Warownie i zamki Ardy - jak sobie je wyobrażamy?
Idź do strony Poprzednia  1, 2  :|=|:
Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena -> Ogólna dyskusja

#9:  Autor: SirielleSkąd: Himring / Midgard WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Świetny projekt wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Jestem za Dzięki za uwagi odnośnie bastionów. Powinno tam być podobnie, jak w Czerwonej Twierdzy - Wieżę Maegora można było odciąć od reszty zamku i nadal bronić, miała swoją fosę. W moim projekcie to niemożliwe, przeciwnie - ułatwiam wrogom wspinanie się z muru na mur Jestem rozwalony

Kaile, dzięki za link do sklepień Jestem za Mój mega stary projekt Himringu mi się najbardziej podobał, ale chyba jest mniej praktyczny od wzorowanych na twierdzach Krzyżowców. Projekt AD 2006, wzgórze niezgodne z opisem Z przymrużeniem oka

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

Na podlinkowanym filmie o twierdzy Magrat w którymś momencie są pokazane wizualizacje/rekonstrukcja wyglądu, w sieci tego nie widzę. W każdym razie filom wyjaśnia dokładnie budowę zamku, warto obejrzeć.

Wydzieliłam osobny temat dla twierdz, możemy pospekulować nad wyglądem i zebrać projekty w jednym temacie, odrębnym od GAF i ogólnej dyskusji o architekturze Ardy. Nazwę tematu można lepiej dopasować.

#10:  Autor: OminousSkąd: Hamburg WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):
Wydzieliłam osobny temat dla twierdz, możemy pospekulować nad wyglądem i zebrać projekty w jednym temacie, odrębnym od GAF i ogólnej dyskusji o architekturze Ardy. Nazwę tematu można lepiej dopasować.
Super pomysł na temat! Ale nazwa faktycznie, obecnie za bardzo podobna do tematu z którego wydzieliłaś. Może po prostu: Twierdze, zamki i warownie Śródziemia ? Albo dodać na końcu - "Styl architektoniczny", albo "jak je widzimy"?

#11:  Autor: SędziwojkaSkąd: Smoków, Lutetia & Al-Ándalus WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ominous napisał(a):
Twierdze, zamki i warownie Śródziemia ? Albo dodać na końcu - "Styl architektoniczny", albo "jak je widzimy"?
Ten tytuł z 2 członami byłby za długi, a pole tematu ma ograniczoną liczbę słów.
Może "Warownie i zamki Ardy - jak sobie je wyobrażamy?"?

#12:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Nie wiem czy te m,ury nie za wysokie, zwłaszcza w proporcji do wzgórza. Himring był dużym wzgórzem, więc zamek nawet najpotężniejszy nie powinien go przytłaczać. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

#13:  Autor: SirielleSkąd: Himring / Midgard WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Jak napisałam:
Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):
Projekt AD 2006, wzgórze niezgodne z opisem Z przymrużeniem oka

Z przymrużeniem oka

Lepiej obejrzyj projekty Sędziwojki Jestem za

#14:  Autor: OminousSkąd: Hamburg WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Czas na coś ode mnie.
Zamek Hohenzollern - czyli niemiecki historyzm pełną gębą. Ale bez bajkowego przepychu Neuwachstein Z przymrużeniem oka

Wszyscy w tym temacie tylko Himring i Himring. Na rudym się moi drodzy Arda nie kończy. Przyznaję w pierwszej kolejności jak zobaczyłem Hohenzollern z racji jego malowniczego położenia (polecam zwiedzania z google maps, cudowna panorama z murów o wschodzie słońca) na wysokim wzgórzu skojarzył mi się z Himringiem, jednak po chwili mnie olśniło - Vinyamar!

Wystarczy przenieść nad morze, trochę przebudować, machnąć tarasy schodzące stopniowo aż do wody, potem trochę zabudowań tu i ówdzie, wywiesić Turgonowe flagi i mamy mój wymarzony Vinyamar.

A teraz zdjęcia. Starałem się pokazać go ze wszystkich możliwych stron, plus zdjęcie we mgle, bo tak Jestem rozwalony

I małe szaleństwo pt. Przenieśmy Hohenzollern nad morze Śmiech Tak na szybko, więc efekt nie powala, trzeba by trochę przebudować, a i o idealny Taras nie łatwo, ale jakiś obraz sytuacji jest Z przymrużeniem oka

#15:  Autor: SędziwojkaSkąd: Smoków, Lutetia & Al-Ándalus WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Próbka fragmentu mojego Himringu, inspirowana pewną średniowieczną budowlą:

#16:  Autor: SirielleSkąd: Himring / Midgard WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Odświeżyłam sobie temat - Zamek Hohenzollern jest cudny Love

A ja przypadkiem trafiłam na inną wersję Himring, bliższą moim starym projektom - skrywa się w Portugalii wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Zamek Óbidos

https://en.wikipedia.org/wiki/%C3%93bidos,_Portugal

http://asreceitasdacabra.blogspot.no/2014_07_01_archive.html

Takie mocne mury widzę w Himring - Ávila i Rhodos:

http://www.bigboytravel.com/europe/topmedievalcities/

Mury z projektu Sędziwojki mi tutaj pasują, a ozdobne wieże dodają lekkości Jestem za

Nie wiem tylko co z opadami śniegów przy odkrytych basztach hmmmm...

I jeszcze Barad Eithel Fingolfina - Zamek Cesarski Reichsburg w Niemczech:
http://navtur.pl/place/show/961,zamek-reichsburg
http://sekulada.com/zamek-cochem/

http://www.bigboytravel.com/europe/topmedievalcities/

Chociaż nei wiem czy Zamek Hohenzollern nie ładniejszy na Barad Eithel.

Strona 2 z 2