Ainulindale - Muzyka Ainurów?
Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena -> Muzyka

#1: Ainulindale - Muzyka Ainurów? Autor: Bultom85Skąd: Wrocław WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Przedstawiam francuski zespół Ainulindale. Muzyka inspirowana I oraz II erą Śródziemia. Gatunkowo jest to coś na pograniczu ambientu, neo-folku, acoustic, a brzmieniowo muzyka jest delikatna, melodyjna, melancholijna, czasem mroczna. Moim skromnym zdaniem IDEALNIE nadaje się jako podkład pod czytanie dzieł Tolkiena i świetnie oddaje klimat Silmarilliona.

Link do oficjalnego profilu na fejsie: https://www.facebook.com/ainulindaleofficial?fref=ts

Próbka dokonań:

Link

Ogólnie polecam przesłuchanie całego albumu, bo to całe nierozerwalne dziełko. I jak forumowicze, jest to muzyka Ainurów? Język

#2:  Autor: ElberethSkąd: Hamburg WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Temat jest mi bliski, to po latach postanowiłam się wypowiedzieć - otóż według mnie gitara solo z odrobiną elektronicznego szumu wiatru i recytującym głosem, to o wiele za mało jak na coś tak wielkiego i monumentalnego jak muzyka Ainurów. Jako przyjemne tło do np. czytania fantasy, jak ktoś lubi, jak najbardziej. Ale Ainurowie stanowczo kojarzą mi się z orkiestrą symfoniczną, chórem i większą formą muzyczną.

#3:  Autor: airenaireSkąd: Rivendell WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Moim zdaniem jeden z ciekawszych zespołów nawiązujących do tematyki tolkienowskiej, ale zgodzę się z Elbereth. Muzyka Ainurów od początku wydawała mi się pompatyczna, a neofolk raczej takowy nie jest Uśmiech

Strona 1 z 1