Której postaci najbardziej Wam brakowało w filmie?
Idź do strony 1, 2, 3  Następna  :|=|:
Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena -> Ankiety
Której postaci najbardziej Wam brakowało w filmie?
Dain II Żelazna Stopa
5%
 5%  [ 4 ]
Radagast Bury
2%
 2%  [ 2 ]
Tom Bombadil
47%
 47%  [ 34 ]
Glorfindel
30%
 30%  [ 22 ]
Złota Jagoda
2%
 2%  [ 2 ]
inna postać
9%
 9%  [ 7 ]
Oddano głosów : 71

#1: Której postaci najbardziej Wam brakowało w filmie? Autor: Dracorex Reptilius WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Witam, zakładam ten temat, aby podyskutować o tym, której postaci najbardziej w filmie pana Petera Jacksona brakowało. Mnie brakowało Glorfindela.

#2:  Autor: LeadrigaSkąd: Smolec WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Glorfindela zdecydowanie. Arwena w roli walecznej amazonki nijak się ma do książki.

#3:  Autor: Marille UndómielSkąd: Warszawa, a trochę z gór i lasów WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Mnie też zdecydowanie brakowało Glorfindela (na tę postać oddałam głos).
Miałam dużą nadzieję, że ten wspaniały elf pojawi się w filmie i bardzo byłam ciekawa tej kreacji. Niestety, ciekawość ma pozostała niezaspokojona.

Co do Arwen, to bardzo się cieszę, że Peter Jackson odszedł (pod różnistymi naciskami itp.) od pierwotnej koncepcji księżniczki wojowniczki. Tak samo jak Leadriga uważam, że nie miałoby takie ujęcie żadnych podstaw ani w samym Władcy..., ani w Dodatkach. I tak różnistych zmian było sporo.

Jako drugą postać, której mi brakowało, wymieniłabym Toma Bombadila.
To nietuzinkowa postać i sądzę, że bardzo trudna zarówno do zagrania, jak i do przedstawienia w filmie, aby wypadła wiarogodnie, a nie np. śmiesznie i pajacowato. Trochę żałuję, że Jackson i jakiś aktor się z nią nie zmierzyli.

#4:  Autor: bartolini166Skąd: Okolice Wrocławia. WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Zagłosowałem na Toma Bombadila. W książce jest to jedna z bardziej tajemniczych postaci, uprzejma i potężna zarazem - byłem bardzo ciekawy, czy ktoś byłby w stanie choć w drobnej części oddać tajemniczość tej postaci.
Btw, przed Hobbitem i Dain by się przydał, byłoby jakieś porównanie. Śmiech

#5:  Autor: TallisKeetonSkąd: Oleśnica WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Mnie Radagasta. Bo go lubiłam. I Gildora, który imo by się przydał w filmie, film byłby ciekawszy z jego tekstami, ale nie ma go w ankiecie.
poz Uśmiech
tal

#6:  Autor: NadiaSkąd: Poznań WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ja chętnie zapoznałabym się z wizją Toma Bombadila Petera Jacksona! W sensie... chciałabym zobaczyć w filmie Bombadila, nie Jacksona Język , chociaż nie jest to jakąś obsesją. Śmiech Wiadomo, że film musiał być okrojony z wielu książkowych scen, a ta była do tego idealna, jako że jest właściwie tylko epizodem, który nie pojawia się już w dalszym toku akcji (Peter zresztą to gdzieś wyjaśniał). Mimo to, gdybym miała wybrać, którą nieprzedstawioną w filmie postać najchętniej zmieniłabym na przedstawioną, to znaczy z wizją której najchętniej zapoznałabym się na ekranie, wybrałabym właśnie Toma. Bo w książce jest osobistością niezwykle "ciekawą i interesującą Pserwa ", to i chętnie bym się przekonała, co by tam z nim wykombinowali. Z przymrużeniem oka

Radagasta nawet też bym była ciekawa, natomiast zupełnie nie obchodzi mnie Glorfindel, gdyż naprawdę nie widzę w nim nic godnego uwagi.

Ostatnio zmieniony przez Nadia dnia 03-12-2012 21:14, w całości zmieniany 1 raz

#7:  Autor: DisSkąd: Kraków WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Dałam "inna postać". Brakuje mi Beregonda - tego, który uratował Faramira, łamiąc przy tym zasady. Podobała mi się cała sytuacja, późniejszy sąd i ostateczna decyzja (rodzaj "kopa w górę" Z przymrużeniem oka). W filmie Faramira ratuje Gandalf, więc brak Beregonda jest przy tej koncepcji zrozumiały, ale cała koncepcja z w tym względzie nie za bardzo mi się podobała...

#8:  Autor: EllenaSkąd: Rohan/Ithilien/jaskinia Thranduila (Kujawy) WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Nie odczułam jakoś specjalnie braku Toma, chociaż fajnie byłoby go zobaczyć. Najbardziej brakowało mi Erkenbranda i jego odsieczy Smutek (Elfhelm co prawda gdzieś tam niby był, ale to nic w porównaniu z książką ech...) oraz wymienionego przez Dis Beregonda (i Bergila również Uśmiech ).

Strona 1 z 3