Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Współczuje ślimakom i wszelkim stworzeniom, które dźwigają swoje domy na własnych plecach." Frodo, Władca Pierścieni

Temat: Gdzie jest Śródziemie w naszym świecie? (Strona 5 z 6)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nero
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 215
Nieobecny(a): Wędruję po Sferach...

Wysłany: 31-08-2009 10:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Gdzie hobbici mieszkają?

Na Łotwie: http://worldwide-travelling.blogspot.com/2009/08/latvia-sun-city-hobbit -dwelling-place.html

Tylko domy nie pasują...

Powrót do góry

Miriel
Powiernik Pierścienia

Wpisy: 986
Nieobecny(a): ...the waves are washing over half forgotten memory...

Wysłany: 02-09-2009 11:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A ja byłam w Śródziemiu, razem z Elring Uśmiech Wędrowałyśmy po Eriadorze, byłyśmy z Starym Lesie, pooranym głębokimi wąwozami i jarami, którymi płynęły potoki, chcące skierować nas do Doliny Wiji, mijałyśmy bagna, rzeki i przede wszystkim wzgórza, byłyśmy w Hobbitonie, wędrowałyśmy szlakiem Krasnoludzkim, jadłyśmy w starej osadzie krasnoludzkiej, zawędrowałyśmy nawet na Kurhany, pośród mgły wznosił się ze szczytu najwyższego kurhanu pojedynczy szary głaz... Było to niesamowite, mgły najpierw się podnosiły i wspinały zboczem kurhanu, by potem otoczyć nas i ten głaz, tak że nawet nie było widać prawie, gdzie jesteśmy... I wędrowałyśmy dolinami zielonymi, i przez lasy Eriadoru i wśród dawnych ruin Angmaru. Byłam na Amon Hen, z którego roztacza się piękny widok na inne wzgórza zwieńczone szarymi skałami, i na Parth Galen.
Z daleka czasami dawało się dostrzec wysokie szczyty Gór Mglistych...

To kilka zdjęć, jednak zrobione małym przenośnym palantirkiem, nieprzeznaczonym do robienia zdjęć, no ale coś widać...

Powrót do góry

Riand
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 62

Wysłany: 21-10-2009 21:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Muszę Ci Miriel przyznać, że zdjęcia robią wrażenie- jak "żywcem" wzięte ze Śródziemia!

Co do "mojego" Śródziemia, to jest ono tylko czasem- wtedy kiedy to naprawdę gęsta mgła opada na pewne pola na jeżyckich obrzeżach Poznania. Wiele razy brałem wtedy przenośny odtwarzacz muzyki i spacerowałem nimi przez wiele godzin wyobrażając sobie, że jestem w świecie Tolkiena. Jest tam nawet mała, stojąca samotnie na równinie pól, górka wyglądająca jak prawdziwy kurhan! Jak byłem młodszy, to próbowaliśmy z przyjacielem wykopać pod nią takowy, ale piasek był zbyt sypki Z przymrużeniem oka ( próbowaliśmy więc wykopać podobny na drugim końcu pól, ale po 2 tygodniach pracy po 8 godzin na dzień mieliśmy dosyć Śmiech ).

Niestety teraz przeprowadziłem się z małżonką do centrum miasta i już nie mogę co chwila wychodzić do mojego Śródziemia... No, ale cóż- co przeżyłem, to przeżyłem... Fantazja pozwala stworzyć lepszą scenografię niż film Jestem rozwalony

pozdrawiam

Leadriga
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 297
Nieobecny(a): jak północny wiatr, przelatuję i znikam ;)

Wysłany: 07-04-2011 14:26    Temat wpisu: Śródziemie w Polsce czyli przewodnik turystyczny tolkienisty Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Oto moje dwa typy:

Rivendell vel Bielice w Górach Złotych- niezwykła wieś, klimatyczna i piękna, która sprawia wrażenie zawieszonej w czasie Love .

Celebrant przepływający przez Lorien vel Zemska Brana w Górach Orlickich (Czechy, 6km od przejścia granicznego z Polską w Niemojowie)- malowniczy przełom najpiękniejszej rzeki świata Z przymrużeniem oka - Dzikiej Orlicy- pośród mieszanego lasu, którego liście w promieniach słońca stają się złote Love .

ludziom ani wiekom.

Historio, historio,
jaka w tobie siła,
żeś ty całe światy
z mapy poznosiła."

-Agnieszka Osiecka "Orszaki, dworaki"

Ostatnio zmieniony przez Leadriga dnia 24-10-2011 17:24, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry

Annael

Wpisy: 426

Wysłany: 17-10-2011 21:39    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Moja znajoma pracuje jako strażnik przeciwpożarowy w lesie ostatnio zaprosiła mnie abym jej potowarzyszyła
To jakby Isengard

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

sama wieżyczka

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

A oto widok:

Taki widok jest na wszystkie cztery strony świata, las a za lasem las - to Bory Stobrawskie Uśmiech

Powrót do góry

Nadia

Wpisy: 293
Nieobecny(a): Nie leczę swojej adsięwłombaktrii NN.

Wysłany: 18-10-2011 11:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Annael, mieszkasz w tak pięknym miejscu! Love
Te lasy i bliskość przyrody każdego dnia...
Ja mam co prawda działkę w Puszczy Noteckiej, ale na co dzień muszę egzystować w zwykłym, szarym blokowisku. Jestem przeciw Jestem przeciw Jestem przeciw Gniew
Na szczęście rowerem mam jakieś 10 - 15 minut do lasu, w którym znajduje się użytek ekologiczny Olszak (niedaleko jeziora Malta, dosyć znanego, podobno). Jest tam obfitość zwierzyny wszelakiej: gady, płazy, ptaki, ssaki, prawdziwe bogactwo! Love A las ciągnie się i ciągnie dziesiątkami kilometrów i można jechać, jechać i wciąż znajdować nowe ścieżki, strumyczki, jeziorka i nigdy się nie znudzić. Uśmiech
To, co najbardziej polecam w Poznaniu i okolicach, to lasy komunalne w okolicach Malty i dalej!
Nie jestem pewna, czy są one "śródziemne", ale, skoro są piękne i naturalne, to chyba jak najbardziej mogą się tak kojarzyć. Może kiedyś uda mi się zrobić jakieś ładne zdjęcia, ale przyznam szczerze, że ze Śródziemiem najbardziej kojarzą mi się Bieszczady (dzikie lasy!) oraz Skandynawia (ale to niestety tylko ze zdjęć na razie Z przymrużeniem oka ).
Powrót do góry

Lassemista
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 201

Wysłany: 18-10-2011 17:37    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A to mój Doriath z Rumunii.

Kiedy prze niego szłam w myślach ciągle powtarzałam sobie wiersz z Władcy Pierścieni, ten o spotkaniu Berena I Luthien Elfik

Annael

Wpisy: 426

Wysłany: 19-10-2011 17:45    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Przez jakiś czas mieszkałam w Krakowie, ale gdy mama sama została wróciłam zeszłego roku tutaj i odnawiam stare leśne znajomości Uśmiech
Mieszkam tu - mówię, że jest to Nan Elmoth, bo trochę ciemno i nieco opustoszałe

Jeszcze nie tak dawno, jak tak ciepło było ze dwa tygodnie temu znalazłam jagody w lesie oto one

Pomyślałam sobie - teraz? to coś musi znaczyć hmmmm... Rozglądam się, a tu coś jakby "Obręcz Meliany"

Więc Doriath gdzieś tu musi być Śmiech

Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Temat: Gdzie jest Śródziemie w naszym świecie? (Strona 5 z 6)

Skocz do: