Wycena starych, rzadkich książek, tolkienaliów
Idź do strony 1, 2  Następna  :|=|:
Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena -> Ogólna dyskusja

#1: Wycena starych, rzadkich książek, tolkienaliów Autor: OrionSkąd: Drezdenko WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Hej. Z przymrużeniem oka
Mam do Was pytanie.
Otóż chciałbym dowiedzieć się od Was, jaką wartość ma pierwsze Polskie wydanie
Dwóch Wież". Wpadł mi niedawno taki w ręce. Uśmiech
Chodzi mi o takie wydanie (zdjęcie z Encyklopedii Fantastyki):

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Tyle, że mój egzemplarz ma okładkę w gorszym stanie, pozaginana itd.

#2:  Autor: MichaelSkąd: ze Wschodu WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Nie da się tego jednoznacznie określić, wszystko jest względne. Są tacy, co i za darmo by nie wzięli, mogą też być tacy, co są gotowi oddać za taką książę fortunę, bo np. tego akurat tomu brakuje im do kolekcji.
Najlepiej chyba spojrzeć po ile średnio na Allegro chodzą.

#3:  Autor: OrionSkąd: Drezdenko WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
No właśnie, tylko niestety nie ma tego na Allegro. :/

#4: Re: Wartość pierwszego Polskiego wydania "Dwóch Wież&am Autor: GokuSkąd: Kame House WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Orion napisał(a) (zobacz wpis):

Otóż chciałbym dowiedzieć się od Was, jaką wartość ma pierwsze Polskie wydanie Dwóch Wież". Wpadł mi niedawno taki w ręce. Uśmiech

1. Czy jest kompletne? (strony)
2. Strony dobrze się trzymają czy są luźne, wypadające?
3. Jakieś napisy, rysunki w środku?
3. Śmierdzi? (papierosy, stęchlizna)
4. W jakim stanie jest obwoluta?

#5:  Autor: AntaresSkąd: Krosno WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Dwie Wieże z 1962 roku w obwolucie, według mnie spokojnie 50-80 złotych. Zależy także jaki stan książki. A masz może "Wyprawę" z 1961 w obwolucie? Z przymrużeniem oka Chętnie bym zakupił Język

#6:  Autor: OrionSkąd: Drezdenko WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Książki teraz nie ma u mnie, także na wszystkie pytanie odpowiedzieć nie mogę.

1. Na 95% tak
2. Trzymają się, aczkolwiek nie są w najlepszym stanie
2. Nie przyglądałem się
3. Na 95% nie
4. Pozaginana, dałbym 3/6

Jak uda mi się zrobić zdjęcia, to wyślę.

#7:  Autor: GokuSkąd: Kame House WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
W przypadku starych książek, dobrze zachowana obwoluta potrafi podnieść cenę nawet o kilkaset procent.
Przykład: pełno ludzi ma I wydanie Hobbita z 1960 r. A znacie kogoś kto ma to wydanie z obwolutą? Tu już zostaje mała grupka. A znacie kogoś kto ma obwolutę tego Hobbita bez rozdarć na brzegach, kantach i plam? prawie idealną? Tu zostaje już chyba tylko ja Z przymrużeniem oka Z przymrużeniem oka
Różnica jest taka, że ten Hobbit bez obwoluty kosztuje do 100 zł, z byle jaką obwolutą między 100-400 zł a w "idealnym" stanie książki i obwoluty -> 400-1000 zł.

Z tego co opisałeś to wyceniłbym to na około 100 zł więc podobnie jak Antares. Jak dasz zdjęcie rozłożonej obwoluty to będę Ci w stanie powiedzieć czy ona podwyższa imho cenę czy nie ma znaczenia.

Aha, no i cena ile to jest warte "naprawdę" to tylko w sumie cena między kolekcjonerami, którzy się znają na wartości i cenach. Co do reszty to jest tak jak napisał Michael.

#8:  Autor: OrionSkąd: Drezdenko WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ok. I tak jestem zadowolony, że wyceniłeś ją na 100zł, bo stówka po drodze nie chodzi. Śmiech

Strona 1 z 2