Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Tuor stanął na szczycie skały i rozłożył szeroko ramiona. Jego serce wypełniła ogromna tęsknota, powiadają, że był on pierwszym z Ludzi, który dotarł do Wielkiego Morza i nikt, poza samymi Eldarami nie czuł na widok jego fal głębszej tęsknoty." , Niedokończone Opowieści

Temat: Ile razy przeczytaliście WP? (Strona 1 z 16)

Idź do strony 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Władca Pierścieni Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wpisy: 1231

Wysłany: 08-01-2002 21:19    Temat wpisu: Ile razy przeczytaliście WP? Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

prawdziwy start tematu: 08.11.2001 (data z 2002 r. spowodowana konwersją starych wpisów do nowego engine forum) - elfy
---------------------------------------------------------
Ile razy przeczytaliscie WP i jaki fragment/scena najbardziej was wzruszyła, zapadła w pamięć?

uwaga: wiem, że każdy pewnie ma wiele takich scen ale wybierzcie tylko jedną...

--------------------------------------------
Mnie najbardziej zapadła w pamięci scena pożegnania Froda w Szarej Przystani, ból, smutek ale także dogłębne zrozumienie, miłość, przyjaźń - wszystko co może łączyć tylko osoby, które gotowe były/są oddać za siebie życie i przeżyły ze sobą wiele bardzo smutnych i bardzo szczęśliwych chwil. Piękne. Shire, Moria, Rivendell, Minas Morgul...radość i rozpacz...

a gdy smutny Sam wrócił wieczorem do domu i powiedział do czekającej ukochanej: "Ano, wróciłem!" to się rozpłakałem...

tak mi było żał Frodo, i w ogóle a jednocześnie czułem, że tak musiało być i Frodo będzie szczęśliwy w Amanie a Sam zajmie się swoimi zwykłymi dającymi mu radość obowiązkami w Shire...

A gdy nastanie czas to Sam jako Powiernik Pierścienia wsiądzie do łodzi i po podróży spotkają się ponownie razem, on i Frodo i znów wyruszą w podróż ale już nie taką jak do Orodruiny lecz zwykłą, piękną, z koszykiem pełnym jedzenia i butelką wina pod pachą, śpiewając na cały głos wymyślone na poczekaniu piosenki.

Pójdą na wycieczkę w rodzaju tych gdy jeszcze nie słyszeli nic o Pierścieniu a jedynym strachem jaki wypełniał ich serca była obawa o pogodę.

Będą wędrować po nieskończonych lasach Amanu, po wąskich jasnych dróżkach pachnących wiosną i wypełnionych śpiewem ptaków, radość wypełni ich serca a wszystko co złe pójdzie w zapomnienie, zostanie tylko szczęście i wielka przyjaźń na całe życie, na całe życie a nawet dłużej...

tak sobie wierzę...

Vilwarin
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 18

Wysłany: 08-01-2002 21:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
Ile razy przeczytaliscie WP i jaki fragment/scena najbardziej was wzruszyła, zapadła w pamięć?

Ile razy? Cóż... Prawdę mówiąc straciłem rachubę. Tak jakoś mniej więcej raz na rok czytam od nowa. A WP znam od wydania CIA/Books Svaro (nie wiem, czy dobrze zapisałem).
A co do sceny: za kazdym razem kiedy czytam wędrówkę Aragorna na Ścieżce Śmierci i jego zew pod Głazem na Erech czuję ciarki na plecach. Poza tym Bitwa na polach Pelenoru (o dziwo, co do tej sceny wolę wersję Łozińskiego - jest pełna patosu).

Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2724
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 08-01-2002 21:24    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja też nie zliczę ile...ale ciągle mam ochotę zagłebiać się raz po raz w ten świat...Wzrusza mnie scena w której Frodo odpływa do Amanu, wywołuje we mnie tęsknotę za czymś co nieodwołalnie się zamknęło i nie wróci, ulubiony opis to lasy Lothalorii- po prostu czyste piękno, a scena- to Moria i scena na moście - Barlog--uch- przerażający wyobrażam sobie te dudniące Dum Dum i bezsilność Legolasa, przerażenie Gimlego- wracający Aragorn i jeden Gandalf malutki, ale potężny na przeciw ....tu moją wyobrażnię okrasza rysunek Teda Nashmidta- sama bym sonie tak barloga nie wyobraziła...
blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Feanor
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 58

Wysłany: 08-01-2002 21:24    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Heh WP czytalem kilka razy, ale nie pamietam ile. Co do scen to podobnie jak u Vilwarina
wedrowka przez Sciezke Umarlych oraz bitwa przed bramami Gondoru. Zabawne ja tez czuje ciarki na plecach podaczas czytania tej sceny pod glazem Erech i wypelnienu przysiegi.
Powrót do góry

Monisia
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 349

Wysłany: 08-01-2002 21:26    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

policzmy.... polskie tlumaczenie minimum trzy razy.. a.. oryginal? hhmm... tez bedzie z dwa lub trzy...
a scena?
hhmm.. w silmarillionie znacznie latwiej byloby mi znalezc te scene.. ale WP?
hhm... mysle ze bitwa na polach pellennoru. tu nie czytalam tlumaczenia lozinskiego, ale oryginal mi wystarcza za wszystkie tlumaczenia. ta bitwa... za kazdym razem jak czytam jej opis przenosze sie tam, do gondoru i w jakis tajemniczy sposob w mojej dloni nagle pojawia sie miecz, a w sercu dziwny ogien... i ruszam za kazdym razem do walki... pyl, ogien, krzyki, zgrzyt uderzania metalu o metal. i zamieszanie, jakiego w zyciu nie widzialam. i walka. i smierc... nie zapomne tego nigdy, bo to wciaz wraca... wspomnienia.. wspomnienia godzin ktore spedzilam nad kartami wladcy lub silmarillionu. i one zawsze pozostana.
Powrót do góry

Smaug
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 12

Wysłany: 08-01-2002 21:26    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

no wiec polskie 4-5 razy, a orginalu jeszcze ani razu, ale jak sie podszkole to zabiore sie i za to:P, a scena na pewno jest bitwa na polach, pelennoru:
"Slawne rogi polnocy graly pobutke do boju. Rohan wreszcie prrzybyl z odsiecza.".............

Grapef
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 23

Wysłany: 08-01-2002 21:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

ja readnołem 8 razy.... w soomie.... Najbardziej lubię:
a) Szara przystań (szare nabrzeża) "nie mówię: >>nie płaczcie, gdyż nie wszystkie łzy są złe<<"...
b)opisy lothlorii - napełniają mnie takim uczuciem.... spotęgowanym ostatnimi wydarzeniami (tylko squall wie dlaczego....)

Loralor
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 10

Wysłany: 08-01-2002 21:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Taaaaaak, za każdym razem gdzy czytam WP, przed oczami stają mi te wszystkie sceny, po nocach śni mi się, że jedną z NICH i tak bardzo żałuję że to wszystko to tylko moja wyobraźnia........

A wracając do tematu- nielicząc tego, że kiedyś tata ciągle mi czytał WP na dobranoc Język, to czytam tą książkę co roku, co prawda w tym roku już nie zdążę bo koleżance pożyczyłam , ale jak tylko skończy to się za to biorę.

A co do sceny, nie pamiętam dokładnie całej ksiązki, ale muszę przyznać, że Szara Przystań wyciska mi łzy z oczu za każdym razem......... Płacz 3

I o tych mrocznych murach także śpiewaj, Które trwały tak długo pod cieniem zielonym.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Władca Pierścieni Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Następna

Temat: Ile razy przeczytaliście WP? (Strona 1 z 16)

Skocz do: