Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Tuor stanął na szczycie skały i rozłożył szeroko ramiona. Jego serce wypełniła ogromna tęsknota, powiadają, że był on pierwszym z Ludzi, który dotarł do Wielkiego Morza i nikt, poza samymi Eldarami nie czuł na widok jego fal głębszej tęsknoty." , Niedokończone Opowieści

Temat: The Summoning (Strona 1 z 8)

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lokrez
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 3

Wysłany: 23-10-2002 19:49    Temat wpisu: The Summoning Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Słyszał ktoś może piosenki wykonywane przez zespół SummoninG ?? Grają klasyczny black metal inspirując sie oczywiście twórczością Tolkiena. Według mnie bardzo ciekawe mają niektóre 'songi'. Warto przetestować Uśmiech

Elanor
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 365

Wysłany: 24-10-2002 18:32    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zasadniczo moja opinia o Summoningu jest taka: muzyczka byłaby całkiem przyjemna, gdyby ci mili panowie się w niej nie odzywali Śmiech . Mimo że jestem miłośniczką metalu, to takiego, za przeproszeniem, "darcia mordy" nie akceptuję. Przeszkadza mi również zdecydowanie fakt "używania" Tolkiena do szerzenia treści satanistycznych. Natomiast same melodie i oryginalny dobór instrumentów liczy im się zdecydowanie na plus.

MenTh0l
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 63

Wysłany: 19-11-2002 10:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Hmmm... Słucham od dość dawna Summoning i nie pamiętam by szerzyli oni "treści satanistyczne" [to znaczy jakie właściwie?]... Zresztą, czy to coś złego? Ale oni raczej odwołują się do tej strony twórczości Tolkiena, która prezentuje zło, ciemność (jak np. scena z kurhanami).
Przykład? Proszę bardzo:) :

"Lugburz"

Cold be hand and heart and bone,
and cold be sleep under stone:
never more to wake on stony bed,
never, till the sun fails and the moon is dead.

In the black wind the stars shall die,
and still on gold here let them lie,
till the dark lord lifts his hand
over dead sea and withered land

When the winter first begins to bite
and stones crack in the frosty night,
when pools are black and trees are bare,
it is evil in the wild to fare.

and stones crack in the frosty night.

To lay down my will upon the Land, Lugburz

No sound disturbs this place of blackened souls
This winter walls of stone and ice behold thy might
Again I'm kneeling down to hear these strange tunes of war
Night, oh beloved night, your wisdom floats into my mind
and forms my thoughts of Middle-Earth
to build up a new mighty empire

and stones crack in the frosty night,
when pools are black and trees are bare,
it is evil in the wild to fare.

...swoją drogą świetny kawałek. Myślę też że gdyby Gilenius i Protector mniej się "odzywali" to bardzo straciłaby przez to muzyka. Jest świetnie tak jak jest, a po nowej płycie widać że chłopaki się uczą i potrafią jeszcze zaskoczyć czymś nowym i świeżym ("Farewell" rządzi!). Kocham ten zespół od kiedy usłyszałem "Passing of the grey company" i tak już chyba zastanie. Tak czy inaczej szczerze polecam!
Pozdrawiam.
Menth0l.

Elanor

Wysłany: 19-11-2002 15:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zarzut o treści satanistyczne muszę chyba wycofać, bo gdzieś coś miałam, ale zgubiłam dowody Skrzywienie Może jeszcze znajdę.
Natomiast co do tekstów: po pierwsze jakakolwiek zaleta z tekstu przestaje się liczyć moim zdaniem, jeżeli nie da się go zrozumieć w śpiewie... No cóż, to już jest moja osobista opinia, ale najzwyczajniej nie trawię tzw. "wyziewów" ( Śmiech ). Po drugie: owszem, zacytowany przez Ciebie tekst jest dobry, bo to (poza jedną zwrotką) zacytowane dosłownie wiersze z Władcy, jakoś zresztą niezbyt powiązane tematycznie. I jak się orientuję spora część ich piosenek na tym się opiera. Cóż...

MenTh0l
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 19-11-2002 17:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Oczywiście masz racje, że część tekstów muzycy z Summoning zaczerpują wprost z urtworów Tolkiena- nawet się z tym nie kryją. Stąd też są znani jako zespół grający "Tolkien-black-metal".. Ale nie jest prawdą jest że większość ich tekstów to dzieło Mistrza. Oczywiście jest jeszcze kilka, ot choćby "The Legend Of The Master Ring" gdzie cytowany jest bodaj najbardziej znany wiersz z "Władcy". Poza tym okazuje się że sami także potrafią coś napisać np.: "A Distant Flame Before The Sun"

I sit beside the fire and think
Of how the world will be
When winter comes without a spring
That I shall ever see

Of people long ago
And people who will see a world
that I shall never know

Of older times that were before
I listen for returning feet
And voices at my door

On high above the mists I came
A distant flame before the sun
A wonder ere the waking dawn
Where grey the nordlands waters run
In elder days and years of yore

...Now behold the awful price of treason... (X2)
...Through dreams I influence mankind... (X2)

Poza tym zarzut nieczytelnego wokalu jest to szerszy problem bo dotykający black/death/etc. metalu.. Mnie to np. nie przeszkadza a nawet przeciwnie. Ja też zazwyczaj nie rozumiem tekstu ale do momentu w którym go nie przeczytam - wtedy już wszystko jest jasne a człowiek zastanawia się "jak jak mogłem tego nie rozumieć?". A jeżeli nie lubisz "wyziewów" to włącz w magnetofonie funkcję "karaoke" i będzie git Super śmiech A jeszcze co do zarzutu zsatanizowania to nadal nie widzę co miałoby być w tym złego (bo chyba mówiąc 'sataniści' nie masz na myśli głupków niszczących cmentarze?)...jeżeli możesz to rozjaśnij mi nieco te kwestię Elanor, ok?
Pozdrawiam.
Menth0l.

Elanor

Wysłany: 20-11-2002 13:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

MenTh0l napisał(a):

A jeszcze co do zarzutu zsatanizowania to nadal nie widzę co miałoby być w tym złego (bo chyba mówiąc 'sataniści' nie masz na myśli głupków niszczących cmentarze?)...jeżeli możesz to rozjaśnij mi nieco te kwestię Elanor, ok?

Mówiąc o tekstach satanistycznych (tu już ogólnie, bo ten zarzut co do Summoninga chyba wycofuję definitywnie) miałam na myśli:
1. Teksty mówiące w sposób pozytywny o Szatanie, opiewające jego działalność
2. Teksty aprobujące satanistyczną wizję świata w rodzaju "Jedynym prawem jest brak prawa"

MenTh0l
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 20-11-2002 14:11    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No teraz już wszystko jasne. Okazuje się, że jednak dwoje ludzi może się jeszcze na tym świecie dogadaćUśmiech Zatem skoro już Summoning nie jest 'be' to nie pozostaje nic jak tylko załączyć sobie kawałek "Where hope and daylight die" i powoli odpłynąć....
Serdecznie pozdrawiam.
Menth0l.
ps. Powyższy kawałek jest specjalnie dla Ciebie Elanor- nie ma tam żadnych 'wyziewów' i ryków a tylko słodki, niewieści głos:)

Drakon
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 3

Wysłany: 07-01-2003 09:37    Temat wpisu: Summoning Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Uwielbiam Summoning... Silenius i Protector to fajny duet... Uśmiech Marching Homewards jest debeściarski, podobnie jak A Distant Flame Before the Sun...

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Temat: The Summoning (Strona 1 z 8)

Skocz do: