Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Przeniewiercą jest, kto porzuca towarzyszy, gdy ciemności zastępują drogę." Gimli, Władca Pierścieni

Temat: The Summoning (Strona 2 z 8)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MenTh0l
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 63

Wysłany: 12-01-2003 15:50    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No właśnie.. Czy ktoś wie coś o nowej płycie Summoning? Nie chodzi mi o "Let Mortal Heroes Sing Your Fame" bo ta jest już troche na rynku. Mam nadzieje że spółka G&P stworzy coś w najbliższym czasie... Może ktoś ma jakieś newsy?

Beir
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 9

Wysłany: 10-04-2003 19:09    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Witam
Moim zdaniem Summoning na prawdę świetnie oddaje klimat mrocznych części świata Tolkiena. Bardzo podoba mi się przedstawienie: Khazad Dum, Ungolianth oraz Dagor Bragollach.
Co do nowej płyty to ukazała się podobno pod tytułem Lost Tales jednak nie wiem czy to płyta czy singiel bo są na niej tylko dwa kawałki: Arcenstone oraz Saruman o łącznej długości 16:57 Uśmiech

Powrót do góry

Etan
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 22

Wysłany: 11-04-2003 18:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Hmm, tak się dziwnie składa, że właśnie niedawno ściągnałem sobie cosik Summoning. Nigdy przedtem nie słuchałem black metalu, a raczej wszelkie próby posłuchania kończyly się z kliknięciem na "Opróżnij kosz". Po prostu jakoś trudno było mi przetrawić... ale Summoning jest w zasadzie jakiś taki... ciekawy. Powiedzmy, że oryginalny =) Szczególnie hemhem, element perkusyjny. Straszliwie klimatyczna muza. Z tego co przesłuchalem myślę, że album "Let Mortal Heros Sing Your Fame" prezentuje się najlepiej.
Chciałem przy okazji spytać czy ci zacni panowie grają czasem koncerty? =)

Etan, Włóczniodzierżca

MenTh0l
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 63

Wysłany: 09-06-2003 23:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Heh...dawno mnie tu nie było...
No cóż: za najlepszą płytę S. uważam moją pierwszą "Minas Morgul" bo w/g mnie była najbardziej klimatyczna [znowu musze tu wymienic "Passing of the grey company"]. Pozniej chlopaki stracili cos z tego folkowo-wiesniackiego elementu. Nie mowie ze teraz zle graja...[ o nie! az sie serce unosi jak slysze: 'hold your shields high, let the wind bring your enemy a nightmare(...)' Zdziwienie ] ale jednak "MM" daze najwiekszym sentymentem"...
A co do koncertów to niestety nic mi o tym nie wiadomo...
Skad mozna zassac te dwa nowe kawalk S. ???

Zair Ugru-nad
Strażnik Północy

Wpisy: 840

Wysłany: 27-09-2003 23:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Witam!
Po dość długiej przerwie wróciłam do słuchania 'Summoning" i w mojej duszy najgłębiej zapadły dwa albumy: "Stronghold" oraz 'Let Mortal Heroes..." Muzyka Austriaków ma w sobie coś takiego, co powoduje, że po przesłuchaniu ciężko jest się otrząsnąć z wrażeń Uśmiech Przynajmniej ja to tak odbieram.

Żaden człowiek nie może się bronić bez ryzyka.
- J. Liechtenauer
----
Nasz azyl dla zwierząt
shadow of mind
galeria DA
półka w Bibliotece
Powrót do góry

Lord Daedeloth
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 8

Wysłany: 06-04-2005 21:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Summoning to świetny zespół.Szczególnie polecam płytę "Minas Morgul" i "Stronghold" ale reszta też jest rumianek! Spox Moje ulubine kawałki to :
"Dagor Bragollach" i chyba wszystkie z "Minas Morgul"
Ps. Podobno Silennius i Protector powoli odchodzą od inspiracji tolkienowskich Smutek .Miejmy nadzieję że muzyka pozostanie wciąż na dobrym poziomie
Pzdr
Powrót do góry

Indis
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 89

Wysłany: 06-04-2005 22:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Lord Daedeloth napisał(a) (zobacz wpis):

Ps. Podobno Silennius i Protector powoli odchodzą od inspiracji tolkienowskich Smutek .Miejmy nadzieję że muzyka pozostanie wciąż na dobrym poziomie
Pzdr

Nie wiem, skąd masz takie informacje, bo według tego co znalazłam na ich oficjalnej stronie nowa płyta ma byc inspirowana Silmarillionem
Cytat:
Most of the lyrics from the new CD are assembled and mostly taken from the Silmarillion as we already stated. The exact apportionment is not clear by now and we are still not sure if we will make a concept album or not or just some concept songs; for example two or three songs with one topic. This will be decided when the songs are finished and we can judge if a lyric fits to the song or not. We also will try to sing a song in the black language. A friend of us who is also a Tolkien expert has written the lyrics for this. It is not too easy because it is very hard to translate it. How this will sound and if we can realise it is not fixed yet, but we hope we can do it. "

He rides into his glorious battle alone
Farewell to the valiant warlord

forum blind guardian
mój blog
moje zdjęcia
Powrót do góry

Lord Daedeloth
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 8

Wysłany: 10-04-2005 14:53    Temat wpisu: Riposta... Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Już się tłumaczę...Tak więc po wydaniu płyty "Let mortal heroes sing tour fame" przeczytałem w internecie,że jest to pierwsza płyta Silenniusa i Protectora ,na której znalazły się po raz pierwszy inspiracje nie tolkienowskie... Wyrażona również była opinia, że powoli odchodzą od Mistrza Tolkiena ...Widocznie jednak się myle ...z dobrym skutkiem...
Pozdrawiam ...i
Pokój
Ps jestem "on" Uśmiech
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Temat: The Summoning (Strona 2 z 8)

Skocz do: