Zdjęcia naszych kolekcji tolkienowskich oraz nowych zdobyczy
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 17, 18, 19  :|=|:
Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena -> Ogólna dyskusja

#145:  Autor: Abe WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Stan aktualny mojej Tolkienowskiej kolekcji Z przymrużeniem oka

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

#146:  Autor: Aegnor WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Antares napisał(a) (zobacz wpis):

W samej książce brak informacji o tłumaczeniu i na jakiej edycji oparty jest tekst Hobbita.

Sądząc po spisie treści to tłumaczenie Skibniewskiej. U Polkowskiego i Braiter tytuły rozdziałów brzmią nieco inaczej.

#147:  Autor: AntaresSkąd: Krosno WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Aegnor napisał(a) (zobacz wpis):

Antares napisał(a) (zobacz wpis):

W samej książce brak informacji o tłumaczeniu i na jakiej edycji oparty jest tekst Hobbita.

Sądząc po spisie treści to tłumaczenie Skibniewskiej. U Polkowskiego i Braiter tytuły rozdziałów brzmią nieco inaczej.

Tłumaczenie Skibniewskiej. Mnie dziwi tylko, że nie ma żadnej wzmianki o tym tłumaczeniu oraz z czyjej edycji Hobbita korzystano, a coś takiego powinno się znaleźć. Jest sam tekst bez jakichkolwiek informacji.

#148:  Autor: MablungSkąd: Piła WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
J.R.R. Tolkien reads exerps from THE HOBBIT, THE LORD OF THE RINGS, POEMS AND SONGS OF THE MIDDLE EARTH.
Christopher Tolkien reads The Silmarillion - "of Beren and Luthien".
Kasety były jeszcze zafoliowane, rewelacja dla analogsów. Marzy mi się nagranie audiobooka Silmarillionu na szpulach...

Strona 19 z 19