Upadek Gondolinu
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna  :|=|:
Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena -> Beren i Lúthien, Dzieci Hurina oraz Niedokończone Opowieści

#9:  Autor: Thingoln WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Zawsze będą na półce stały jednocześnie ilustracje Alana Lee. Ciekawi mnie, jaką formę przybierze sama książka.

#10:  Autor: Riddick WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Na stronie Amazona można już przejrzeć część zawartości książki (wersja amerykańska), przycisk z lewej strony przy okładce "Look inside":
https://www.amazon.co.uk/gp/product/0008302758/

Zamieszczam spis treści:

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

#11:  Autor: Thingoln WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Wygląda ciekawie, cieszę się, że Christopher Tolkien zamieścił przebieg zmian w opowieści, podobnie jak z zawartością w Niedokończonych Opowieściach. Nie jestem pewny, czy już były gdzieś wspominane (możliwe, że w HoME lub Listach, których jednak nie czytałem), ale w takiej wersji, prawdopodobnie obszerniejszej, będzie to gratka dla miłośników.

#12:  Autor: Aragorn7 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Riddick napisał(a) (zobacz wpis):
Na stronie Amazona można już przejrzeć część zawartości książki (wersja amerykańska), przycisk z lewej strony przy okładce "Look inside":
https://www.amazon.co.uk/gp/product/0008302758/

Zamieszczam spis treści:
...

Wyjątkowo dużo udostępniono Z przymrużeniem oka
Ja dodam spis ilustracji:

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

#13:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Własnie wróciłem do domu z wakacji i oto czekał już na manie The Fall of Gondolin, szczerze pisząc jestem zaskoczony, bo spodziewałem się go do piątku, ale już jest. Pierwsze wrażenie czysto edytorskie, jest dobre. Druga uwaga, brak jakichkolwiek fragmentów poetyckich. A co więcej, to dopiero, jak uważniej przejrzę.wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

#14:  Autor: Riddick WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Z tego co widzę w e-booku to jakiś tam drobny fragment poetycki jest w postaci 68-wersowego poematu "The Flight of the Noldoli from Valinor".

#15:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Rzeczywiście, na s. 33-36 jest fragment poetycki, którego przy pierwszym przeglądaniu nie zauważyłem.
Według wstępu konstrukcja jest trochę inna niż w przypadku Berena i Luthien, ale także obserwujemy historię tekstu od najstarszych wersji legendy po najnowszą. Nie jest to więc rekonstrukcja opowieści ale historia narracji, poprzez kolejne fazy i zmiany w tekście. Na razie nic nie sugeruje by znalazło się tutaj coś czego już byśmy nie znali.

#16:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Układ tekstów jest prostszy niż w Berenie i Luthien, ale też historia tekstologiczna, jest zasadniczo prostsza. Co więcej redaktor/rzy pominął kilka istotnych fragmentów powiązanych z ta historią. Muszę jeszcze porównać z tym co jest w HoME, żeby zobaczyć czy jest coś czego nie znamy.

Strona 2 z 3