jest tolkienowskie brzmienie? Summoning moim zdaniem genialnie oddaje klimat 'zlych czasow' I ery albo wojny o pierscien... (podobne zarzuty sie zreszta pojawiaja tez co do Blind Guardian)

'Here once was light, that the Valar begrudged to Middle-earth, but now dark levels all. Shall we mourn here deedless for ever, a shadow-folk, mist-haunting, dropping vain tears in the salt thankless Sea?'
Powrót do góry

Zair Ugru-nad
Strażnik Północy

Wysłany: 25-02-2010 19:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

O, Kaile odświeżyłaś temat Jestem rozwalony

Nie do końca się chyba zgodzę z określeniem tekstów "zerżniętych" od Tolkiena Język Dla mnie są to po prostu muzyczne aranżacje tekstów Tolkiena, i to, co mnie bardzo ujęło, tych mniej znanych. Na przykład nie słyszałam jeszcze w żadnym innym wykonaniu tekstu z KZO "The Cottage of Lost Play", a sposób w jaki Austriacy zaaranżowali fragmenty tego wiersza (album "Dol Guldur), sprawił, że ten utwór jest jednym z moich ulubionych Jestem za

Podobnie ogromnie podoba mi się wykonanie starszej wersji pieśni, jaką Sam śpiewał w Wieży na Cirith Ungol (utwór "Where hope and daylights die" z albumu "Stronghold") Jestem za

Pewnie samemu Tolkienowi muzyka Austriaków nie przypadłaby do gustu (chociaż kto wie, czy by nas nie zaskoczył, ten człowiek miał przecież naprawdę szalone pomysły Nie łapie...ehh acha..suuper!!hahaha!!). Dla mnie Silenius i Protector tworzą muzykę bogatą, która, przynajmniej do mnie przemawia nie tylko dźwiękiem, ale i maluje w wyobraźni obrazy Śródziemia Jestem za

- J. Liechtenauer
----
Nasz azyl dla zwierząt
shadow of mind
galeria DA
półka w Bibliotece
Powrót do góry

Kaile
Strażnik Północy

Wpisy: 766

Wysłany: 25-02-2010 19:18    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A odswiezylam, bo warto zeby Summoning wyzej bylo w liscie tematow Język

Na poczatku sluchajac "Where hope...", myslalam, ze to Arwena do Aragorna ... Super śmiech potem mnie ktos wyprowadzil z bledu. Nie chodzilo mi o rzniecie w negawynym znaczeniu, ale w takim, ze mozna zidentyfikowac, o co teskcie chodzi. Z przymrużeniem oka

'Here once was light, that the Valar begrudged to Middle-earth, but now dark levels all. Shall we mourn here deedless for ever, a shadow-folk, mist-haunting, dropping vain tears in the salt thankless Sea?'
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Temat: The Summoning (Strona 6 z 8)

Skocz do: