Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Frodo szedł oddychając głęboko, a dokoła żywe liście i kwiaty poruszały się pod tchnieniem tego samego wiatru, który jemu chłodził twarz; czuł, ze jest w kraju, gdzie czas nie istnieje, gdzie nic nie przemija, nic się nie zmienia, nic nie ginie w niepamięci. Wygnaniec z Shire`u odejdzie stąd i znowu znajdzie sie na zwykłym świecie, a jednak zawsze odtąd będzie stąpał po tej trawie, wśród kwiatów elanoru i nifredilu, w pięknej krainie Lothlorien." , Władca Pierścieni

Temat: Ile razy przeczytaliście WP? (Strona 14 z 16)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Władca Pierścieni Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
strażnik
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 25

Wysłany: 17-02-2012 23:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

pisii35 napisał(a) (zobacz wpis):
pytanie z serii trudnych - tyle razy, że już nawet nie pamiętam i nikt by tego nie zliczył! Myślę, że to na pewno ponad 10 razy jest....

Myślę, że do tylu, każdy tutaj potrafi liczyć. Z przymrużeniem oka No chyba, że zjadłeś kilka zer, wtedy by się mogły zacząć "niespodzianki". Z przymrużeniem oka
Powrót do góry

Caranthir.
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 143

Wysłany: 02-03-2012 12:32    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tego nie da się policzyć. Super śmiech
A scen jest takich za dużo, więc powiem tylko jedną z takich.
Bitwa na polach Pellenoru. Łozińskiego przekładu Bitwy na polach Pellenoru nie znam. A co do Ścieżki Umarłych to też czuje ciarki na plecach Super śmiech i troszeczkę szkoda mi Gimlego jak się boi. I oczywiście Faramir jak mówi ,, Boromir był moim bratem...'' , albo jak Gollum ze sobą gada i jak słyszy z ust Froda swoje imię jak był jeszcze hobbitem. I tak właściwie wszystkie części WP składają się z takich fragmentów. O! I jest więcej niż jeden fragment! Śmiech

,,Dość tego! Jakim prawem synowie Finarfina kręcą się tam i siam, żeby swoje bajdy pleść temu Ciemnemu Elfowi w jego jaskiniach? Król im pozwolił rokować z Thingolem w naszym wspólnym imieniu? Prawda, są w Beleriandzie, niech wszakże nie zapominają, że ojcem ich jest władca Noldorów, chociaż matka pochodzi z obcego szczepu.'' Super śmiech
Powrót do góry

tsubaki
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 6

Wysłany: 15-03-2012 19:46    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Hmm... ja przeczytałam chyba z 5 razy a w tej chwili czytam (więc teraz będzie 6). Hobbit na razie raz (lektura szkolna Śmiech) i Silmarillion też na razie raz.
Ulubiona scena? Najchętniej napisałabym że wszystkie ale skoro mam wybrać to bitwa na polach Pelennoru jak większość.
Powrót do góry

Frodowa
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 37
Nieobecny(a): Kiedy wybieram się do gospody ,,Pod Zielonym Smokiem"

Wysłany: 10-11-2012 22:37    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cóż, nie można tego zliczyć Z przymrużeniem oka. Jeśli chodzi o sceny to mam 2 typy:
1. Jak Frodo dziękuje Samowi za to ,że z nim jest w ostatnią godzinę świata
2. Jak Frodo odpływa do Amanu (to jest takie smutne, Frodo odpływa na zawsze Płacz. Ma się poczucie jakby się świat skończył, a nie książka.)
Powrót do góry

Ashke Verasca
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 145

Wysłany: 06-12-2012 08:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Całość czy Drużynę? Język Bo Drużynę 7 razy, całość 5. Łączy się to z tym, że czasem brałam się za inną książkę i przerywałam czytanie Władcy (shame).

manir
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 4

Wysłany: 26-12-2012 10:37    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

7 lub 8 razy.A scena to jak Frodo odpływa do Amanu
Powrót do góry

Nindë
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 183

Wysłany: 26-12-2012 12:25    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Od deski do deski? Raz. Częściej czytam "fragmentami", omijając to, co mnie nudzi. Albo biorę któryś tom, wybieram najciekawszy moment i czytam.

Ale ostatnio znowu zaczęłam czytać od początku (bo się przyłapałam na tym, że nie pamiętam już wielu rzeczy z WP), więc będzie drugi raz.

A scena... to z pewnością moment pod koniec księgi V, kiedy Pippin jest pewien, że umiera. Jego myśli tak mną ruszyły, że dwa dni nie mogłam się podnieść po tym psychicznie. :|
Powrót do góry

Calacirya
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 64

Wysłany: 26-12-2012 15:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W całości? Hmm.. Jakieś trzy razy Z przymrużeniem oka Częsciej czytam tylko ulubione fragmenty Super śmiech
Ulubiona scena? Ostatnia.. "Ano, wróciłem!" .... To takie smutne i piekne zarazem.. Płacz

I lasy pełne cieni.
Dzieliły ich obszary mórz,
Lecz w końcu się spotkali...
I dawno zmarli... tylko pieśń
Pobrzmiewa w lesie dalej.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Władca Pierścieni Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Następna

Temat: Ile razy przeczytaliście WP? (Strona 14 z 16)

Skocz do: