Twój ulubiony szczep Elfów
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna  :|=|:
Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena -> Ankiety
Twój ulubiony szczep Elfów to:
Vanyarowie
4%
 4%  [ 7 ]
Noldorowie
33%
 33%  [ 57 ]
Falmari z Amanu- (Elfy Morskie - odłam Telerich)
6%
 6%  [ 11 ]
Sindarowie (Elfy Szare - odłam Telerich)
22%
 22%  [ 38 ]
Laiquendi (Elfy Zielone - odłam Telerich)
11%
 11%  [ 19 ]
Nie mogę się zdecydować ;)
14%
 14%  [ 24 ]
Nandorowie (Elfy Leśne - odłam Telerich)
3%
 3%  [ 6 ]
Falathrimowie (Elfy Wybrzeży - odłam Telerich)
2%
 2%  [ 4 ]
Avari
2%
 2%  [ 4 ]
Oddano głosów : 170

#33:  Autor: HelinielSkąd: domek nad wodospadem w Rivendell WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Adiemus napisał(a) (zobacz wpis):
No, akurat ten cycat tu nie pasi, bo dotyczy on tylko i wyłącznie Luthien i Diora, nie Sindarów w ogólności Jestem rozwalony
Ale Luthien i Dior to Sindarowie, prawda? A potem ich potomkowie może też byli piękni Język Chodziło o to, że nie tylko Vanyarowie byli najpiękniejsi.
A drugi cytat "pasi"?

#34:  Autor: AdiemusSkąd: Krakuff WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Drugi cytat pasi (czy ja pościłem, ze nie? Język ).
Niestety, nie mamy w nadmiarze opisów bezpośrednich potomków Luthien; jak widać po Arwence ( Jestem za ) i Aragornie ( Jestem przeciw ) różnie z tym dziedziczeniem piękności bywało Jestem rozwalony

#35:  Autor: HelinielSkąd: domek nad wodospadem w Rivendell WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Kwestia gustu... Ja tam nic do Aragorna nie mam, nie był taki najgorszy. Zresztą nie ma wielu opisów jego wyglądu, ja go sobie wyobrażałam zawsze jako godnego spadkobiercę urody przodków Język Język

#36:  Autor: ElberethSkąd: Hamburg WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Elindil napisał(a) (zobacz wpis):
Noldorowie Śmiech

Ostatnio jednak nieco łagodnieję i zaczynam ponownie doceniać Sindarów. Łuk, natura i śpiew.
Więc kto wie, jak bym odpowiedziała w tej ankiecie za jakiś czas.
A że moją drugą połową jest (o zgrozo) Vanya no to mamy zupełny miszmasz kulturowy Elfik .

*^^* Ja Ci dam miszmasz kulturowy Język
Cóż, jestem artystą i zawsze najbardziej ciągnęło mnie do VanyarówZ przymrużeniem oka Pasują mi też trochę ci z Alqualonde, ale jeżeli chodzi o muzykę, światło, umiłowanie dla Vardy, ogólnie bliskość do tego wyższego świata, no to chyba nie ma szczepu, jaki by bardziej mi odpowiadał...

#37:  Autor: HethriduSkąd: z pod ciemnej gwiazdy ;) WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Sindarzy, Sindarzy i jeszcze raz Sindarzy Śmiech
Alez mnie ucieszyl fakt, iz tyle cieplych slów pod ich adresem padlo w tym temacie Uśmiech Podpisuje sie pod nimi wszystkimi. Od siebie dodajác;
Historia Eglath w Silmarilionie zauroczyla mnie od pierwszego czytania, kiedy niewiele jeszcze rozumialem. Elfy które stanély przed wielká rozterká, zmuszone wybrac miedzy dwoma umilowanymi wartosciami - szumem morza , Blogoslawionymi Ziemiami i Bracmi którzy odplyneli, a pólmrokiem Sródziemia, ich Sródziemia oraz ich wiernosciá lub nawet milosciá do swego przewodnika-króla. Ich wiernosc zostala nagrodzona, wspanialym Królestwem Elu Thingola i Meliany Majarki. Oczywiscie wszystko skonczylo sie smutno, tym bardziej ze to nie rékoma orków zamordowano Doriath. Ale jaki sens teraz sie nad tym rozwodzic i wyklucac Z przymrużeniem oka

#38:  Autor: EregruthSkąd: Dor - Lomin (Zielona Góra) WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Wachałem się między Noldorami, Sindarami i Falathrimami. Tych ostatnich lubię za Cirdana, Noldorów za Feanora, a Sindarów za Belega, Luthien i związku z rodem Hadora. Ostatecznie wybrałem Sindarów, gdyż historię rodu Hadora (szczególnie Turina) lubię najbardziej , ze względu na cechy łączące mnie z tą postacią. Gandalf na Cienistogrzywym Smoczek Uśmiech

#39:  Autor: RavenneSkąd: Zbąszyń/Imladris WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Noldorowie, przede wszystkim za zamiłowanie do rzemiosła, miłości do pięknych rzeczy które tworzyli i ulepszali. Za niespokojne serca i dusze, ktróre zawsze poszukiwały czegoś nowego.

#40:  Autor: Caranthir.Skąd: Pochodzę z Ankh-Morpork, choć urodziłem się tutaj WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Oczywiście, Noldorów. Za to, że wytwarzali piękne przedmioty (palantiry, silmarile, pierścienie) i za to, że przez Fëanora mieli przechlapane, dzięki czemu byli ciekawymi i innymi niż wszystkie elfy postaciami.

,,Dość tego! Jakim prawem synowie Finarfina kręcą się tam i siam, żeby swoje bajdy pleść temu Ciemnemu Elfowi w jego jaskiniach? Król im pozwolił rokować z Thingolem w naszym wspólnym imieniu? Prawda, są w Beleriandzie, niech wszakże nie zapominają, że ojcem ich jest władca Noldorów, chociaż matka pochodzi z obcego szczepu.'' Super śmiech

Strona 5 z 7