Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Człowiek wiernego serca nieraz miewa krnąbrny język." Theoden, Władca Pierścieni

Temat: Które godła wam się najbardziej podobały w WP i Silmarillion (Strona 3 z 4)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maeglin
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 126

Wysłany: 02-01-2004 17:45    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Godła które mi najbardziej zapadły w pamieć są to godła Luthien, Fingolfina, Eärendila, Idril, Elwëgo i Fëanora ze zdejmowanej okłądki Silmariliona (G.A&U, 1977). Peweni dlatego je pamietam, że dość czesto na nie patrze Z przymrużeniem oka jednak za szczególnie dobre uważam teraz godło Feanora- jego kolorystyka jest ognista co mi bardzo pasuje. To samo jest w przypadku godła Earendil, które jest gwaiazdą. Godła, które są charakterystyczne ponieważ mają w sobie element osoby której są godłem według mnie są najlepsze.

Seregon
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 502

Wysłany: 23-01-2008 14:17    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ulubione godło - znak Idril. Uśmiech Podoba mi się kolorystyka - niebieska barwa, różne odcienie. Mam je na tapecie w komórce.

Ostatnio zmieniony przez Seregon dnia 23-01-2008 21:26, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Alqualaure

Wpisy: 557
Nieobecny(a): Błąkam się pewnie po świecie, Númello Rómenna ar Formello Hyarmenna ;)

Wysłany: 23-01-2008 19:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ulubione godło? Trudno zdecydować, jest wiele ładnych. Pomyślmy... hmmmm...
Jest godło Feanora, ogniste, doskonale oddajace jego osobowość, lecz to nie to.
Godło Idril, niebiesko-czarne, też nie jest tym, które mi się najbardziej podoba.
Earendila? Drugie miejsce, mam pewną słabość do gwiazd. Elfik
Tak więc na pierwszym pozostaje "jaśniejsze" godło Lúthien Tinúviel (jeśli dobrze pamiętam miała dwa), to z niphredil pośrodku, błękitno-zielone. Tu nie ma gwiazdy, ale to urzekło mnie odkąd pierwszy raz je zobaczyłam, na okładce Silmarillionu. Drugie, ciemne, jakoś nie kojarzy mi się z nią, chociaż też jest ładne.

Śmierć: NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI. JESTEM TYLKO JA.

Półeczka w Bibliotece Minas Tirith
Mój dA
LiveJournal
Powrót do góry

Ellena

Wpisy: 505

Wysłany: 26-12-2012 16:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W Silmarillionie: godła Idril i Eärendila - moja ulubiona kolorystyka czyli wszędobylski niebieski Jestem za plus ładny wzór Uśmiech Zainteresował mnie również Ród Fontanny opisany na Ennorath - jego barwy i prawdopodobna symbolika godła Uśmiech

W WP: godło Elendila i godło Eorla (moje ulubione ogólnie). Jakoś te z WP bardziej przypadły mi do gustu.
W godle Elendila urzekły mnie symbole i kontrast, jeśli chodzi o barwy. A godło Rohanu zawiera w sobie chyba całą kwintesencję rohirrimskości (chociaż przydałoby się tam słońce i symbol wiatru hmmmm...) - to godło, które automatycznie kojarzy się z danym ludem (bo niektóre są trudne w rozszyfrowaniu jak np. Beora Z przymrużeniem oka).

A jeśli chodzi o film to uważam, że PJ i ekipa bardzo się postarali pod tym względem Jestem za

Białoskórzy mają nocą wzrok bystrzejszy niż inni ludzie. Nie zapominaj przy tym o ich koniach! Te zwierzaki podobno dostrzegają nawet drżenie powietrza w ciemnościach. Nortowie, Eotheodzi, Rohirrimowie, Oropher żyją. Faramir na króla
Powrót do góry

Julia Greanleaf
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 4

Nieobecny(a): Jestem w puszczy z Legolasem

Wysłany: 15-02-2013 13:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Moim zdaniem, najładniejsze godło było Gondoru. Bardzo pomysłowe. Uwielbiam lasy i drzewa. chwała wam, chylę czoła, dzięki
Powrót do góry

Mara
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 142

Wysłany: 04-07-2013 15:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Hm.

WP:
Godło Gil-galada - gwiazdy na tle błękitu (chociaż Ereinion poniekąd podpada też i pod Silma) - oraz godło Gondoru - białe drzewo wraz z przyległościami.
Jedno i drugie to jasne kształty/wzory na ciemnym tle. I tu i tu są gwiazdy, Białym drzewem też nie pogardzę

Większość herbów/godeł z Silma jest dla mnie z kolei zanadto kolorowa i "pociapkana" kształtami rozmaitemi. Godła Luthien czy Idril to fajne kwiatowe wzorki, ale jako godeł czegos takiego nie widzę. Stosunkowo najlepiej wypada chyba godło Earendila, przynajmniej jest stonowane i kolory się nie gryzą. Ewentualnie jeszcze godło Halethy (zupełnie inna kolorystyka, mniej przeze mnie lubiana niż rozmaite srebro-błękity) ale też nie zgrzyta.

A, z godeł niekanonicznych bardzo podoba mi się rekonstrukcja godła Fingona, autorstwa I-TAVARON -I, stanowiąca swoiste "stadium pośrednie" pomiędzy godłami Fingolfina i Gil-galada:

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Członek LOS - Ligi Obrońców Szczerby (Maglora)
Powrót do góry

Roxanne
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 175

Wysłany: 29-07-2013 18:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tak w temacie:
zna ktoś może stronkę, na której będę miała dostęp do wszystkich owych godeł? Google odsyła mnie cały czas tutaj, a przeszukanie forum też mi za wiele nie pomogło Z przymrużeniem oka
Będę wdzięczna za pomoc.

Baranek, Christopher Moore

DA
Powrót do góry

elfy
Administrator

Wpisy: 1145

Wysłany: 29-07-2013 18:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

Sporo o heraldyce jest tutaj:
http://www.tolkien.com.pl/ennorath/herby/heraldy.php

Próba uzupełnienia brakujących godeł np. tutaj:
http://elegaer.deviantart.com/gallery/1311768

btw: wystarczyło wpisać w Szukaj: godła

Więcej:
http://tolkiengateway.net/wiki/Category:Flags_and_Devices
http://home.comcast.net/~mithrandircq/Sil_Heraldic_devices.htm
http://www.forodrim.org/gobennas/heraldry/heraldry.htm

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Temat: Które godła wam się najbardziej podobały w WP i Silmarillion (Strona 3 z 4)

Skocz do: