Cor Blok i jego ilustracje tolkienowskie
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  :|=|:
Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena -> Ogólna dyskusja

#17:  Autor: DamrokaSkąd: Luboń WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Zireael napisał(a) (zobacz wpis):

Bardzo podobają mi się sceny batalistyczne w wykonaniu Cora Bloka. "Bitwa o Rogaty Gród" jest wspaniała. Love Cała reszta jego prac niezbyt do mnie przemawia, na "Martwe Bagna II" albo "Legolasa strzelającego do Nazgúla" nie mogę patrzeć.

To ja mam odwrotnie - bitwy Bloka nie pasują mi do Śródziemia. Martwe Bagna i Legolas już bardziej, za to Lothlórien jest po prostu piękne!

#18:  Autor: MaraSkąd: Szara Przystań (Gdynia) WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
"Legolas strzelający do Nazgula" jest rewelacyjny!
Niesamowity, mroczny klimat i - chyba jeszcze bardziej niż w przypadku "Bitwy o Rogaty Gród" - czuć klimacik tkniny z Bayeux.
Do tego piękna kolorystyka i (tak bym to określiła) surowy/oszczędny dynamizm.

Chyba zrobię sobie z tego tapetę na pulpit kompa w pracy... Uśmiech Saurona ;D

Edit: Jeszcze dwa słowa o drugim obrazie, który bardzo mi się podoba: "Wizji Froda z Amon Hen" - jak dla mnie to bardzo, bardzo wyraźna inspiracja Hieronimem Boschem, chociaż akurat tutaj nie ma na obrazku postaci, które u Boscha z reguły występowały często-gęsto i były bardzo fantastyczne w swym stylu.
(Hmm, tak w sumie niektóre z tych Cor Blokowych ludków nawet dość mocno przypominają postacie Boscha.)

#19:  Autor: Sileariel WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Pierwszy raz widzę te ilustracje na oczy i strasznie mi się podobają. Love Nie powiedziałabym, że odpowiadają mojemu wyobrażeniu scen, które przedstawiają, bo są zbyt symboliczne, ale chyba nie o to chodzi. W każdym razie są bardzo ciekawe i charakterystyczne.
Swoją drogą też się (mile) zdziwiłam, że Tolkienowi podobała się tak nietuzinkowa wizja Śródziemia. Śmiech

#20:  Autor: NutriasobolowaSkąd: Miasto Powodzi WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Te ilustracje są na pewno oryginalne, ale mi nie odpowiadają ani trochę. Lepsze już były Tove Jansson, ale to samo - nie do tego świata Z przymrużeniem oka . Mam zupełnie inne wyobrażenie Śródziemia i Eru broń, żeby było podobne do tego. Najgorsze te postacie, kanciaste takie, Legolas w obrazku opisanym przez Marę mnie rośmieszył Elfik . Krajobrazy niewiele lepsze. No cóż, nie. To nie jest moje Śródziemie. co ty nie powiesz.., tia.. W przeciwieństwie do artów Nasmitha, Alana Lee, Jenny Dolfen i Kopalskiego (ale nie wszystkich).

Strona 3 z 3