Od Valinoru do Mordoru Szyjewskiego - pomysł i pytanie
Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena -> Ogólna dyskusja

#1: Od Valinoru do Mordoru Szyjewskiego - pomysł i pytanie Autor: raymountSkąd: Warszawa WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Cześć,

Mam pytanie do osób posiadających "Od Valinoru do Mordoru" A. Szyjewskiego. Otóż jest to jedna z niewielu polskojęzycznych, tolkienistycznych (sensownych) pozycji, jakich nie posiadam jeszcze w swoim księgozbiorze. Ceny na Allegro jak wiadomo są dosyć absurdalne w przypadku tego tytułu - i wpadłem na pewien pomysł...

Otóż zamiast płacić 300 zł za egzemplarz w miękkiej oprawie, wymyśliłem sobie że wydrukuję tę książkę z legalnego ebooka (którego z rok temu zakupiłem na czytnik) na jakimś b. dobrym papierze .. i oprawie sobie porządnie u introligatora, w skórzaną, twardą oprawę, dorzucając przy okazji kilka dodatkowych artykułów (m.in bardziej aktualne teksty samego A. Szyjewskiego). Wyniesie mnie to całościowo pewnie z 500-600 zł, ale przynajmniej książka będzie dużo trwalsza niż ta w klejonej, miękkiej okładce (i zdecydowanie bardziej reprezentatywna).

Mam tylko zasadnicze pytanie do osób, które posiadają papierową wersję Uśmiech Czy tam również wszystkie przypisy umieszczone są na końcu książki? W ebooku niestety tak (co kompletnie nie przeszkadza przy czytaniu z Kindle'a i klikaniu w przypis, ale jest jednak mało wygodne w przypadku książki papierowej). Jeśli papierowa wersja ma przypisy na końcu każdej strony... to chyba będę jednak zmuszony szarpnąć się na jej zakup (zresztą pewnie i tak porządnie ją oprawię Uśmiech)

#2:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Wydanie papierowe książki Szyjewskiego ma tradycyjne, klasyczne przypisy na dole strony. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

#3:  Autor: raymountSkąd: Warszawa WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
M.L. napisał(a) (zobacz wpis):
Wydanie papierowe książki Szyjewskiego ma tradycyjne, klasyczne przypisy na dole strony. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Dzięki... Czyli niniejszym (niestety) cały mój misterny plan wydruku ebooka szlag trafił - bo jednak przy czytaniu wersji papierowej - przypisy na dole strony są najbardziej wygodne. Wracam na Allegro Język

#4:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Tak to jest z misternymi planami, zazwyczaj szlag je trafia. Coś wiem o tym w przypadku jednotomowego Silma. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech oops, zawstydzenie Ratujcie bo go pobiję

#5:  Autor: Aragorn7 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Pewnie dało by się stworzyć plik/wydruk z tego ebooka z przypisami na dole strony.

#6:  Autor: raymountSkąd: Warszawa WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Aragorn7 napisał(a) (zobacz wpis):
Pewnie dało by się stworzyć plik/wydruk z tego ebooka z przypisami na dole strony.

W sumie to też jakiś pomysł... Ebooka mam w formacie epub i mobi. Są to więc mocno edytowalne formaty. Tyle, że przypisów jest ponad tysiąc (w tym wiele z nich bardzo obszernych). Zobaczę czy Calibre będzie miał jakąś opcję/wtyczkę do bardziej zaawansowanego eksportu do PDF, żeby nie przenosić tych przypisów ręcznie. Czyste Calibre na pewno ma eksport formatu epub do PDF, z opcją ustawiania formatu (A4, A5 itd), marginesami i autonumeracją stron - więc może znajdę jakiś plugin do przypisów.

Tym bardziej że można kupić zdecydowanie lepszej jakości papier niż masowo stosowany i wydruk tego na takim papierze (z doborem ulubionej czcionki), dałby pewnie lepszy efekt przy późniejszym oprawianiu (i użytkowaniu książki) - niż zakup wersji papierowej i następnie jej oprawa...

Strona 1 z 1