Maraton Władcy Pierścieni
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  :|=|:
Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena -> Ogłoszenia

#17:  Autor: LassemistaSkąd: Konstancin among the trees. WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Byłam na maratonie w Warszawie, dotrwałam do rana, chociaż sporą część ,,Dwóch Wież" przespałam. Z przyczyn technicznych przeżyłam coś niezwykłego-w mojej sali dwa razy puszczono scenę z koniem Brego! Super śmiech

#18:  Autor: IrathilSkąd: Ithilien WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ja byłam w Gdyni i również dzielnie wytrwałam Z przymrużeniem oka. W połowie 3 części miałam tzw. kryzys, ale szarża Rohirrimów go przegoniła Uśmiech

#19:  Autor: ElendilSkąd: Wielkopolska WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
he he byłem w multikinie (to już 2 w kinie maraton i 6 ogółem) i gdyby nie te niewygodne siedziska to byłaby rewelacja. Mały kryzys na 2 wieżach ale ogólnie bez problemu - wyjście z kina 10:00 Śmiech

#20:  Autor: NutriasobolowaSkąd: Miasto Powodzi WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Również na maratonie byłam i dzielnie wytrzymałam całą noc (ale od drugiej części gdzieniegdzie na sali rozlegało się już Można zasnąć... ). Pierwszy raz widziałam WP w kinie, przeżycie mimo niezbyt ludzkich godzin wyświetlania, niezapomniane Love . Po tym co naisała Sirielle
Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):

Podczas maratonu widać wyraźniej powtórki/podobieństwa w ujęciach, tych samych statystów umierających po wielokroć Z przymrużeniem oka i pod koniec walki nużą, nie ruszają. .
przestraszyłam się, że np. Boromir będzie umierał dwa razy Z przymrużeniem oka , ale jedyna powtórka jaką widziałam na szczęście nie raziła za bardzo (spadające do przepaści drzewo w Isengardzie). Za to nie rozumiem dlaczego wyrzucili z filmu parę bardzo ładnych scen, niektóre z nich wierne książce (jak np. wędrówka przez bagna przed Wichrowym Czubem). Sceny zabawne nie zawsze śmieszyły, najbardziej mi się podobała ta z Eowiną, potrawką i bardzo biednym Aragornem Jestem rozwalony .

#21:  Autor: NosterinethSkąd: Łódź/Warszawa WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ho ho ho, ja myślałam, że uśmieje się w głos przy scenie śmierci Boromira - te zmiany ujęcia i pojawiająco-znikająca ręka syna Denethora na ramieniu Aragorna. Jestem za Bo o geniuszu tłumaczenia już ktoś pisał. Ach, tajemniczy pierścień z Barahir, na pewno noszą takie Balrogi z Morgothu.

Tym niemniej muszę przyznać, że maraton bardzo mi się podobał. Co prawda widziałam wcześniej wszystkie części rozszerzone, ale jednak 10h w Śródziemiu (kawa i Czerwony Byk chyba miały swój udział w tym, że udało mi się nie zasnąć, choć podczas "Dwóch Wież" łapałam się na tym, że nie do końca śledzę wydarzenia na ekranie) to jest przeżycie. Ja, pomimo niedociągnięć i beznadziejnych, a zarazem bolesnych dla fanów "Władcy Pierścieni" w wersji oryginalnej zmian, lubię filmy PJa. Może jestem po prostu niezbyt wymagającym widzem, ale trudno, nie przeszkadza mi to, dopóki dobrze się bawię oglądając WP. Uśmiech

No i w sumie cieszę się, że byłam na tym jedynym późniejszym pokazie, 1 września. Podejrzewam, klimat mógł być lepszy poprzedniej nocy, ale nam przynajmniej puścili FOTR od początku z obrazem, TTT się nie zacinało, a Aragorn nie spadał z klifu dwukrotnie, jak to ponoć było w jednym z kin. Śmiech

#22:  Autor: NindëSkąd: Lothlórien (Halinów) WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Z tego co widzę, 14 grudnia w Cinema City ma się odbyć kolejny maraton WP (coś strasznie często je robią :|; ostatnio AFAIR w Multikinie był po raz drugi).

Więcej informacji tutaj - http://www.cinema-city.pl/index.php?module=news&id=1470 .

#23:  Autor: TallisKeetonSkąd: Oleśnica WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Się im nie dziwie, że często je robią. We Wrocławiu były tłumy, i zamiast jednej sali musieli otworzyć pięć. Uśmiech No bo wiele osób nie ma wydania Ext. i to jest jedyna okazja zobaczyć film w całości Ratujcie bo go pobiję nie pocięty okrutnie.
poz Uśmiech
tal

Strona 3 z 3