CIA i Tolkien? - kultowe wydanie WP lat 90-tych
Idź do strony 1, 2, 3  Następna  :|=|:
Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena -> Ogólna dyskusja

#1: CIA i Tolkien? - kultowe wydanie WP lat 90-tych Autor: WatcherSkąd: Chodzież WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
wydzielone z "Co Tolkiena najpierw przeczytaliście?"
by elfy
----

Robię sobie e-katalog swych książek i ten widok sprawił, że musiałem odpalić skaner. To przeczytałem na początek. Nostalgia gniecie mi gardło pneumatycznym młotem. Wydawnictwo z najdziwniejszą nazwą w Polsce ma we mnie dozgonnego dłużnika. Chociaż pewnie już nie istnieje Smutek

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

btw, są takie rzeczy których sponiewieranie nie świadczy o braku szacunku.

#2:  Autor: ZireaelSkąd: Kraków WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Watcher napisał(a) (zobacz wpis):

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

btw, są takie rzeczy których sponiewieranie nie świadczy o braku szacunku.

Też zaczynałam od tego wydania. Tylko że moja "Wyprawa" jest w nieco gorszym stanie, bo nie ma przedniej okładki Pserwa

#3:  Autor: TiciSkąd: W-w/Biblioteka Minas Tirith WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Moja się rozsypuje... Muszę pilnować, by kartek nie pogubić.
Ale też to samo wydanie.
Wydawnictwo nie istnieje juz od wielu lat. Szkoda, bo plany wydawnicze mieli ciekawe, z tego co pamiętam.

#4:  Autor: WatcherSkąd: Chodzież WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Nawiasem mówiąc, nie dość że CiA Books - SVARO, to jeszcze w stopce wydawniczej Czytelnik się zmieścił. Szaleństwo Super śmiech Ale początki III RP to były szalone czasy, ileż wydawnictw - meteorów się wtedy pojawiło i umarło (niektóre miały imponujące tempo wydawania: Fantom Press). Wydaje mi się jednak, że na tym tle CiA wypada imponująco, moje pokolenie w LotRa wkroczyło niemal wyłącznie dzięki nim. Nie tylko w moim pokoju wisiał plakat z połączenia wszystkich okładek Uśmiech Ech, nostalgia.

#5:  Autor: GokuSkąd: Kame House WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
To również moje I wydanie, które czytałem i również jak Watchera, gniecie mnie tu i tam Z przymrużeniem oka gdy o nim myślę chwała wam, chylę czoła, dzięki Proooszę prooooooszę Jestem za Pserwa

Pamiętam jak z Ruginwaldusem, sępiliśmy w pseudoksięgarence wielkości standardowej dzisiejszej łazienki i Pan sprzedawca w okularach i brodą wyciągnął spod lady (sic!) odłożone dla nas książki! Ło matko, nie spodziewałem się wtedy jak to wydanie zmieni całe moje przyszłe życie Uśmiech

Niestety w odróżnieniu od takich szczęśliwców jak Watcher, łatwowiernie i uczciwie Jestem rozwalony kilka lat później pożyczyłem to wydanie koledze, który wydawał się być normalny a okazało się że jest dupkiem i moje wydanie zginęło gdzieś w odmętach czasu. Jeszcze kilka razy groziłem mu śmiercią Z przymrużeniem oka oraz wyssaniem krwi ale baran zgubił i nic na to nie poradzisz Jestem przeciw Furia Oh nie!

"Powetowałem" sobie za to po wielu latach szukania i polowania, idealne-- nieczytane, ledwo otwierane Jestem rozwalony wydanie Jestem za Kto zna CIA-Books ten wie jaka była w nim jakość klejenia wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

No ale to jednak nie to samo... Skrzywienie Pserwa chlip...

A czy wiecie (edit: o Watcher też go miał wieeeeeeeeeelgachny uśmiech ), że w ramach akcji promocyjnej wydrukowano wtedy plakaty do rozwieszenia w księgarniach? Jestem szczęśliwym posiadaczem takiego i dumnie wisi w sypialni Jestem rozwalony Pserwa

Przypomina mi skubaniec to niesamowite uczucie po pierwszym czytaniu WP Uśmiech

Watcher napisał(a):
Robię sobie e-katalog swych książek

Watcher, nie opłaca się klepać. Lepiej zainstaluj sobie Calibre i plugin do sciagania danych z lubimyczytac.pl

#6:  Autor: TiciSkąd: W-w/Biblioteka Minas Tirith WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Watcher napisał(a) (zobacz wpis):
Nawiasem mówiąc, nie dość że CiA Books - SVARO, to jeszcze w stopce wydawniczej Czytelnik się zmieścił. Szaleństwo Super śmiech Ale początki III RP to były szalone czasy, ileż wydawnictw - meteorów się wtedy pojawiło i umarło (niektóre miały imponujące tempo wydawania: Fantom Press). Wydaje mi się jednak, że na tym tle CiA wypada imponująco, moje pokolenie w LotRa wkroczyło niemal wyłącznie dzięki nim. Nie tylko w moim pokoju wisiał plakat z połączenia wszystkich okładek Uśmiech Ech, nostalgia.

Z Czytelnikiem to ono było chyba jakoś powiązane, w związku z prawami autorskimi, stąd taka nazwa. A może dlatego, że to wydanie było właściwie przedrukiem wcześniejszego, tylko czcionkę zmniejszyli?
Fantom Press też mam kilka tomów, Ziemiomorze wydali, za co im chwała niech będzie na wieki i właściwe tłumaczenie Diuny, i jeszcze parę innych rzeczy dobrych, a mało znanych.

Goku, ja moje ciabuki też nieostrożnie pożyczyłam. Chyba Eru nad nimi czuwał, że po dwóch latach, całkiem psim swędem, udało mi się je odzyskać, nim przepadły z resztą dobytku pożyczającego. Ktoś pamiętał, że te książki były obce i trzeba je zwrócić, a nie gdzieś dalej wydać.

A plakat... Zobaczyłam go raz w księgarence, takiej na zasadzie stolik i oszklona szafka, i się zakochałam. Love Love Love Niestety, był niedostępny Smutek
Mam tylko elektroniczną wersję...

#7:  Autor: AntaresSkąd: Krosno WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Goku napisał(a) (zobacz wpis):

Powetowałem sobie za to po wielu latach szukania i polowania, idealne-- nieczytane, ledwo otwierane Jestem rozwalony wydanie Jestem za Kto zna CIA-Books ten wie jaka była w nim jakość klejenia wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Książki we wspaniałym stanie Goku - pogratulować Uśmiech
To wydanie jest bardzo ładne, klimatyczne okładki... Kto jest ich autorem?
Gdy ta książka została wydana, miałem dopiero kilka lat. Czasami spotykałem to wydanie w antykwariacie przy poszukiwaniu innych tolkienaliów ale stan nie był zadowalający z tego co pamiętam. Ja wychowałem się na książkach z Muzy (pożyczone w bibliotece) ale to też jakiś czas po ich wydaniu - to małe, białe wydanie z tymi dziwnymi okładkami, ale nie podobało mi się kompletnie właśnie przez te okładki i nie miałem chęci kupna Z przymrużeniem oka

#8:  Autor: WatcherSkąd: Chodzież WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Goku napisał(a) (zobacz wpis):

"Powetowałem" sobie za to po wielu latach szukania i polowania, idealne-- nieczytane, ledwo otwierane Jestem rozwalony wydanie Jestem za Kto zna CIA-Books ten wie jaka była w nim jakość klejenia wieeeeeeeeeelgachny uśmiech
Nikogo nie oszukasz, że choć raz sentyment nie zwyciężył i nie otworzyłeś Wyprawy Uśmiech CiA nie oszukasz, nawet jeden raz zostawia zmarszczkę na grzbiecie Z przymrużeniem oka

Co do e-katalogu, to Twoja opcja jest fajna, ale już wcześniej kupiłem inny programik, Book Crawler Uśmiech Nie ma tej fajnej opcji rozpoznawania okładek, ale czyta kod kreskowy... no i ma fajne opcje statystyczne (typu: ile już wydałem na książki ever Śmiech ).

edit: a copyright za "cover design" ma Adam Drogomirecki.

Strona 1 z 3