Serial na podstawie Władcy Pierścieni
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna  :|=|:
Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena -> Film

#41:  Autor: LordRo WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Wydaje mi się, że na potrzeby serialu logicznym byłoby połączenie historii upadku Numenoru (wraz z Ar Pharazonem) z historią Celebrimbora i wykucia pierścieni. Można by te wydarzenia zgrabnie połączyć i na przykład po zniszczeniu Eregionu na pomoc elfom przybywają Numenoryjczycy pod wodzą Ar Pharazona i pokonują Saurona, a następnie zabierają go ze sobą. Później już wiadomo co się stanie.

Wtedy cały serial mógłby opowiadać spójną historię od pojawienia się Saurona w Eregionie aż do upadku Saurona i początku Trzeciej Ery.

#42:  Autor: olfenSkąd: Zamość WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Zastanawiam się, czy serial będzie wierny duchowi prozy Mistrza (wszak chrześcijanina i konserwatysty) czy też pójdzie to w stronę Netflixowej postępowości i będziemy mieli np obowiązkowego przyjaciela-geja, aktorów z tzw mniejszości wstawianych wszędzie gdzie tylko się da i liczne negatywne aluzje do Trumpa.

(ten post nie ma za zadanie nikogo urazić czy obrazić - po prostu współczesne seriale-adaptacje nieco przesadzają odchodząc od swych pierwowzorów - np Death Note)

#43:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Niestety obawiam się, że wierny nie będzie. Pytanie tylko, ja dalece odejdzie od wizji Śródziemia stworzonej przez Tolkiena. Nioe wiem, w którą stronę pójdą, ale pewnie orków jak z Warhammera, elfów-wymoczków, itp, itd.

#44:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Wieści o aktorskiej i reżyserskiej obsadzie nie napawają mnie nadzieją. Boję się, że poza wzmiankami w liście płac, że jest to produkcja inspirowana twórczością Tolkiena, nie będzie on miał nic wspólnego z dziełami Mistrza.

#45:  Autor: SędziwojkaSkąd: Smoków, Lutetia & Al-Ándalus WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
To całkiem prawdopodobne. Zresztą dziwi mnie wybór imienia Tyra. To imię pochodzenia skandynawskiego, mimo faktu, że Tolkien korzystał również z dorobku tego obszaru kulturowego, nijak mi nie pasuje do Legendarium. Na chwilę obecną kojarzy mi się głównie z postacią z The Last Kigdom oraz z żoną najpierw jednego z jarlów Jomsborga, a później Olafa Tryggvasona. Jestem rozwalony

#46:  Autor: Aragorn7 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Imienia "Tyra" nie ma w świecie Tolkiena, przynajmniej ja nie znalazłem. A gdzie to imię się pojawia w zapowiedziach filmu?

Jest natomiast przedstawienie ekipy tworzącej film :
https://twitter.com/i/status/1155142047420080129

#47:  Autor: SędziwojkaSkąd: Smoków, Lutetia & Al-Ándalus WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Pojawilo się na kilku stronach np. tu - https://variety.com/2019/tv/news/lord-of-the-rings-series-amazon-cast-m arkella-kavenagh-1203268175/

#48:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Boję się, że kolejne filmy i seriale będą coraz bardziej przeinaczały i wypaczały wizję Tolkiena, a w efekcie zepchną w którymś momencie książki na dalszy plan. Reżyserzy i scenarzyści coraz rzadziej rozumieją, że w tym świecie mało rzeczy jest przypadkowych. |Imiona własne mają sens i znaczenie, języki mają swoje zasady słowotwórstwa. W którym chodzi o coś więcej niż magię, ale jeżeli z w sumie prostej opowieści, jaką stworzył Martin zrobiono serialowy badziew spłycając coś co i tak miało głębię miejskiego stawu, to czego spodziewać się po adaptacjach WP. Chyba na prawdę niedługo dojdziemy do tego, że w przypadku LotR Jackson wykazał się wielkim szacunkiem dla pierwowzoru.

Strona 6 z 7