Zdjęcia naszych kolekcji tolkienowskich oraz nowych zdobyczy
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 18, 19, 20  Następna  :|=|:
Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena -> Ogólna dyskusja

#145:  Autor: Abe WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Stan aktualny mojej Tolkienowskiej kolekcji Z przymrużeniem oka

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

#146:  Autor: Aegnor WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Antares napisał(a) (zobacz wpis):

W samej książce brak informacji o tłumaczeniu i na jakiej edycji oparty jest tekst Hobbita.

Sądząc po spisie treści to tłumaczenie Skibniewskiej. U Polkowskiego i Braiter tytuły rozdziałów brzmią nieco inaczej.

#147:  Autor: AntaresSkąd: Krosno WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Aegnor napisał(a) (zobacz wpis):

W samej książce brak informacji o tłumaczeniu i na jakiej edycji oparty jest tekst Hobbita.

Sądząc po spisie treści to tłumaczenie Skibniewskiej. U Polkowskiego i Braiter tytuły rozdziałów brzmią nieco inaczej.

Tłumaczenie Skibniewskiej. Mnie dziwi tylko, że nie ma żadnej wzmianki o tym tłumaczeniu oraz z czyjej edycji Hobbita korzystano, a coś takiego powinno się znaleźć. Jest sam tekst bez jakichkolwiek informacji.

#148:  Autor: MablungSkąd: Piła WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
J.R.R. Tolkien reads exerps from THE HOBBIT, THE LORD OF THE RINGS, POEMS AND SONGS OF THE MIDDLE EARTH.
Christopher Tolkien reads The Silmarillion - "of Beren and Luthien".
Kasety były jeszcze zafoliowane, rewelacja dla analogsów. Marzy mi się nagranie audiobooka Silmarillionu na szpulach...

#149:  Autor: AntaresSkąd: Krosno WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Moja kolekcja (stan na kwiecień 2018 roku)

(tutaj nie widać wszystkiego)

#150:  Autor: Abe WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Moja kolekcja (stan na kwiecień 2018 roku)
(tutaj nie widać wszystkiego)

Piękna kolekcja. Zazdraszczam Super śmiech PS. Mógłbyś zrobić zbliżenia na wszystkich półkach ? chwała wam, chylę czoła, dzięki

#151:  Autor: raymountSkąd: Warszawa WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Wreszcie Uśmiech

Po długim wyczekiwaniu udało mi się upolować w końcu na allegro pierwsze wydanie Silmarilliona (to w twardej oprawie) w stanie IDEALNYM. Książka nigdy nie czytana. Brak typowych dla tego wydania mocnych przebarwień. Nawet najmniejszej ryski czy mikro-uszkodzenia obwoluty. Blok kartek czyściutki.

Mam do tej edycji ogromny sentyment, bo to był mój pierwszy Silm wieele lat temu. Doczekać się już nie mogę na to MumakiL'owe wydanie, więc taka mała osłoda i dodatek do kolekcji:

#152:  Autor: AntaresSkąd: Krosno WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Abe napisał(a) (zobacz wpis):
PS. Mógłbyś zrobić zbliżenia na wszystkich półkach ? chwała wam, chylę czoła, dzięki

Postaram się w niedługim czasie wrzucić aktualne zdjęcia.

raymount napisał(a) (zobacz wpis):

Wreszcie Uśmiech

Po długim wyczekiwaniu udało mi się upolować w końcu na allegro pierwsze wydanie Silmarilliona (to w twardej oprawie) w stanie IDEALNYM. Książka nigdy nie czytana. Brak typowych dla tego wydania mocnych przebarwień. Nawet najmniejszej ryski czy mikro-uszkodzenia obwoluty.

Ja również długo polowalem na ten Silmarillion i także mam egzemplarz w ładnym stanie (może nie tak ładny jak Twój ale niewiele mu brakuje Uśmiech )
Ma swój klimat właśnie przez swoją niedorzeczną szatę graficzną, która de facto bardzo mi się podoba (Kiedyś na jakiejś anglojęzycznej stronie pewien kolekcjoner chwalił to wydanie). Jeśli chodzi o minusy to razi trochę tutaj brak wyjustowania tekstu o ile dobrze pamiętam.

Strona 19 z 20