Której postaci najbardziej Wam brakowało w filmie?
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  :|=|:
Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena -> Ankiety
Której postaci najbardziej Wam brakowało w filmie?
Dain II Żelazna Stopa
5%
 5%  [ 4 ]
Radagast Bury
2%
 2%  [ 2 ]
Tom Bombadil
47%
 47%  [ 34 ]
Glorfindel
30%
 30%  [ 22 ]
Złota Jagoda
2%
 2%  [ 2 ]
inna postać
9%
 9%  [ 7 ]
Oddano głosów : 71

#17:  Autor: MichaelSkąd: ze Wschodu WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Nietypowa odpowiedź, ale w filmie najbardziej brakowało mi Denethora. Bo ten facet co gdzieś się kręcił po pałacu i udawał namiestnika na pewno Denethorem nie był Jestem przeciw.

A z postaci w ankiecie - Glorfindel.

#18:  Autor: ZireaelSkąd: Kraków WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Zaznaczyłam "inna postać", bo najbardziej mi brakuje Elrohira i Elladana. Jakoś zawsze ich lubiłam, może dlatego że mało jest o nich powiedziane, a przynajmniej nie wprost. Postaci o których trzeba doszukiwać się informacji i domyślać się ich charakteru na podstawie krótkich wzmianek są według mnie dużo ciekawsze niż te pierwszoplanowe Język

#19:  Autor: SigrúnSkąd: Tychy, Kraków WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Mi najbardziej brakowało Toma Bombadila. Rozumiem dlaczego twórcy filmu zrezygnowali z tej postaci, ale chciałabym zobaczyć ją na ekranie. Uwielbiam tą postać, nie tylko dlatego, że Tom jest tajemniczy i w zasadzie nic pewnego o nim nie wiemy, ale przede wszystkim z powodu jego nastawienia do życia. Sam sobie jest panem, robi co chce i kiedy chce, cieszy się z prostych rzeczy i zawsze jest wesoły. Rozdziały z jego udziałem należą do jednych z moich ulubionych. Jak je czytam to budzi się we mnie pragnienie aby zamieszkać z Tomem w Starym Lesie i uciec od problemów współczesnego świata. Tak samo mam gdy czytam rozdziały dziejące się w Shire. Wracając do tematu to miło byłoby zobaczyć w filmie również Złotą Jagodę, nigdy za wiele kobiet w tolkienowskim Śródziemiu.

#20:  Autor: FrodowaSkąd: Hobbiton (Lębork/Gdynia) WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Mi najbardziej brakowało Upiorów z Kurhanów. Często zastanawiałam się jakby je w filmie przedstawiono. Spotkanie hobbitów z Upiorami to jeden z moich ulubionych fragmentów ,,Władcy''. Zawsze przeszywał mnie dreszcz kiedy o nich czytałam i dziwię się, że nie ma ich w filmie. Sądzę, że wielu z chęcią obejrzałoby je na ekranie, zwłaszcza tą scenę, która rozgrywa się wewnątrz kurhanu.

#21:  Autor: Rudy DżilSkąd: z Brzeska WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Zagłosowałam oczywiście na Toma. Jest to postać bardzo szanowana przeze mnie, i uważam, że pominięcie jej było błędem. Tom to postać osobliwa, a zarazem pięknie wymyślona. Wielki duch lasu który zna wszelkie sekrety. Żałuje, że Tolkien nie mógł rozszerzyć tej roli. Ale nie ma też aktora, który nie ośmieszyłby tej postaci. Jedynie Johnny Depp się do tego nadawał. Tolkien pisał za pięknie, by jakiś ziemski aktor mógł przedstawić Toma.

#22:  Autor: GilyaSkąd: z Lindonu WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Mi najbardziej brakowało Beregonda. Bardzo lubię rozdziały, w których oprowadza Pippina po Minas Tirith. Poza tym bez jego udziału scena ratowania Faramira jest taka hmmmm... inna. Ale w ankiecie zagłosowałam na Glorfindela, Arewna na jego miejscu to nie jest dobry pomysł Nie Nie

#23:  Autor: JSSkąd: East of the Moon WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Oglądając RotK przez cały czas zadawałem sobie jedno pytanie: gdzie jest, kurcze, Imrahil? Dość ważna postać (imo ważniejsza niż ktokolwiek z ankiety) i bardzo ciekawa. Mądry, szlachetny, odważny, świetny władca i dowódca wojskowy - od razu widać, że płynie w nim krew Numenoru. Z przymrużeniem oka No i odegrał dość ważną rolę pod Minas Tirith, więc naprawdę byłoby miło go zobaczyć.

#24:  Autor: KacperPSkąd: Brzeszcze WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Zdecydowanie najbardziej brakowało mi Toma Bombadila, choć ciężko byłoby umieścić go w tym filmie - nie pasuje tam.

Strona 3 z 3