Serial na podstawie Władcy Pierścieni
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna  :|=|:
Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena -> Film

#9:  Autor: Dwimmerlaik WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Amazon właśnie potwierdził, że faktycznie dogadał się z Tolkien Estate, Tolkien Trust, HarperCollins i New Line Cinema: źródło.
Co ciekawe, serial ma uwzględniać też historie będące wstępem do Drużyny Pierścienia. Ciekawe na ile będą mogli sięgnąć w Silmarillion?

#10:  Autor: LordRo WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Raczej chyba sięgną do Niedokonczonych Opowieści (Poszukiwania Pierścienia) oraz dodatków do Władcy.

#11:  Autor: SirielleSkąd: Himring / Midgard WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Skoro dogadali się z TE, to będą sięgać do różnych źródeł, mam nadzieję.

Odświeżyłam sobie filmy Jacksona na nowo i teraz czekam na ten serial. Niby znowu WP, ale ja chętnie obejrzę coś więcej - oby zdarzenia i postaci, które wypadły z filmów się pojawiły. Oby nie spaprali mi Glorfindela Proooszę prooooooszę (Tak, jak GoT Rhaegara Targaryena Smutek ) Może retrospekcje sie pojawią? Beren i Lúthien, Gil-galad w obrazach i pieśniach? Love

I chociaż boję się Toma Bombadila na ekranie - nie znoszę tego żółtego i niebieskiego razem Jestem rozwalony

Link

Chociaż kolory stroju i piórko to nie największy problem tej postaci, nie wiem czy da się go tak pokazać, by nie było to komiczne. Tak czy inaczej może tym razem się pojawi. I ogólnie - podążymy bardziej za książką. Dla odmiany Z przymrużeniem oka

Ponoć Ian McKellen wyraził chęć zagrania Gandalfa ponownie, ale to tylko w wywiadzie, nic nie wiadomo czy jest brany pod uwagę w castingu (to chyba nawet za wcześnie jeszcze na casting).

M.L. napisał(a) (zobacz wpis):
Tak na poważnie, akurat serial o przygodach Thorongila mógłby być fajny, byle oczywiście dobrze zrobiony. I mały Boromirek fafluniący spodnie przyszłego króla. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

wieeeeeeeeeelgachny uśmiech wieeeeeeeeeelgachny uśmiech wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Jestem za

Przyklejam wątek, bo pewnie z czasem będzie więcej wieści o tym projekcie Spox

#12:  Autor: LordRo WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Chyba wychodzi na to, że ten serial będzie prequelem do Władcy Pierścieni Jacksona http://film.onet.pl/wiadomosci/wladca-pierscieni-ian-mckellen-jako-gand alf-w-serialu-amazona/kgv1v5 nawet Ian McKellen chce grać Gandalfa. Osobiście jestem trochę zawiedziony miałem nadzieję na porządny remake, który będzie bardziej zgodny z książką, dostaniemy zaś zapewne coś w rodzaju trylogii hobbita w wersji serialowej.

#13:  Autor: LordRo WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Budżet nowego serialu ma liczyć 500 mln dolarów.

#14:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Wszystko zależy czy będzie dobry scenarzysta i dobry reżyser. Materiał na prequel daje na tyle swobody, że można wymyślić coś fajnego bez masakrowania zasadniczego przesłania legendarium Tolkiena. Suma jest zacna, pytanie kto będzie scenarzystą i reżyserem. Byle nie P.J.

#15:  Autor: LordRo WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Mamy parę nowych informacji na temat serialu. link link Możliwy udział Jacksona trochę mnie niepokoi.

#16:  Autor: pinki444Skąd: Rzeszów WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
LordRo napisał(a) (zobacz wpis):
Możliwy udział Jacksona trochę mnie niepokoi.
Mnie niepokoi jego udział jako okazjonalnie reżyser jakiegoś odcinka lub nie daj Boże jako producenta lub scenarzysty, za to cieszy jeśli związane z tym byłoby zachowanie spójnej wizualnie stylistyki lub wykorzystanie zachowanych lokacji (Hobbiton) i scenografii.
Ponadto czytałem link że i inny weteran tj. Del Toro ma się w to wplątać a tutaj stracha mam nie mniejszego z tym że tutaj głównie od strony wizualnej bo to co zrobili w pierwszym Hobbicie z goblinami to pomysły tylko i wyłącznie Del Toro a nie trafiło to do mnie (w materiałach dodatkowych wskazywali co zostało z wkładu Guilermo).

Strona 2 z 3