Upadek Gondolinu
Idź do strony 1, 2, 3  Następna  :|=|:
Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena -> Beren i Lúthien, Dzieci Hurina oraz Niedokończone Opowieści

#1: Upadek Gondolinu Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Nie mam na ten temat żadnych wiadomości, ale mam nadzieję, że i ta pozycja zostanie u nas opublikowana, najlepiej w tym samym tłumaczeniu, co Beren i Luthien. Inna sprawa, że ciekawi mnie konstrukcja utworu, nawet przyjmując, że zostanie przeniesiona formuła z Berena i Luthien. Jest na przykład pytanie, czy redaktorzy uwzględnią rozdział "O Maeglinie", który miał być właśnie częścią Upadku Gondolinu, czy fragmenty z "Wanderings of Hurin", które są powiązane z dziejami Gondolinu.

#2:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Można dodać kolejną informację, tym razem o projektowanej okładce, która zapewne nie wzbudzi zdziwienia.

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Autorem jest tradycyjnie Alan Lee.

#3:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Według moich wiadomości Pruszyński na razie nie ma zamiaru wydawać Upadku Gondolinu. Nie wiem, czy nie podjęli negocjacji, czy je przegrali wyścig z kimś innym, czy odkładają wydanie na później?

#4:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Dzień publikacji zbliża się wielkimi krokami, to już w sumie mniej niż trzy tygodnie. Czego się spodziewać nie wiem, choć po Berenie i Luthien jestem raczej wstrzemięźliwy. Natomiast pojawiło się pewne światełko w tunelu odnośnie publikacji w Polsce. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

#5:  Autor: Thingoln WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
M.L. napisał(a) (zobacz wpis):
Natomiast pojawiło się pewne światełko w tunelu odnośnie publikacji w Polsce. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

To znaczy? Czyżby pojawiły się jakieś nowe informacje odnośnie daty/wydawnictwa?

#6:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Odnośnie daty nic nie wiem. Natomiast wiem, że książka zostanie przetłumaczona i wydana, choć raczej nie w tym roku. Niestety wieści mam nieoficjalne, z niekoniecznie potwierdzonego źródła.

#7:  Autor: Thingoln WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Jeśli nie w tym roku, to szkoda. Miałem nadzieję, że książka pojawi się na półkach miesiąc do półtora po premierze światowej, ale cóż, i tak poczekam zamiast sięgać po wersję angielską. Przy okazji będzie czas na przeczytanie recenzji i zapoznanie się z opiniami.

#8:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Dobra zamówiłem sobie The Fall of Gondolin. Teoretycznie ma dotrzeć do 7 września, jeżeli DHL dopisze, a niestety ostatnio coraz rzadziej dopisuje. Z chęcią zobaczę co tym razem redaktorzy wymyślili. Za wiele się nie spodziewam, ale kto wie, może coś jednak mnie zaskoczy.

Strona 1 z 3