Zielona Seria wydawnictwa Amber
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  :|=|:
Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena -> Ogólna dyskusja

#25:  Autor: SędziwojkaSkąd: Smoków, Lutetia & Al-Ándalus WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Jasne, że można, jednak nie jestem skłonna wydawać 200-700 zł na KZO, zwłaszcza, że mam to w wersji angielskiej. Z przymrużeniem oka

#26:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
CHOMIK666 napisał(a) (zobacz wpis):
Kiedyś nawet napisałem do Amberu z pytaniem o nakład poszczególnych egzemplarzy Zielonej Serii. Niestety odpowiedzieli mi, że sprawa nakładu jest tajemnicą wydawnictwa Nic nowego

Co faktycznie nie jest prawdą. Natomiast jest nagminną praktyką.

Cytat:
Cytat:
Szkoda tylko, że nie dodrukowali tego tomu. W ogóle dziwię się, że zielona seria nie jest wznawiana - myślę, że byłby popyt.

Zgadzam się, że popyt byłby ogromny na dodruki Zielonej Serii, ale tym samym stare egzemplarze straciłyby na swej unikalności Super śmiech Z przymrużeniem oka

KZO i tak nie mogłoby zostać wznowione, gdyż TE nie zgadza się teraz na publikację fragmentów HoME. Ma polityką wszystko albo nic. Tymczasem tamta umowa straciła już dawno temu ważność. Z tego co wiem Amber próbował negocjować zgodę na wznowienie, ale TE było pryncypialne.

#27:  Autor: CHOMIK666 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
I obecnie można sobie jedynie wyobrazić jak na półce zamiast angielskiego HoME,mogłaby wyglądać Zielona Seria,do której doszłyby wszystkie tłumaczenia dwunastoksięgu:) Ciekawe na ilu tomach tłumaczeń zatrzymałby się Amber,jakby miał jednak zgodęUśmiech

#28:  Autor: MablungSkąd: Piła WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Chciałbym potwierdzić daty wydań obu wersji Silmarillionu, ponieważ znajduję rozbieżne dane. Mniejsze wydanie z Zielonej Serii jest z roku 1996 czy 1998? Większe formatowo jest z roku 2000, zgadza się? Czy mają one swoje numery w kolejności wydań Amberu, czy ta seria nie była numerowana?

#29:  Autor: Abe WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Mablung napisał(a) (zobacz wpis):
Chciałbym potwierdzić daty wydań obu wersji Silmarillionu, ponieważ znajduję rozbieżne dane. Mniejsze wydanie z Zielonej Serii jest z roku 1996 czy 1998? Większe formatowo jest z roku 2000, zgadza się? Czy mają one swoje numery w kolejności wydań Amberu, czy ta seria nie była numerowana?

Zdjęcie z mniejszego wydania Silmarillionu z "Zielonej Serii"

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

#30:  Autor: CHOMIK666 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Tak jest, to jest II wyd. z 1998, a z 1996 jest I. Duży SILM to 2000r

#31:  Autor: MablungSkąd: Piła WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Dziękuję, w takim razie jest i III wydanie małego zielonego Silmarillionu.

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Strona 4 z 4