Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Od czasu wzejścia słońca, czas w Śródziemiu zaczął biegnąć szybciej, a wszystkie rzeczy zmieniały się i starzały w niezwykle przyśpieszonym tempie." , Silmarillion

Temat: Jak zrobić lub gdzie kupić łuk :) (Strona 1 z 19)

Idź do strony 1, 2, 3 ... 17, 18, 19  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Beleg
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 157

Wysłany: 27-09-2002 09:50    Temat wpisu: Jak zrobić lub gdzie kupić łuk :) Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Temat wydzielony z dyskusji "Twój ulubiony szczep Elfów" mod.

Laiquendi są w porządku, lecz są nieco dzicy i mało zaawansowani technologicznie. Swoje braki rekompensują jednak walecznością i entuzjazmem. Nifrodel z chęcią wymieni więcej ich zalet.
Tak sobie myślę że orkowie muszą chyba zakładać pampersy wchodząc do pustych(?) lasów Ossinriandu. Jest to wspaniałe. Z punktu widzenia elfa, oczywiście. Z przymrużeniem oka
Nifrodel napisał(a):
Uszyłam sobie nawet długi,ciemnozielony płaszcz elficki z kapturem. Spinam go srebrną klamrą w kształcie liścia Elfik Taka jestem maniaczka wszystko mi się pomieszało Co złego to nie ja ;D
I czuję się godną przedstawicielką Laiquendich Elfik Rządzę

Poza tym ja również jestem maniakiem. wszystko mi się pomieszało Zrobiłem własnoręcznie stalowy łuk (trafiam w stodołę z odległości 30m Język ) a obecnie pracuję nad dobrymi strzałami do niego. Bez rękawic i osłony przedramienia nie da się z niego strzelać (grozi kalectwem) więc zrobiłem je również.

Wracając do dyskusji o śmierci Thingola, to mógł podejść do sprawy Silmarila bardziej dyplomatycznie i spróbować zniżyć się do poziomu krasnoludów Złośliwy uśmiech . A on tymczasem Mam coś dla ciebie delikatnie im odmówił. Nic dziwnego że się oburzyli.
Ale i tak całym sercem jestem za Thingolem i elfami szarymi. Jestem za

Trzeba cieszyć się lotem i podziwiać widoki.
Powrót do góry

Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2726
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 27-09-2002 10:50    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

BelegC napisał(a):
Laiquendi są w porządku, lecz są nieco dzicy i mało zaawansowani technologicznie. Swoje braki rekompensują jednak walecznością i entuzjazmem. Nifrodel z chęcią wymieni więcej ich zalet.

Nie omieszkam Elfik
Sindarowie może i walczyli innymi rodzajami broni ale nie zapominaj, kto im tą broń wykuł Język Krasnoludy Ble Ble ;D
Laiquendim po prostu wystarczyły łuki, były pewne i niezawodne. To była cicha śmierć dla Orków, spadająca z drzew. Tak jak Indianie peruwiańscy, znikający jak duchy wśród drzew... z tym, ze Elfy nie walczyły zatrutymi strzałami Uśmiech . Za to byli morderczo precyzyjni i szybcy Złośliwy uśmiech

Cytat:
Tak sobie myślę że orkowie muszą chyba zakładać pampersy wchodząc do pustych(?) lasów Ossinriandu. Jest to wspaniałe. Z punktu widzenia elfa, oczywiście. Z przymrużeniem oka

Może lepiej niech nie zakładają, bo co będą las zaśmiecać Pserwa
Żaden Ork, który wszedł w lasy Ossiriandu, żywy z niego nie wyszedł Język

Nifrodel napisał(a):
Poza tym ja również jestem maniakiem. wszystko mi się pomieszało Zrobiłem własnoręcznie stalowy łuk (trafiam w stodołę z odległości 30m Język )

Elo! Elfik
(to w sindarinie "Świetnie" Tiaaaa )
Wyrazy szacunku i podziwu. Sama nie zrobiłabym łuku oops, zawstydzenie choć zamierzam kupić. A już stalowego to w ogóle Ooooo wszystko mi się pomieszało Ja Ty go zrobiłeś? Szok
Mam namiar na gościa, który specjalizuje się w wyrobie porządnych łuków angielskich i krymskich (jeszcze nie moge się zdecydować, który chcę Język ) z drzewa i klejone (czyli wytrzymalsze). I to nawet niedrogo.
Trafiasz w stodołę? Super śmiech A jaka jest powierzchnia tej stodoły? Jestem rozwalony

Rok temu na Jurze z przyjaciółmi zrobiliśmy sobie takie prymitywne łuki z kijów i linek od namiotów Pserwa Strzały były kiepsko wyważone no i bez lotek i grotów rzecz jasna. Pserwa Ale żebyś widział jak leciały Rządzę

Cytat:
a obecnie pracuję nad dobrymi strzałami do niego.

Dobre strzały to podstawa ...ale szybko się psują Smutek
Sam robisz? Z jakiego drewna? Czy ze stali? Zdziwienie Jak je wyważasz? Uśmiech

Cytat:
Bez rękawic i osłony przedramienia nie da się z niego strzelać (grozi kalectwem) więc zrobiłem je również.

To jaki on ma naciąg? Zdziwienie Szok
Ty sobie chyba zdrobiłeś Maszynę do Zabijania Gigantów, Beleg Super śmiech

Cytat:
Wracając do dyskusji o śmierci Thingola, to mógł podejść do sprawy Silmarila bardziej dyplomatycznie i spróbować zniżyć się do poziomu krasnoludów Złośliwy uśmiech . A on tymczasem Mam coś dla ciebie delikatnie im odmówił. Nic dziwnego że się oburzyli.

No wiesz....Silmarill to delikatna sprawa, w końcu to nie tylko piękny klejnot, ale również cena za oddanie ukochanej córki Uśmiech
Nic dziwnego, że na samą myśl się oburzył.
Krasnoludów też rozumiem. Naszyjnik Nauglamir to było w owym czasie najsłynniejsze ich dzieło, tak piekne, że aż szkoda było im pewnie się z nim rozstawać. Uśmiech

Cytat:
Ale i tak całym sercem jestem za Thingolem i elfami szarymi. Jestem za

Twoje prawo Elfik
Elfy Szare to wspaniałe Elfy. Szkoda tylko, ze nie wyściubiały nosa poza Doriath w czasie Wojen o Klejnoty Język na północy. Nie wspominając o Nirnaeth Arnoediad Smutek
No, jeden Beleg....ratował honor Z przymrużeniem oka

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Adan
Homo sapiens mediterralis

Wpisy: 727

Wysłany: 27-09-2002 11:24    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nifrodel napisał(a):
Sindarowie może i walczyli innymi rodzajami broni ale nie zapominaj, kto im tą broń wykuł Język Krasnoludy

No to Nolrodowie byli pod tym względem Jestem za, ponieważ wytwarzali najlepszą broń w Śródziemiu i byli niezależni od krasoludów.

Nifrodel napisał(a):
Wyrazy szacunku i podziwu. Sama nie zrobiłabym łuku oops, zawstydzenie choć zamierzam kupić.
(...) Rok temu na Jurze z przyjaciółmi zrobiliśmy sobie takie prymitywne łuki z kijów i linek od namiotów Pserwa Strzały były kiepsko wyważone nio i bez lotek i grotów rzecz jasna. Pserwa Ale żebyś widział jak leciały Rządzę

Jak byłem w 6 klasie to zrobiłem sobie łuk z kawałka leszczyny. Z powodu krzywych strzał celność była kiepska, ale nośność całkiem niezła.
Cytat:
a obecnie pracuję nad dobrymi strzałami do niego.

Cytat:

Dobre strzały to podstawa ...ale szybko się psują Smutek
Sam robisz? Z jakiego drewna? Czy ze stali? Zdziwienie Jak je wyważasz? Uśmiech

Dobre proste strzały można zrobić z wysuszonej trzciny.

Night of fears.
Finding my way through the dark black forest,
Where the sun never shines,
Dew is the sweat of the nightingales,
Toiling all night, singing.

Ostatnio zmieniony przez Adan dnia 27-09-2002 14:47, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Nifrodel

Wysłany: 27-09-2002 11:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Adan napisał(a):
No to Nolrodowie byli pod tym względem Jestem za, ponieważ wytwarzali najlepszą broń w Śródziemiu i byli niezależni od krasoludów.

Jeśli chodzi o broń i ogólnie pojete rzemiosło czy jubilerstwo, to rzeczywiście z Noldorami nikt się nie mógł równać Uśmiech
Ale technika to nie wszystko Z przymrużeniem oka Poezja, muzyka,sztuka i piękno to równie godne szacunku i uwagi rzeczy....Nio i Noldorowie zazwyczaj byli aroganccy i zarozumiali Pserwa Wystarczy przypomnieć nieokrzesanego Karanthira, i zdradzieckich Kelegorma Kurufina Ble Ble ;D

Nifrodel napisał(a):
Jak byłem w 6 klasie to zrobiłem sobie łuk z kawałka leszczyny. Z powodu krzywych strzał celność była kiepska, ale nośność całkiem niezła.

Łuki RULEZ! Elfik
Nawet kiepskie dają mnóstwo satysfakcji Uśmiech

Cytat:
Dobre proste strzały można zrobić z wysuszonej czciny.

Tak? Zdziwienie
A nie będą za lekkie? Wiesz, jak byle podmuch ma je znosić, to ja dziękuję Uśmiech

~~~~~~~~
Eldalairië
Powrót do góry

Beleg
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 157

Wysłany: 27-09-2002 12:25    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Trochę zboczyliśmy z tematu, alę napiszę to szybko. Uśmiech
Łuk zrobiłem z resoru samochodowego, obrabiając go szlifierką kątową. Łęczysko ma około 1 metra dlugości i nadawałby się bardziej do kuszy. Do tego stalowa cięciwa (inne nie wytrzymywały). Krztałt wyprofilowałem tak by łuk równo się naciągał. A propos naciągu to nie wiem do końca na ile go stać. Używając go mam uczucie że on mógłby więcej, ale ja już nie. Uśmiech
Gdybyś mogła Nifrodel podrzucić mi kontakt do tego speca od łuków, byłbym twoim dozgonnym dłużnikiem. Przyznam się szczerze że wszystkie moje próby z drewnianymi łukami nie spełniły moich oczekiwań, lub były nie udane. Mój ładnie nosi ale jest ciężki i nieporęczny.
Strzały wyważam nawijając cieńki miedziany drut na brzechwę w okolicy lotek lub grotu. Pocisk taki powinien być nieznacznie cięższy od strony grotu. Ciągle mam problemy z drzewcem bo nie mogę znależć odpowiednio prostego materiału. Indianie obrabiali kawałek drzewa przeciągając go przez coraz mniejsze otwory, ale mnie to się nie udawało. Może pomysł z trzciną nie jest taki zły?
Jeżeli już się poddacie to można kupić gotowe w sklepie sportowym lub z bronią w cenie 20-40 zł sztuka. Ale do mojej machiny Uśmiech kupne są nieco za lekkie. Poza tym nic tak nie cieszy jak własnoręczne dzieło. Śmiech

Trzeba cieszyć się lotem i podziwiać widoki.
Powrót do góry

Adan
Homo sapiens mediterralis

Wpisy: 727

Wysłany: 27-09-2002 14:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Można wydzielić temacik "jak robić łuki" Śmiech

Nifrodel napisał(a):
Tak? Zdziwienie
A nie będą za lekkie? Wiesz, jak byle podmuch ma je znosić, to ja dziękuję Uśmiech

Nie będą, jeśli doda się odpowiedni grot, wyważy i ewentualnie obleje jakąś żywicą epoksydową dla wzmocnienia.
Możnaby też zastosować cienki bambus i do tego tani - kilkadziesiąt groszry za sztukę. Również jest lekki, ale z grotem i równoważeniem IMHO byłoby ok.
Jeśli natomiast chcesz solidniejsze strzały, możesz je zrobić z okrągłej w przekroju listewki. Można takie kupić w supermarketach budowlanych.

BelegC napisał(a):
Indianie obrabiali kawałek drzewa przeciągając go przez coraz mniejsze otwory

Swój łuk, o którym pisałem, zrobiłem właśnie z zainteresowań Indiańskich.
Dlatego metoda przeciągania przez otwory w kamieniach nie jest mi obca. Jest jednak zdecydowanie zbyt pracochłonna. Listwy powinny być ok. Można je ładnie pomalować i będą światne strzały.

BelegC masz prawdziwy Numenorski stalowy łuk! Love

A co byście powiedzieli na zorganizowanie turnieju łuczniczego na przykład na Tolkfolku?

Night of fears.
Finding my way through the dark black forest,
Where the sun never shines,
Dew is the sweat of the nightingales,
Toiling all night, singing.
Powrót do góry

Nifrodel

Wysłany: 27-09-2002 15:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Adan napisał(a):
Można wydzielić temacik "jak robić łuki" Śmiech

Proście a będzie Wam dane Elfik

Cytat:

A co byście powiedzieli na zorganizowanie turnieju łuczniczego na przykład na Tolkfolku?

Swietny pomysł Jestem za
Najpierw musze jednak kupić łuk i poćwiczyć Język

~~~~~~~~
Eldalairië
Powrót do góry

Troll
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 73
Skąd: Mała przytulna jaskinia, w okolicach wrzosowisk Etten

Wysłany: 27-09-2002 15:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Beleg, powiedz mi parę rzeczy. Czy ze swojego stalowego łuku udało ci się dokonać pełnego naciągu? Mówisz, że z niego strzelałeś. Czy to były przypadki sporadyczne, czy kilka(naście/dziesiąt) strzałów pod rząd? Jeśli tak, to jak wyglądały twoje palce po oddaniu strzału?

Ja jestem w danej chwili posiadaczem ślicznego łuku 17 kg, z lekkim refleksem, wzmocnionego włóknem węglowym. Cięższy mi niepotrzebny, i tak niesie gdzie trzeba. Wygląda dokładnie tak jak wyobrażam sobie łuk elficki Elfik . Tylko niestety cierpię na potworną chorobę, która nazywa się "brak strzał".

Co do strzał z trzciny, czy z bambusa, to może jest to pomysł, ale raczej do dziecinnych łuków. Przecież strzały z dobrego drewna łamią się i tak cholernie często, a metalowe gną się i krzywią. Strach pomyśleć co by było z bambusowymi, że o trzcinowych nie wspomnę.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 17, 18, 19  Następna

Temat: Jak zrobić lub gdzie kupić łuk :) (Strona 1 z 19)

Skocz do: