Twój ulubiony szczep Elfów
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna  :|=|:
Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena -> Ankiety
Twój ulubiony szczep Elfów to:
Vanyarowie
4%
 4%  [ 7 ]
Noldorowie
33%
 33%  [ 57 ]
Falmari z Amanu- (Elfy Morskie - odłam Telerich)
6%
 6%  [ 11 ]
Sindarowie (Elfy Szare - odłam Telerich)
22%
 22%  [ 38 ]
Laiquendi (Elfy Zielone - odłam Telerich)
11%
 11%  [ 19 ]
Nie mogę się zdecydować ;)
14%
 14%  [ 24 ]
Nandorowie (Elfy Leśne - odłam Telerich)
3%
 3%  [ 6 ]
Falathrimowie (Elfy Wybrzeży - odłam Telerich)
2%
 2%  [ 4 ]
Avari
2%
 2%  [ 4 ]
Oddano głosów : 170

#17:  Autor: ElenweSkąd: Helcaraxe WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Noldorowie - siła napędowa "Silmarillionu". Kontrowersyjni, lecz właśnie dzięki tej niejednoznaczności bliżsi nam, istotom też "nie-czarno-białym". Najbliżsi przyjaciele i nauczyciele ludzi. Pozostałe szczepy wydają mi się zbyt odległe. Vanyarowie - gdzieś u stóp Potęg Świata, grzeczne i posłuszne dzieci, aż zbyt doskonałe jak na mój gust. Sindarowie - choć zgadzam się ze wszystkimi pochlebnymi opiniami, jakie wyżej o nich napisano, także wydają mi się zbyt zdystansowani i nieufni wobec ludzkiej rasy, bym mogła żywić wobec nich jakieś cieplejsze uczucia. O Noldorach natomiast prawie co noc przypomina świecący prosto w moje okna Silmaril - Gwiazda Wieczorna. W ten sposób poprzez dzieło najgenialniejszego (i najbardziej kontrowersyjnego z nich) żyją dla mnie nie tylko na kartach książki, ale stają się stałym elementem codzienności

#18:  Autor: amacariel WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Sindarowie Jestem za Z przymrużeniem oka

sama należę do tego szczepu Z przymrużeniem oka (oczywiscie w bractwie Rivendell, ale w swoim sercu chyba też Z przymrużeniem oka)

kilka podpunktów które układaliśmy razem na naszym szczepowym forum Z przymrużeniem oka

1. Sindarowie nie są splamieni krwią współbraci tak jak Noldorowie

2. Nie siedzieli na zapiecku u Valarów jak .... (to słowo zostało wycięte by nikogo nie obrażać Język) Vanyarowie

3. Najpiękniejsze spośród wszystkich dzieci Iluvatara, czyli Luthien, należało do szczepu Sindarów właśnie

4. gdzie szukali schronienia ci, którzy uciekali przed Morgothem (a raczej jego sługami )? No najczęściej w Doriath chronionym obręczą Meliany

5. Kto był najlepszym poetą i muzykiem (czyli minstrelem ) w historii Śródziemia? Daeron ze szczepu SINDARÓW

6. Sindarowie nie daja sie tak latwo zastraszyc a tym bardziej poddac sie bez jakiejkolwiek walki!!!!

7. Byli jedynym szczepem, którego królową była Majarka

8. Kto był najlepszym łucznikiem Sródziemia?? Beleg ze szczepu Sindarów Uśmiech

Język Język to tylko niektóre Z przymrużeniem oka

elenwe... Myślę, że Sindarowie byli szczepem tolerancyjnm, ale i ostarożnym. Dlaczego thingol zakazał wchodzić do Doriathu ludziom? Bo czuł, że może to stanowić zagrożenie dla jego królestwa. Dlaczego Thranduil tak potraktował Thorina i jego kompanię? Myslę, że miał w pamięci to, kto zabił Thingola i widział w krasnoludach zagrożenie. Sindarowie to tolerancyjny szczep, tylko niekiedy nie mogą tego pokazać, gdyż muszą byc ostrożni

#19:  Autor: SirielleSkąd: Himring / Midgard WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Czy Noldorowie byli czepialscy? Hmmm... hmmmm...

1. Teleri w obronie przelali krew Noldorow, podobnie zrobili Sindarowie w Doriathu i Ujsciu Sirionu. Nie dziwie sie, mieli prawo sie bronic.
A kto wie czy nie raz strzelajac na slepo do 'niewiadomych podroznych' wokol Nargothrondu itp. nie zabili niewinnego elfa?

2. Sindarowie nie siedzieli u stop Taniquetilu dlatego, ze nie chcieli. Po prostu zostali z Elwë lub poszli za innym przywodca gdzies na bok, a pozniej zapomnieli o Amanie Z przymrużeniem oka Vanyarom siedzenie na zapiecku ku chwale Valarow zadnej ujmy nie przynosi.

3. To tylko obiegowa opinia Z przymrużeniem oka Frakcja Galadrieli ma odmienne zdanie Język

4. No, szczegolnie Noldorowie i Atani. To Ossiriand tutaj rulezuje, nawet Feanorian przyjal Elfik

5. Zdania sa podzielone. Niektorzy mimo wszystko wskazuja na Maglora ze szczepu Noldorow, choc Vanyarowie pewnie woleli Elemmirë. Mysle, ze przy takich talentach nie ma lepszych Elfik

6. !? Zdziwienie Przyklady!
[Beleg i Mablung sie nie licza, bo walczyli u boku Noldorow Język ]

7. No, gdyby jeszcze miala wladze absolutna to byloby pieknie, ale Elwë nie zawsze sluchal dobrych rad Smutek

8. Tak, byl najlepszym łucznikiem wsrod Sindarow.
Niestety, chyba nie bylo zawodow łuczniczych, ktore by rozstrzygnely kto byl naj w Beleriandzie po powrocie Noldorow. A taki Celgorm na ten przyklad moglby miec jakies swoje ale, jak to Celegorm. Gandalf na Cienistogrzywym
Syn Fëanora po prostu musi byc najlepszy.
Zawsze.
Z przymrużeniem oka

9. Oj, zapedzilam sie.... wszystko mi się pomieszało Jestem rozwalony

#20: ..Wiezy krwi.. Autor: AlkfalasielSkąd: ...Tam..Gdzie Księżyc nigdy nie gaśnie.. WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
..Sindarin..Słysze ten głos..Słysze ten śpiew..Po zielonej muraiwe kroczą ja i moi bracia, trzymając w dłoni palące się lampy spokoju..Moje życie nie jest jednak tak czyste..Takie bez skazy..Staram się słuchac głosów serca tak jak wsłuchuje się w szelest liści siedząc na pniu podczas uczty nieopodal Królewskiego Zamku..Płynie we mnie mimo wszystko noldorska krew..mimo, ze nie widziałam przelewu krwi..

#21:  Autor: AvalonneSkąd: Port Eldarów na wschodnim wybrzeżu Tol Eressea WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Sindarowie - Elfy Szare - zdecydowanie Uśmiech Urzeka mnie starożytność ich rodu, ich dostojność i tajemniczość zarazem. Podoba mi się ich oddanie Śródziemiu. Miłują wszystko co żyje i co jest częścią natury. Jednocześnie mieszkają we wspaniałych pałacach, bo mają też szacunek do pracy i rzemiosła. Z przymrużeniem oka

#22:  Autor: AnnaelSkąd: Szare Przystanie WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Zagłosowałam na Telerich z Amanu, bo kocham Aman, ale też kocham elfy zwane Śpiewakami, którzy wędrowali po Beleriandzie, jakże bym chciała znaleźć się wśród nich...woda i zieleń Love oraz śpiew ( choć śpiewak ze mnie żaden oops, zawstydzenie )

#23:  Autor: HelinielSkąd: domek nad wodospadem w Rivendell WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Nie mogę użyć słowa "zdecydowanie", bo ciężko było mi wybrać pomiędzy Vanyarami i Sindarami hmmmm... .

Sindarowie, jak napisał sam Tolkien, to
"najpiękniejsze Dzieci Iluvatara, których urody nikt w ciągu wieków nie zaćmił i nigdy nie zaćmi" - a ja kocham Miłość wszystko co piękne. Jedyna i niepowtarzalna Meliana, przepiękna i odważna Luthien - obie pochodziły z tego rodu śpiewających elfów.
"Większa część Śródziemia drzemała uśpiona przez Yavannę, lecz w Beleriandzie za sprawą Meliany kwitło życie i radość, a jasne gwiazdy błyszczały srebrzystym ogniem".
Moja fijołkowatość doskonale by się tam odnalazła robienie pieknych oczek . Gdy narodziła się Tinuviel, na jej powitanie zakwitały kwiaty Kwiatek Kwiatek .
Poza tym "lubili brzegi rzek (mogłabym siedzieć nad wodą w nieskończoność), a niektórzy z nich woleli wędrować z miejsca na miejsce (...) wędrowali więc i śpiewali w drodze. (to też zupełnie jak ja - gdybym tylko miała możliwość, to zwędrowałabym wzdłuż i wszerz nasz cudowny, niepowtarzalny kontynent, tak, jak w wyobraźni wędruję przez Śródziemie). "
Tak więc za Elfami Szarymi przemawia moje... wywodzenie się z nich jestem wzruszony, jakie to słodkie

Wybrałam jednak ostatecznie Vanyarów Miłość Miłość . Byli zdecydowani, nie wahali się - zostać, wyruszyć, oto jest pytanie ( coś strasznego... Z przymrużeniem oka ) - szybko podjęli decyzję i szybko wprowadzili ją w czyn. Pokochali blask Drzew, myślę, że ja też bym go pokochała, gdyby choć raz dane mi było go zobaczyć. Nie dali się zwieść Melkorowi jak Noldorowie.
"Manwe ze wszystkich elfów najbardziej kocha Vanyarów, którym udzielił daru śpiewu i poezji" - i to tylko wystarczyłoby, żebym kochała ich najbardziej. Myślę, że Słowacki i Baczyński byli Vanyarami! Cool 3 Uwielbiam sztukę i poezję, poza tym kolor biały, złote włosy, światło, piękno i tajemniczość, a wszystko to wiąże się z tymi Elfami Światła.

#24:  Autor: SirielleSkąd: Himring / Midgard WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
A gdzie to Sindarowie są określeni jako najpiękniejsi? Vanyarowie z samej nazwy 'Piękni' zatrzymują ten tytuł. Sindarowie mieli najpiękniejsze głosy z tego co pamiętam.

Strona 3 z 7