Serial na podstawie Władcy Pierścieni
Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena -> Film

#1: Serial na podstawie Władcy Pierścieni Autor: LordRo WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Na Tolkienawce (taka grupa na facebooku) ostatnio pojawił się ciekawy link http://variety.com/2017/tv/news/lord-of-the-rings-amazon-1202606519/ co tym myślicie? Czy to dobry pomysł? Jak powinien wyglądać serial oparty na Władcy Pierścieni?

#2: Re: Serial na podstawie Władcy Pierścieni Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
LordRo napisał(a) (zobacz wpis):
Na Tolkienawce (taka grupa na facebooku) ostatnio pojawił się ciekawy link http://variety.com/2017/tv/news/lord-of-the-rings-amazon-1202606519/ co tym myślicie? Czy to dobry pomysł? Jak powinien wyglądać serial oparty na Władcy Pierścieni?

Ale to nie ma być serial oparty na Władcy Pierścieni, tylko:
Cytat:
Warner Bros. Television and the estate of J.R.R. Tolkien are in talks with Amazon Studios to develop a series based on the late author’s “The Lord of the Rings” novels.

Późnych opowiadaniach autora Władcy Pierścieni. Czyli w grę wchodzą Dzieci Hurina, Beren i Luthien.
Nie wiem jakie powinny być te seriale, ale mam nadzieję, że ożywią zainteresowanie Tolkienem i jego utworami. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

#3: Re: Serial na podstawie Władcy Pierścieni Autor: LordRo WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Mea culpa mogłem przeczytać w originale zamiast wklejać w google tłumacz. Ekranizacja Wielkich opowieści to też jest całkiem fajny pomysł choć wolałbym serial oparty na Hobbicie i LoTRze. Szczególnie, że skoro WB schrzaniło te historie w filmach to mogłoby je naprawić w serialu.
Cytat:
Nie wiem jakie powinny być te seriale, ale mam nadzieję, że ożywią zainteresowanie Tolkienem i jego utworami.
Też mam taką nadzieję szczególnie, że fandom Tolkiena jest obecnie martwy w porównaniu do fandomu na przykład gwiezdnych wojen. Uśmiech

#4: Re: Serial na podstawie Władcy Pierścieni Autor: SirielleSkąd: Himring / Midgard WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
M.L. napisał(a) (zobacz wpis):

Ale to nie ma być serial oparty na Władcy Pierścieni, tylko (...) Późnych opowiadaniach autora Władcy Pierścieni. Czyli w grę wchodzą Dzieci Hurina, Beren i Luthien.

Coś podobnego! Tylko jeśli Warner Bros zrobi takich Noldorów, jak elfy w Hobbicie i LotR PJa, to ja nie chcę Smutek No dobra, chcę i tak, ale niech oni idą w kierunku Thranduila, a nie Legolasa Proooszę prooooooszę

#5: Re: Serial na podstawie Władcy Pierścieni Autor: tzigi WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----

Cytat:
Warner Bros. Television and the estate of J.R.R. Tolkien are in talks with Amazon Studios to develop a series based on the late author’s “The Lord of the Rings” novels.

Późnych opowiadaniach autora Władcy Pierścieni. Czyli w grę wchodzą Dzieci Hurina, Beren i Luthien.

Ale "late" znaczy w tym cytacie "nieżyjącego" i odnosi się do Tolkiena, a nie "późne" w odniesieniu do tekstów. Zresztą wszystkie dotychczasowe źródła zgadzają się w tym, że to ma być LOTR, a nie (niestety) inne dzieła z Legendarium.

#6:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Może być, że masz rację. Late może oznaczać zmarłego. I zapewne tak jest. No dobrze, jeżeli serial na bazie WP, to tysz może być, pytanie co to będzie i jak będzie zrobione. Mam nadzieję, że jednak nie będzie to okraszone seksualnymi podbojami Thorongila. Lub opowieściami o losach jego nieznanej siostry.

#7:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Tak na poważnie, akurat serial o przygodach Thorongila mógłby być fajny, byle oczywiście dobrze zrobiony. I mały Boromirek fafluniący spodnie przyszłego króla. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

#8: Re: Serial na podstawie Władcy Pierścieni Autor: ladysherlockianSkąd: Nowy Sącz WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
tzigi napisał(a) (zobacz wpis):

Cytat:

Ale "late" znaczy w tym cytacie "nieżyjącego" i odnosi się do Tolkiena, a nie "późne" w odniesieniu do tekstów. Zresztą wszystkie dotychczasowe źródła zgadzają się w tym, że to ma być LOTR, a nie (niestety) inne dzieła z Legendarium.

Zgadzam się z tzigi, z ust (czy raczej klawiatury) mi to wyjęłaś Uśmiech w tym kontekście late oznacza nieżyjącego autora, a nie jego późniejsze dzieła, zresztą gdyby chodziło o późniejsze dzieła, szyk wyrazów byłby inny, "the author's late novels" (a zresztą nie ma przecież takich powieści późniejszych od LotR, bo począwszy od Silmarillionu wszystkie zostały wydane pośmiertnie, no i jak wiadomo z dyskusji nad fanowskim Silmarillionen, nigdy się nie dowiemy, jak wyglądałaby ta książka, gdyby Tolkienowi udało się ją dokończyć).

Osobiście wolałabym serial na podstawie niezekranizowanych jeszcze dzieł Tolkiena, ale w sumie to dobrze, że coś nowego będzie się działo w fandomie, że będzie na co czekać i o czym dyskutować. Jakikolwiek ten serial nie będzie, na pewno da wiele powodów do rozmów i to mnie cieszy Uśmiech

#9:  Autor: Dwimmerlaik WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Amazon właśnie potwierdził, że faktycznie dogadał się z Tolkien Estate, Tolkien Trust, HarperCollins i New Line Cinema: źródło.
Co ciekawe, serial ma uwzględniać też historie będące wstępem do Drużyny Pierścienia. Ciekawe na ile będą mogli sięgnąć w Silmarillion?

#10:  Autor: LordRo WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Raczej chyba sięgną do Niedokonczonych Opowieści (Poszukiwania Pierścienia) oraz dodatków do Władcy.

#11:  Autor: SirielleSkąd: Himring / Midgard WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Skoro dogadali się z TE, to będą sięgać do różnych źródeł, mam nadzieję.

Odświeżyłam sobie filmy Jacksona na nowo i teraz czekam na ten serial. Niby znowu WP, ale ja chętnie obejrzę coś więcej - oby zdarzenia i postaci, które wypadły z filmów się pojawiły. Oby nie spaprali mi Glorfindela Proooszę prooooooszę (Tak, jak GoT Rhaegara Targaryena Smutek ) Może retrospekcje sie pojawią? Beren i Lúthien, Gil-galad w obrazach i pieśniach? Love

I chociaż boję się Toma Bombadila na ekranie - nie znoszę tego żółtego i niebieskiego razem Jestem rozwalony

Link

Chociaż kolory stroju i piórko to nie największy problem tej postaci, nie wiem czy da się go tak pokazać, by nie było to komiczne. Tak czy inaczej może tym razem się pojawi. I ogólnie - podążymy bardziej za książką. Dla odmiany Z przymrużeniem oka

Ponoć Ian McKellen wyraził chęć zagrania Gandalfa ponownie, ale to tylko w wywiadzie, nic nie wiadomo czy jest brany pod uwagę w castingu (to chyba nawet za wcześnie jeszcze na casting).

Tak na poważnie, akurat serial o przygodach Thorongila mógłby być fajny, byle oczywiście dobrze zrobiony. I mały Boromirek fafluniący spodnie przyszłego króla. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

wieeeeeeeeeelgachny uśmiech wieeeeeeeeeelgachny uśmiech wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Jestem za

Przyklejam wątek, bo pewnie z czasem będzie więcej wieści o tym projekcie Spox

#12:  Autor: LordRo WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Chyba wychodzi na to, że ten serial będzie prequelem do Władcy Pierścieni Jacksona http://film.onet.pl/wiadomosci/wladca-pierscieni-ian-mckellen-jako-gand alf-w-serialu-amazona/kgv1v5 nawet Ian McKellen chce grać Gandalfa. Osobiście jestem trochę zawiedziony miałem nadzieję na porządny remake, który będzie bardziej zgodny z książką, dostaniemy zaś zapewne coś w rodzaju trylogii hobbita w wersji serialowej.

#13:  Autor: LordRo WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Budżet nowego serialu ma liczyć 500 mln dolarów.

#14:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Wszystko zależy czy będzie dobry scenarzysta i dobry reżyser. Materiał na prequel daje na tyle swobody, że można wymyślić coś fajnego bez masakrowania zasadniczego przesłania legendarium Tolkiena. Suma jest zacna, pytanie kto będzie scenarzystą i reżyserem. Byle nie P.J.

#15:  Autor: LordRo WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Mamy parę nowych informacji na temat serialu. link link Możliwy udział Jacksona trochę mnie niepokoi.

#16:  Autor: pinki444Skąd: Rzeszów WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
LordRo napisał(a) (zobacz wpis):
Możliwy udział Jacksona trochę mnie niepokoi.
Mnie niepokoi jego udział jako okazjonalnie reżyser jakiegoś odcinka lub nie daj Boże jako producenta lub scenarzysty, za to cieszy jeśli związane z tym byłoby zachowanie spójnej wizualnie stylistyki lub wykorzystanie zachowanych lokacji (Hobbiton) i scenografii.
Ponadto czytałem link że i inny weteran tj. Del Toro ma się w to wplątać a tutaj stracha mam nie mniejszego z tym że tutaj głównie od strony wizualnej bo to co zrobili w pierwszym Hobbicie z goblinami to pomysły tylko i wyłącznie Del Toro a nie trafiło to do mnie (w materiałach dodatkowych wskazywali co zostało z wkładu Guilermo).

#17:  Autor: LordRo WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
No i mamy pierwsze konkrety. Serial będzie prequelem LOTRa. Ma opowiadać o między innymi o historii młodego Aragorna. http://www.filmweb.pl/news/M%C5%82ody+Aragorn+bohaterem+1.+sezonu+%22W% C5%82adcy+Pier%C5%9Bcieni%22-128309# https://www.antyradio.pl/Film/News/Serial-Wladca-Pierscieni-opowie-o-ml odosci-Aragorna-22675

Osobiście czuję lekki zawód, miałem nadzieje na remake Władcy Pierścieni PJa i ukazanie historii bardziej zgodnej z książką. Oby serial nie odbiegał aż tak od uniwersum jak Hobbit.

#18:  Autor: Aragorn7 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
A ja nie zawód, tylko chyba zadowolenie, że nie będzie nowej wersji i porównań do starej, tylko coś nowego, co ma szansę być od razu bardziej zgodne z legendarium.

I parę informacji od TheOneRing:

Cytat:
[BREAKING] We have confirmed from multiple sources that @AmazonStudios new billion-dollar #LOTR series will open its first season centered on a young Aragorn. Let's discuss whats available and how this opens up Tolkien's Legendarium. A thread. #Tolkien /1

Firstly, we must stamp out any remaining confusion: From the first press release, we know this so-called #LOTR series will NOT be a retelling of the events of the War of the Ring. #BeenThereDoneThat Instead it will be Appendices based and cover a lot of time and history. /2

This is the greatest advantage the show runners have: that so much of Tolkien’s storytelling, even just in “Appendix A,” covers a tremendous swath of time. Starting with a young Aragorn narrative allows connections to his Numenorean bloodline (and to the founding of #Gondor). /3

The fabric of Aragorn’s story is just so rich. Plentiful in new characters and familiar ones we already love. Recall in #BOTFA when #Thranduil tells his son about this person he must meet (even though we know in book-time Aragorn wasn’t born yet)? /4

If that mention of him wasn’t the biggest, brightest, neon-glaring indicator of how Aragorn’s story is ideally suited as a prime entry point for further Middle-earth stories, well then, you’re not thinking #Prime like Amazon is (sorry, just had to).... /5

We could, in flashbacks, learn essentials about the men of #Arnor, sister kingdom in the north to #Gondor, and how the surviving #Dunedain became a community of Rangers, seeking to protect the north from incursions of the Witch-king of Angmar. /6

With a vibrant historical background in place (fully explored in the Professor’s notations) the stage would be set for some of the most anticipated characters: Arathorn himself, Elladan & Elrohir, the twin sons of Elrond, and #Gilraen, the lad’s Mother. /7

A moment now to speculate dream casting for Gilraen. Our staffer @Quickbeam2000 advocated at @WonderCon British actress Rosamund Pike (“Gone Girl”) would be ideal. Here she is in “Hostiles” struggling in the wilderness to protect her baby. #OrcsAreComing /8

Aragorn the lad had his identity hidden. The secrecy surrounding his lineage was needful to prevent the enemy from slitting his throat in the middle of the night. Imagine a mother trying to protect her child amid such constant fear? #Gilraen will be a terrific, meaty role. /9

Rosamund Pike jako Gilraena - Jestem za mniam Uśmiech

I generalnie SUPER, że będzie flashback do historii Arnoru i Gondoru.

#19:  Autor: SirielleSkąd: Himring / Midgard WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Z opisu wynika, że to komuś z TOR marzy się Rosamund Pike w tej robli, a nie, że takie są plany twórców.

Ma być 5 sezonów, możliwe, że WP się jeszcze w to załapie, gdyby np. tylko 1 sezon był prequelem o Aragornie. Tak czy inaczej świetne wieści Jestem za

#20:  Autor: Aragorn7 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Aragorn7 napisał(a) (zobacz wpis):

Rosamund Pike jako Gilraena - Jestem za mniam Uśmiech

Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):
Z opisu wynika, że to komuś z TOR marzy się Rosamund Pike w tej robli, a nie, że takie są plany twórców.

Ma być 5 sezonów, możliwe, że WP się jeszcze w to załapie, gdyby np. tylko 1 sezon był prequelem o Aragornie. Tak czy inaczej świetne wieści Jestem za

No właśnie mnie też się marzy, stąd "mniam" wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Strona 1 z 1