Covery utworów z Władcy Pierścieni
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna  :|=|:
Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena -> Muzyka

#9:  Autor: SirielleSkąd: Himring / Midgard WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----

Link

#10:  Autor: szakal101Skąd: Minas Tirith WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Wydzielone z "Oryginalne filmy i ciekawostki tolkienowskie (muzyka i film)"
Sirielle

podczas szukania na YouTube przemowy Theodena "where is the horse and the rider" trafiłem na 3 filmiki które mię zaintrygowały Zdziwienie

Link

Link

Link

znalzałem jeszcze Lament For Boromir

Link

#11:  Autor: MichaelSkąd: ze Wschodu WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Szukam i szukam, gdzie to wkleić i nie mogę się zdecydować. Chyba tutaj pasuje najbardziej, chociaż amatorskim bym tego nie nazwał.

Link

#12:  Autor: MichaelSkąd: ze Wschodu WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
I jeszcze Hobbit, w dwóch zupełnie różnych interpretacjach:

Link

Link

#13:  Autor: ladysherlockianSkąd: Nowy Sącz WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Nikt nie wspominał jeszcze o przeróbkach w wykonaniu Karliene, więc będę pierwsza Z przymrużeniem oka Karliene nagrywa głównie covery utworów z "Gry o Tron", ale w swoim repertuarze ma też dwa utwory tolkienowskie: pieśń Pippina z LotR i motyw krasnoludzki z "Hobbita". IMHO te covery nie wypadły najlepiej, autorka zmienia melodię, a przez to nastrój i wydźwięk poszczególnych pieśni. Wydaje mi się, że nie na korzyść obu utworów. To znaczy, jako piosenki same w sobie są w porządku, ale jako wykonania tych konkretnych utworów nie bardzo. Ale oceńcie sami, oto linki:

Over the Misty Mountains Cold

Link

Edge of Night

Link

Edycja po paru miesiącach Z przymrużeniem oka Ale właśnie ukazała się wersja "Misty Mountains" w wykonaniu Malukah, więc podaję linka. IMHO nagranie jest nastrojowe i dużo lepsze niż przeróbka Karliene.

Link

#14:  Autor: AnorionSkąd: Rzeszów WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----

Link

Szacun dla gościa, naprawdę dobrze zaśpiewał w Quenya

#15:  Autor: FrangernSkąd: Piękne Miasto Kraków ;) WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Pod pewnymi względami H w poniższym ujęciu prezentuje się lepiej niż całość w kinie Z przymrużeniem oka .

Link

Link

#16:  Autor: Telwen WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Jeśli chodzi o covery, to zarówno z WP jak i z Hobbita polecam Petera Hollensa. Facet ma naprawdę świetny głos i chociaż nie wszystkie jego aranżacje mi się podobają, to naprawdę warto posłuchać.

Strona 2 z 3