Ilustratorzy Władcy Pierścieni...
Idź do strony 1, 2, 3  Następna  :|=|:
Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena -> Władca Pierścieni

#1: Ilustratorzy Władcy Pierścieni... Autor: NifrodelSkąd: Ossiriand WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
prawdziwy start tematu: 09.11.2001 (data z 2002 r. spowodowana konwersją starych wpisów do nowego engine forum) - elfy
---------------------------------------------------------
Jaki jest Wasz ulubiony ilustrator Władcy?

Według mnie mistrzostwo w odwzorowywaniu elfów i orków osiągnął Alan Lee- są takie subtelne i pełne światła.
Mam chyba ściągnięte wszystkie rysunki Rewelacyjne i pełne rozmachu sceny (choć nie wszystjie skreślił Ted Nashmidt i John Howe..
Swietna jest Scena walki Gandalfa z Barlogiem Nashmidta i Mumak Howa! Tapeta na windows palce lizać.
Czy ktoś widział akwarele Annke Eiszman?
śliczne...

#2:  Autor: RuginwaldusSkąd: Galadhrest WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Jeśli chodzi o krajobrazy, miejsca, to zdecydowanie Ted Nasmith. Postacie-tu w pełni podzielam zdanie Nifrodel-Alan Lee.

#3:  Autor: VilwarinSkąd: Rivendell WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Alan Lee jest dla mnie trochę zbyt pastelowy. Wolę Teda Nasmitha i Johna Howe. Choć faktycznie Ted Nasmith postacie mógłby rysować nieco lepiej. Moją ulubiona ilustracją jest Luthien tańcząca w lasie Neldoreth Teda Nasmitha, ta z nowego wydania Amberu.

#4:  Autor: Monisia WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
wedlug mnie najlepszy jest ted nasmith i john howe... alan lee ma bardzo ladne rysunki ale jak dla mnie zbyt pastelowe, blade... taka kolorystyka odbiera rysunkom zycia. a w ogole to ruth thompson rulez
choc ona nie ryzuje nic z Tolkiena to ma przecudowne grafiki. polecam: www.tarnishedimages.com

#5:  Autor: GokuSkąd: Kame House WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
u mnie rządzi Ted Nasmith, potem John Howe i na końcu Alan Lee.

dzięki Monisia za linka, zaraz sprawdzę co to za nowy stuff

Pozdrawiam

#6:  Autor: SmaugSkąd: Kraków WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Fajny jest John Howe, chociaz czasami przegina (robia sie z tego kicze), Lee nie lubie, nie wiem czemu, po prostu nie lubie togo stylu malarstwa, jakies takie nie takie:)

#7:  Autor: NifrodelSkąd: Ossiriand WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Jeśli chodzi o Ruth- kwestia gustu, niezła kreska ale do Louisa Royo to jej jeszcze daleko... a widzieliście może grafiki Doriana Cleavenger'a? Są po prostu najlepsze!(W swojej klasie rzecz jasna) można obejrzeć na stronie www.dorianart.com. Jeśli chodzi o Tolkienistów to Anke Eiszmann robi znakomite akwarele- bardzo wyraziste. A dodać trzeba, że zilustrowała wiele scen, które panowie bataliści Howe i Nashmidt uznali za mało ekspresyjne, a to nieprawda Język

#8:  Autor: GokuSkąd: Kame House WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
nooooo Z przymrużeniem oka prawie same łzawe albo siedzące sceny ta Eiszman maluje Uśmiech

Strona 1 z 3