XVII Tolk-Folk - Święto Bram Lata - 2015
Idź do strony Poprzednia  1, 2  :|=|:
Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena -> Tolk Folk

#9:  Autor: nilofinveSkąd: Brenna WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
dzięki ominusie na pewno będe na ŚBL Jestem za

#10:  Autor: OminousSkąd: Hamburg WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Do Tolk-Folku został już tylko miesiąc!
Z tej okazji prezentujemy Wam program nadchodzącej imprezy Z przymrużeniem oka

Boromir Program XVII Tolk-Folku Boromir
Święto Bram Lata
13-19 lipca Bielawa

Poniedziałek 13 lipca
Przyjazdy i powitania
20:00 Oficjalne rozpoczęcie Tolk-Folku
20:30 Ognisko integracyjne

Wtorek 14 lipca
10:00 Wyjście na Kalenicę
15:00 Obiad
18:00 Początek nieustającego Turnieju z grą “Wsiąść do pociągu Europa”
22:00 Ognisko

Środa 15 lipca
Cały dzień – pomiędzy punktami – kręcenie teledysków
14:00 Obiad
16:00 Konkurs cytatowy
18:00 Warsztaty łucznicze
21:00 Godzina z Deklem – Disco Polo Karaoke
22:30 Capture the Flag

Czwartek 16 lipca
13:00 Kalambury tolkienowskie
17:00 LARP “Ostatnie dni Númenoru”

Piątek 17 lipca
12:00 Bieg Hobbicki
16:30-18.30 Warsztaty Outdoorowe
Wieczór Istarich:
19:00 Konkurs wiedzy tolkienowskiej
21:00 Prelekcja – Nekromancja Nekromanty. Czarna magia, opętanie i zombie.
22:00 Panel dyskusyjny – Hobbit Bitwa Pięciu Armii
23:00 Kino pod gwiazdami – premiera zeszłorocznej inscenizacji – Bitwa Ostatniego Sojuszu

Sobota 18 lipca
Dokładny program Dnia Otwartego opublikujemy w najbliższym czasie.
Z pewnością sobotę rozpoczniemy Pochodem w strojach do Parku Miejskiego w Bielawie, gdzie odbędą się koncerty Barbary ‘Maskotki’ Karlik oraz zespołu Quercus. Wieczór uświetni również inscenizacja - “Pojedynek Fingolfina z Morgothem”. W Parku odbędzie się również Turniej Łuczniczy.

Niedziela 19 lipca
12:00 Rozdanie nagród i zakończenie XVII Tolk-Folku

Na naszej stronie będę również sukcesywnie pojawiać się szczegółowe opisy punktów programu. Z przymrużeniem oka

#11:  Autor: nilofinveSkąd: Brenna WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
a ta akredytacja jest obowiązkowa? aha i jeszcze o biegu hobbickim to jaki jest dystans bo moja siostra jest zainteresowana. Uśmiech

#12:  Autor: OminousSkąd: Hamburg WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
nilofinve napisał(a) (zobacz wpis):
a ta akredytacja jest obowiązkowa?
Tak, akredytacje są obowiązkowe Uśmiech

nilofinve napisał(a) (zobacz wpis):
aha i jeszcze o biegu hobbickim to jaki jest dystans bo moja siostra jest zainteresowana. Uśmiech
Bieg hobbicki nie jest standardową konkurencją biegów na czas, po drodze trzeba wykonać liczne punktowane zadania. Ciężko w tym momencie określić nam również sam dystans, ale z racji, iż wszystko będzie odbywać się na polu namiotowym, nie będzie on zbyt duży Z przymrużeniem oka

#13:  Autor: ellaronaSkąd: Bielawskie Śródziemie/Poznań WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Akredytacja dotyczy wszystkich uczestników konwentu, i jej wysokość jest zależna od ilości dni spędzonych na imprezie. Z akredytacji zwolnieni są członkowie Stowarzyszenia Tolkienowskiego "Wieża". Natomiast sobotnia impreza w parku miejskim jest otwarta dla wszystkich i darmowa.
Bieg hobbicki to raczej tor przeszkód niż bieg. Pewnie dystans nie będzie przekraczał kilometra. Z przymrużeniem oka

#14:  Autor: nilofinveSkąd: Brenna WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
A. Za kiełbaski to w cenie akredytacji

#15:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Jako że nie będzie to relacja, to nie zakładam osobnego tematu. Mam nadzieję, że założą go inni. Przed dwoma godzinami wróciliśmy z TF-u, bardzo zadowolenia i mimo intensywności wypoczęci.
Najbardziej mnie cieszy, zę TF rośnie. Cieszy mnie, że chyba 1/3 osób nie znałem wcześniej, że wśród nowych byli "Starzy" i "Młodzi", oraz na prawdę młodzi.
Cieszy mnie, że akredytowało się ponad 100 osób, czyli sporo więcej niż rok temu. Tak więc TF rośnie. Uśmiech
Chciałbym raz jeszcze wszystkim podziękować, a zwłaszcza organizatorom. Było fantastycznie. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

#16:  Autor: ellaronaSkąd: Bielawskie Śródziemie/Poznań WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Nie wszyscy mamy FB więc wyniki Tolk-Folkowej ankiety umieszczam również tu.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wypełnili Tolk-Folkową ankietę. Jej analiza przyniosła nam wiele pożytecznych informacji.

Bardzo nas cieszy fakt, że większość ankietowanych dobrze i bardzo dobrze ocenia tegoroczny Tolk-Folk.

Uznaliście, że najlepszym punktem programu był koncert Barbary Karlik. My również tak uważamy i kolejny raz dziękujemy Basi za te magiczne chwile. Bardzo dobrze oceniliście również LARP – brawa dla twórców Mikołaja i Kuby.

Jako największy sukces ankietowani wymieniali atmosferę, rekordową frekwencję oraz, ponownie, koncert Basi. Na Tolk-Folku atmosfera zawsze była najważniejsza, więc bardzo cieszą nas te głosy.

Problemy. Wszystkie wymienione przez Was problemy są znane organizacji i podejmujemy kroki celem ich rozwiązania. Niestety nie jesteśmy cudotwórcami i niektórych rzeczy nie możemy przeskoczyć. Jako największy problem wymienialiście warunki sanitarno-bytowe na polu namiotowym. Przy wyborze pola zaznaczaliśmy, że panujące na nim warunki nie będą najłatwiejsze i zrobiliśmy wszystko by je poprawić. Nadal będziemy podejmować kroki w celu ich polepszania, ale nie jesteśmy właścicielami terenu i mamy ograniczone możliwości. Drugim najczęściej wymienianym problemem była pogoda. Tu nic nie jesteśmy w stanie poradzić, Manwe tak chciał ;P

Rzadziej wymieniany, ale dla nas najważniejszy problem to rozłam wśród uczestników. Bardzo nam zależy, by na Tolk-Folku wszyscy dobrze się bawili. Atmosfera na polu namiotowym oraz ogniska zależą tak naprawdę od Was. Naprawdę niewiele jesteśmy w stanie zrobić akurat w tym przypadku, nie chcemy zakazywać komukolwiek zabawy, organizacja również nie jest od tego by uczyć podstaw kultury i zachowań prospołecznych.

Wiemy co mamy poprawić, co Wam się podobało, na co kłaść nacisk. Pracujemy już nad kolejnym Tolk-Folkiem. Niedługo pierwsze informacje Z przymrużeniem oka

Strona 2 z 2